WOŚP 2025 zbiera pieniądze na zakup sprzętu dla dziecięcych oddziałów onkologicznych i hematologicznych. "Gramy na zdrowie" to hasło tegorocznej zbiórki. Pieniądze dla WOŚP można oczywiście wrzucić do puszki podczas niedzielnego 33. Finału, można wziąć udział w licznych aukcjach, ale można też skorzystać z innej, wygodnej formy przekazania datku.
26 stycznia w całej Polsce i na świecie wolontariusze zbierają pieniądze do tradycyjnych, kolorowych puszek WOŚP. 33. Finał WOŚP zagra pod hasłem "Gramy na zdrowie!". Będziemy grać dla onkologii i hematologii dziecięcej – motywem przewodnim jest bezpieczeństwo i zdrowie dzieci.
Jak można wesprzeć WOŚP inaczej? Jest kilka możliwości, a wszystkie łączy to, że można z nich skorzystać, nie wychodząc z domu.
1. Wpłata na stronie internetowej
Na oficjalnej stronie Fundacji WOŚP można dokonać wpłaty jednorazowej lub cyklicznej w celu wsparcia zbiórki. Na podobnej zasadzie działa eSkarbonka Mastercard, do której przekierowanie również znajdziesz na stronie https://www.wosp.org.pl/ Strony https://pomagam.pl/wosp i https://www.siepomaga.pl/wosp również umożliwiają wpłaty na rzecz Orkiestry. WOŚP można również wesprzeć z zagranicy.
2. mBank
Jeżeli jesteś klientem mBanku, na stronie głównