Obietnice wyborcze PiS. "Mówię do emerytów: nie dajcie się zwieść kłamstwom Kaczyńskiego"

Źródło:
TVN24
Kotula: Jeśli oszukali raz, oszukają następny. Mówię dzisiaj do emerytów: nie dajcie się zwieść kłamstwom Kaczyńskiego
Kotula: Jeśli oszukali raz, oszukają następny. Mówię dzisiaj do emerytów: nie dajcie się zwieść kłamstwom KaczyńskiegoTVN24
wideo 2/22
Kotula: Jeśli oszukali raz, oszukają następny. Mówię dzisiaj do emerytów: nie dajcie się zwieść kłamstwom KaczyńskiegoTVN24

Rząd PiS-u podzielił sobie Polskę niczym tort. Taki tort, z którego każdy może się wyżywić, ale przede wszystkim rząd - mówiła w "Faktach po Faktach" Katarzyna Kotula (Lewica). Według niej "to jest prawdziwie dojna zmiana, to, co obserwujemy przez ostatnie osiem lat". - I prezes Jarosław Kaczyński ma dzisiaj czelność ogłaszać, że mają dobre propozycje - dodała. Cezary Tomczyk (KO) wskazywał zaś, że "władza należy do narodu:, a nie PiS-u. - Partia PiS pomyliła interes państwa z interesem partii politycznej. On nie idzie w parze - mówił.

Sobota obfitowała w konwencje wyborcze rządzących i opozycji. Koalicja Obywatelska zaprezentowała "100 konkretów na pierwsze 100 dni", Lewica mówiła o tym, co kryje się pod jej hasłem "Dobra praca dla dobrego życia". Główne postulaty wyborcze przedstawiła tego dnia również Trzecia Droga. Prawo i Sprawiedliwość również zorganizowało konwencję programową.

O sobotnich konwencjach rozmawiali w "Faktach po Faktach" w TVN24 posłowie Katarzyna Kotula (Lewica) i Cezary Tomczyk (KO).

- To, co najbardziej mnie dzisiaj rozbawiło, to był cytat Jarosława Kaczyńskiego, który powiedział, że po ośmiu latach rządów Prawa i Sprawiedliwości odzyskamy Polskę - powiedziała Kotula. Oceniła, że "rząd PiS-u podzielił sobie Polskę niczym tort". - Taki tort, z którego każdy może się wyżywić, ale przede wszystkim rząd może się wyżywić i ludzie związani z Prawem i Sprawiedliwością. To jest prawdziwie dojna zmiana, to, co obserwujemy przez ostatnie osiem lat. I prezes Jarosław Kaczyński ma dzisiaj czelność ogłaszać, że mają dobre propozycje na następne lata - komentowała.

Odniosła się do postulatu PiS dotyczącego wprowadzenia emerytur stażowych. - Mówię: sprawdzam. Przez ostatni rok na każdym posiedzeniu (sejmowej) komisji polityki społecznej i rodziny politycy i polityczki Lewicy pytali, kiedy będziemy procedować emerytury stażowe. Przecież o tych emeryturach stażowych mówił prezydent Andrzej Duda w swojej kampanii w 2021 roku. Ten projekt Prawo i Sprawiedliwość wrzuciło do zamrażarki - podkreśliła.

- Jeśli oszukali raz, oszukają następny raz, więc mówię dzisiaj do emerytów: nie dajcie się zwieść kłamstwom prezesa Jarosława Kaczyńskiego - zaapelowała Kotula.

Kotula: Jeśli oszukali raz, oszukają następny. Mówię dzisiaj do emerytów: nie dajcie się zwieść kłamstwom Kaczyńskiego
Kotula: Jeśli oszukali raz, oszukają następny. Mówię dzisiaj do emerytów: nie dajcie się zwieść kłamstwom KaczyńskiegoTVN24

Nawiązała też do innej zapowiedzi rządzących, dotyczącej remontów bloków z wielkiej płyty. - To naprawdę wywołało rozbawienie. Bo najpierw PiS obiecał trzy miliony mieszkań, później mieszkanie plus i 100 tysięcy (mieszkań - red.). Wiemy jak ten program się skończył - dodała.

Tomczyk: każdą wypowiedź polityków PiS bierzemy pod prawniczy warsztat

Tomczyk został natomiast zapytany o słowa premiera Mateusza Morawieckiego, które zacytowała prowadząca program Anita Werner: - Nasi poprzednicy przyczynili się do wielkiego marnotrawstwa, do gigantycznej luki budżetowej, ponad 200 milionów złotych. Ile to tysięcy dróg lądowało w kieszeni mafii VAT-owskiej? Zachęcam ich do tego, żeby to zakwestionowali w trybie wyborczym, bo jeśli nie, to znaczy, że przyznajecie się do tego wielkiego złodziejstwa.

Poseł KO był pytany, czy jego ugrupowanie szykuje zatem pozew wyborczy. - Dobrze, że jesteśmy w trybie wyborczym i dobrze, że padają konkrety, bo chciałbym powiedzieć, że to nie kto inny, tylko rząd pani premier Ewy Kopacz przygotował te wszystkie zmiany i wprowadził zmiany, które dzisiaj powodują, że możemy walczyć z mafią VAT-owską - mówił gość TVN24.

Dopytywany ponownie, czy będzie pozew w trybie wyborczym, Tomczyk odparł: - Każdą wypowiedź polityków PiS-u bierzemy na prawniczy warsztat i za każdym razem, kiedy będzie tam kłamstwo, będziemy kierować sprawę do sądu.

Tomczyk: każdą wypowiedź polityków PiS bierzemy pod prawniczy warsztat
Tomczyk: każdą wypowiedź polityków PiS bierzemy pod prawniczy warsztatTVN24

"Władza należy do narodu, władza nie należy do PiS-u"

Parlamentarzysta przekonywał podkreślał dalej, że "władza należy do narodu, władza nie należy do PiS-u". - Na tym polega dzisiaj problem, że partia PiS pomyliła interes państwa z interesem partii politycznej. On nie idzie w parze - podkreślił.

Jego zdaniem "kiedy mówimy o sprawiedliwości i o tym, co oni zrobili z sądami, to mamy absolutną pewność, że oni to zrobili po to, żeby można było bezkarnie kraść". - Po to, żeby prokurator dzisiaj w Polsce, który jest zależny od Ziobry, nie mógł oskarżyć żadnego polityka PiS-u o te wszystkie plugawe rzeczy, które oni robią na co dzień - dodał.

Obietnice Lewicy i KO na konwencjach

Politycy mówił także o tym, co chcieliby, aby zapamiętali wyborcy po konwencjach ich partii.

Kotula wymieniła w tym kontekście: - Koniec z darmowymi stażami, czyli minimalna stawka godzinowa dla stażystów. 100 procent wynagrodzenia na chorobowym, (...) również przy zwolnieniu na dziecko - nie można dzisiaj karać ludzi za to, że chorują. Odsetki za opóźnienia w wypłacie pensji - z tym często się spotykamy w tych sprawach, często także interweniujemy.

Wśród kolejnych kwestii wspominała 20-procentowe podwyżki dla budżetówki, skrócenie czasu pracy do 35 godzin w tygodniu, 35 dni urlopu wypoczynkowego, wzmocnienie uprawnień Państwowej Inspekcji Pracy i wyższe wynagrodzenia za pracę w niedzielę i święta.

Z kolei Tomczyk podkreślał, że KO proponuje "radykalne obniżenie podatków, czyli kwotę wolną (w wysokości - red.) 60 tysięcy złotych". Przypomniał też o braku podatku dochodowego od emerytur do 5 tysięcy złotych.

Kolejna kwestia - mówił - dotyczy "rozliczenia PiS-u". - Bo to nie jest sprawa zemsty, to jest kwestia sprawiedliwości - przekonywał. - To jest kwestia oczywiście bliska też mojemu sercu, czyli finansowania in vitro, to jest kwestia praw kobiet, czyli badań prenatalnych, które będą dostępne dla wszystkich mam, to jest kwestia pewnej zmiany filozofii państwa - dodał poseł KO.

Autorka/Autor:akr/kab

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

W warszawskim Lesie Bródnowskim nożownik zaatakował dwóch nastolatków, którzy w wyniku obrażeń zostali przetransportowani do szpitala. - Trwa przesłuchanie 26-letniego napastnika - przekazała Komenda Stołeczna Policji.

Nożownik zaatakował dwóch nastolatków w lesie

Nożownik zaatakował dwóch nastolatków w lesie

Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl

Piorun śmiertelnie poraził 47-letniego mężczyznę i jego 11-letnią córkę na górze Zhaltets w Bułgarii. Drugie dziecko, które zaalarmowało służbę ratowniczą, ocalało i zostało śmigłowcem przetransportowane do szpitala.

Ojciec i córka śmiertelnie porażeni piorunem

Ojciec i córka śmiertelnie porażeni piorunem

Źródło:
PAP, breaking.bg

Była spikerka Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi i sześciu najbardziej wpływowych demokratycznych gubernatorów poparło kandydaturę Kamali Harris na prezydenta USA po rezygnacji Joe Bidena z wyścigu. Tym samym rosną jej szanse na uzyskanie oficjalnej nominacji ze strony demokratów.

Potężne wsparcie dla Kamali Harris. "Poprowadzi nas do zwycięstwa"

Potężne wsparcie dla Kamali Harris. "Poprowadzi nas do zwycięstwa"

Źródło:
PAP

- Jeżeli to Kamala Harris zostanie kandydatką na prezydenta, demokraci będą tak naprawdę musieli wymyślić jej profil całkowicie na nowo - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Paweł Zalewski, wiceszef MON, poseł Polski 2050-Trzeciej Drogi. Poseł PiS Radosław Fogiel zauważył, że spodziewane wejście Harris do wyścigu o Biały Dom "zmusza kampanię Trumpa do przestawienia dział".

"Powiew świeżości", który "zmusza do przestawienia dział"

"Powiew świeżości", który "zmusza do przestawienia dział"

Źródło:
TVN24

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed burzami. W trakcie wyładowań wiatr może rozpędzać się do 80 kilometrów na godzinę. Lokalnie może też sypnąć gradem.

Przed nami niespokojna noc. IMGW ostrzega przed burzami

Przed nami niespokojna noc. IMGW ostrzega przed burzami

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

- Osiągnięcia Joe Bidena przez ostatnie trzy lata nie mają sobie równych we współczesnej historii - powiedziała wiceprezydent USA Kamala Harris, która jest faworytką do uzyskania nominacji demokratów na prezydenta po tym, jak obecny gospodarz Białego Domu wycofał się z wyścigu o reelekcję.

Pierwsze wystąpienie Kamali Harris po rezygnacji Bidena

Pierwsze wystąpienie Kamali Harris po rezygnacji Bidena

Źródło:
Reuters

Szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski zaapelował w poniedziałek w Brukseli do ministrów spraw zagranicznych Unii Europejskiej o zdjęcie nałożonych przez ich kraje ograniczeń na użycie przez Ukrainę podarowanej jej broni dalekiego zasięgu. - To byłaby w pełni obrona własna, która jest legalna w świetle prawa międzynarodowego - ocenił.

Sikorski apeluje. "To byłaby w pełni obrona własna"

Sikorski apeluje. "To byłaby w pełni obrona własna"

Źródło:
TVN24, PAP

Nawałnica, która w weekend 13-14 lipca przeszła przez Warszawę, spowodowała duże zniszczenia w przyrodzie. Z większością skutków burz miejscy ogrodnicy już się uporali. Dokonali też bilansu wydarzeń sprzed ponad tygodnia.

34 drzewa wyrwane z korzeniami. Bilans nawałnicy w Warszawie

34 drzewa wyrwane z korzeniami. Bilans nawałnicy w Warszawie

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Na autostradzie A2 pod Poznaniem doszło do nietypowego wypadku. Pasażer samochodu osobowego wysiadł z pojazdu, wyszedł na drogę i został potrącony przez ciężarówkę. W ciężkim stanie został przewieziony do szpitala.

Pasażer wpadł w "dziwny stan", wysiadł i został potrącony przez ciężarówkę

Pasażer wpadł w "dziwny stan", wysiadł i został potrącony przez ciężarówkę

Źródło:
tvn24.pl

Ponad miesiąc temu Adam Bodnar wysłał do Krajowego Biura Wyborczego zawiadomienie w sprawie Funduszu Sprawiedliwości. Pieniądze, które miały w założeniu pomagać ofiarom przestępstw, miały być przeznaczone na kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości. Teraz podobne zawiadomienie wysyła ministra klimatu, a chodzi o miliony z Funduszu Leśnego.

Fundusz Leśny to Fundusz Sprawiedliwości 2.0? "Na ochronę przyrody szło pół procenta"

Fundusz Leśny to Fundusz Sprawiedliwości 2.0? "Na ochronę przyrody szło pół procenta"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Zyski Ryanaira obniżył się o prawie połowę w drugim kwartale 2024 roku, ponieważ ceny biletów spadły o 15 procent rok do roku. Zwiększa to obawy o słabe lato dla europejskich linii lotniczych w miarę wygasania boomu po pandemii COVID-19 - wskazał Reuters.

Zysk Ryanaira gwałtownie spada z powodu niższych cen biletów. Akcje na dużym minusie

Zysk Ryanaira gwałtownie spada z powodu niższych cen biletów. Akcje na dużym minusie

Źródło:
Reuters, "Guardian"

Kamala Harris ma dostęp do informacji, do których inni ewentualni kandydaci nie mają i do pieniędzy przeznaczonych na kampanię Joe Bidena. Co więcej, jest "domyślną" kandydatką, bo od początku kampanii tworzyła z Bidenem pewną "ofertę polityczną". O kwestiach, które działają na korzyść obecnej wiceprezydentki i dają jej przewagę przy decyzji nominacyjnej demokratów, mówił dziennikarz TVN24 BiS Michał Sznajder.

Dlaczego Kamala Harris? Trzy kwestie, które dają jej przewagę

Dlaczego Kamala Harris? Trzy kwestie, które dają jej przewagę

Źródło:
tvn24.pl

- To jest chyba jasne dla każdego obywatela i też dla tego rządu, że działania związane z Pegasusem były w latach, kiedy władzę sprawowało PiS. To nie jest pierwsza taka sprawa w trybunale, gdzie obecny rząd odpowiada, w sensie formalnym, za działania poprzedniego - mówiła w "Faktach po Faktach" w TVN24 mecenas Sylwia Gregorczyk-Abram. Odniosła się do kwestii pytań do polskich władz, jakie sformułował Europejski Trybunał Praw Człowieka, który zbada stosowanie Pegasusa w Polsce.

"Rebus dla Ministerstwa Spraw Zagranicznych"

"Rebus dla Ministerstwa Spraw Zagranicznych"

Źródło:
TVN24

Śmigłowiec straży pożarnej zapalił się podczas lądowania na lotnisku w Reggio di Calabria na południu Włoch. Piloci zdołali się uratować, zanim maszyna uderzyła o pas startowy.

Śmigłowiec straży pożarnej rozbił się na lotnisku

Śmigłowiec straży pożarnej rozbił się na lotnisku

Źródło:
Calabria News, tvn24.pl

Pod Ziębicami (woj. dolnośląskie) doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Lądował śmigłowiec LPR. Cztery osoby trafiły do szpitali.

Czołowe zderzenie samochodów. Cztery osoby ranne

Czołowe zderzenie samochodów. Cztery osoby ranne

Źródło:
tvn24.pl

Miesięczne dziecko zmarło w czerwcu z powodu krztuśca - poinformował TVN24 Główny Inspektor Sanitarny dr Paweł Grzesiowski. To pierwszy taki zgon w tym roku w Polsce.

Miesięczne dziecko zmarło z powodu krztuśca

Miesięczne dziecko zmarło z powodu krztuśca

Źródło:
TVN24, tvn24.pl

Z powodu stanowiska Węgier w sprawie Ukrainy postanowiłem zwołać kolejne spotkanie ministrów spraw zagranicznych unijnej "27" w Brukseli, a nie w Budapeszcie - przekazał szef unijnej dyplomacji Josep Borrell. Z początkiem lipca Węgry objęły rotacyjne przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej.

Borrell nie chce spotkania w Budapeszcie

Borrell nie chce spotkania w Budapeszcie

Źródło:
PAP

Marta Lempart, liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, przykleiła na drzwiach klubu PSL kartkę z pięcioma gwiazdkami, trzema koniczynami oraz napisem "a Kosiniak do dymisji". Lempart mówiła reporterowi TVN24, że skoro prezesowi ludowców "nie pasują poglądy jego własnych wyborców", to proponuje "oddać te wszystkie stołeczki".

"Kosiniak do dymisji". Marta Lempart przykleiła kartkę

"Kosiniak do dymisji". Marta Lempart przykleiła kartkę

Źródło:
TVN24

"Oprawy, doping, indywidualne zachowania kibiców na stadionie czy w mediach społecznościowych nie są stanowiskiem klubu" - napisał w poniedziałkowym oświadczeniu stołeczny klub. Choć nie stwierdzono tego wprost, należy je traktować jako reakcję na wydarzenia z soboty. Podczas meczu Legii z Zagłębiem Lubin wywieszono oprawę uderzającą w uchodźców. Towarzyszyła jej wulgarna przyśpiewka.

Skandaliczna oprawa na "Żylecie". Klub wydał oświadczenie

Skandaliczna oprawa na "Żylecie". Klub wydał oświadczenie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

51-letni mężczyzna wtargnął do domu opieki dla seniorów w Daruvarze w Chorwacji i zastrzelił pięć osób - informują chorwackie media. Zamachowiec został zatrzymany przez policję. Według nieoficjalnych informacji jedną z ofiar jest jego matka.

Strzały w chorwackim domu opieki. Pięć osób nie żyje, kolejnych pięć odniosło rany

Strzały w chorwackim domu opieki. Pięć osób nie żyje, kolejnych pięć odniosło rany

Źródło:
PAP, Reuters, N1

Kto może zostać kandydatem na wiceprezydenta u boku Kamali Harris, jeśli to ona z ramienia demokratów stanie do walki o Biały Dom? Amerykańskie media wskazują między innymi ma gubernatora stanu Pensylwania Josha Shapiro, gubernatorkę Michigan Gretchen Whitmer, gubernatora Illinois JB Pritzkera, gubernatora Kentucky Andy'ego Besheara oraz szefa resortu transportu Pete'a Buttigiega.

Na kogo postawi Kamala Harris? Te nazwiska są w grze

Na kogo postawi Kamala Harris? Te nazwiska są w grze

Źródło:
PAP

"Za pieniądze podatników Mastalerek zakleił sobie ucho?" - ironizują internauci, komentując fotografię, na której widać szefa gabinetu prezydenta z opatrunkiem na uchu. W domyśle jest przekaz, że Marcin Mastalerek, goszcząc na konwencji republikanów w USA, w ten sposób pokazał solidarność z Donaldem Trumpem.

Mastalerek na konwencji w USA "zakleił sobie ucho"? Skąd to zdjęcie

Mastalerek na konwencji w USA "zakleił sobie ucho"? Skąd to zdjęcie

Źródło:
Konkret24

Służba Kontrwywiadu Wojskowego poinformowała, że zdecydowano o cofnięciu generałowi Jarosławowi Gromadzińskiemu poświadczeń bezpieczeństwa upoważniających go do dostępu do informacji niejawnych. Postępowanie sprawdzające wykazało, że nie daje on "rękojmi zachowania tajemnicy".

Generał Gromadziński bez dostępu do informacji niejawnych

Generał Gromadziński bez dostępu do informacji niejawnych

Źródło:
PAP

Na tratwie ratunkowej wyrzuconej na brzeg kanadyjskiej wyspy Sable na Oceanie Atlantyckim, znaleziono ciała Brytyjki Sarah Packwood i Kanadyjczyka Bretta Clibbery'ego. Małżeństwo było w podróży, którą nazwali "największą przygodą w ich dotychczasowym życiu".

Ciała pary żeglarzy odnalezione na "cmentarzysku Atlantyku"

Ciała pary żeglarzy odnalezione na "cmentarzysku Atlantyku"

Źródło:
The Guardian, ENEX_NEWSML.

Zmarł Jerzy Michalak, scenograf, reżyser i aktor, prywatnie ojciec Borysa Szyca. Odszedł w wieku 80 lat. "Żegnaj tato. Do zobaczenia kiedyś… odpoczywaj w spokoju" - pożegnał go Szyc w mediach społecznościowych.

Nie żyje Jerzy Michalak. Artysta był ojcem Borysa Szyca

Nie żyje Jerzy Michalak. Artysta był ojcem Borysa Szyca

Źródło:
Dobry Tygodnik Sądecki, tvn24.pl

Za podejrzanym o potrójne zabójstwo Jackiem Jaworkiem wystawiono Europejski Nakaz Aresztowania, czerwoną notę Interpolu i list gończy, a mimo to przez trzy lata pozostawał nieuchwytny dla policji. Dziennikarz tvn24.pl Robert Zieliński mówił w poniedziałek, że Jaworek "był osobą bardzo zamkniętą", nie korzystał z nowych technologii i pozwoliło mu to na zniknięcie "z technologicznego radaru, na którym dziś opiera się funkcjonowanie wszystkich policji całego świata".

Jak Jacek Jaworek zniknął z "technologicznego radaru, na którym opiera się funkcjonowanie policji całego świata"?

Jak Jacek Jaworek zniknął z "technologicznego radaru, na którym opiera się funkcjonowanie policji całego świata"?

Źródło:
TVN24

Memy i żartobliwe wpisy na temat drzewa kokosowego właśnie podbijają amerykańskie media społecznościowe. Nawiązują one do aktualnej wiceprezydentki USA i potencjalnej kandydatki do objęcia najwyższego urzędu w państwie - Kamali Harris. O co chodzi z memami o drzewie kokosowym i skąd ich popularność? Wyjaśniamy.  

Kamala Harris i drzewo kokosowe. O co chodzi w memach, które podbijają internet

Kamala Harris i drzewo kokosowe. O co chodzi w memach, które podbijają internet

Źródło:
The Guardian, Forbes, NPR, tvn24.pl

Śmiertelny wypadek w Jemiołowie (województwo lubuskie). Dwaj bracia w wieku 33 i 34 lat, jadąc motocyklem, uderzyli w zaparkowany samochód. Obaj nie żyją.

Uderzyli motocyklem w zaparkowany samochód, zginęli dwaj bracia

Uderzyli motocyklem w zaparkowany samochód, zginęli dwaj bracia

Źródło:
PAP/tvn24.pl

Z redakcją Kontaktu 24 skontaktowali się turyści, którzy utknęli na lotnisku w Majorce z powodu odwołanego sobotniego lotu powrotnego do Warszawy. Jedna z kobiet przekazała, że razem z mężem i małymi dziećmi musiała nocować na lotnisku. Powiedziała, że przewoźnik nie zapewnił im noclegu. Godzinę wylotu przesuwano kilka razy, ostatecznie udało się wylecieć w niedzielę po południu.

Koszmarny powrót z Majorki

Koszmarny powrót z Majorki

Źródło:
Kontakt 24

Fragment muru Zamku Książ w Wałbrzychu runął na ścieżkę, po której poruszają się zwiedzający. Na miejsce wezwano specjalistyczną jednostkę ratowniczą, która wykluczyła obecność poszkodowanych pod gruzami.

Zamkowy mur runął na trasę turystyczną, ratownicy z psami przeszukali gruzowisko

Zamkowy mur runął na trasę turystyczną, ratownicy z psami przeszukali gruzowisko

Źródło:
tvn24.pl

Po całej serii upalnych dni temperatura coraz rzadziej będzie przekraczać 30 stopni. Jaka pogoda będzie towarzyszyła nam na przełomie lipca i sierpnia? Sprawdź długoterminową prognozę pogody na 16 dni przygotowaną przez Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: lato całkowicie zmieni swoje oblicze

Pogoda na 16 dni: lato całkowicie zmieni swoje oblicze

Źródło:
tvnmeteo.pl

Według polityków Konfederacji przyjęta przez Parlament Europejski rezolucja zmusza Polskę i pozostałe państwa unijne do wspierania Ukrainy w wysokości co najmniej 0,25 proc. PKB rocznie. Ale rezolucja nie ma mocy prawnej i jest jedynie "formą pewnej woli politycznej". Wyjaśniamy.

Konfederacja: europarlament zmusza Polskę "do stałego finansowania Ukrainy". Nie zmusza

Konfederacja: europarlament zmusza Polskę "do stałego finansowania Ukrainy". Nie zmusza

Źródło:
Konkret24

Dreszczowiec przedstawiający kulisy historii seryjnego mordercy nękającego Boston, przejmująca opowieść o dotkniętych chorobą bliźniakach, a także skupiający się na walce o równość dramat historyczny – oto nowości, które w najbliższych dniach zostaną dodane do biblioteki serwisu Max. Co warto obejrzeć na platformie w tym tygodniu? 

Losy bostońskiego dusiciela, życie w cieniu choroby i walka o równość. Nowości na Max

Losy bostońskiego dusiciela, życie w cieniu choroby i walka o równość. Nowości na Max

Źródło:
tvn24.pl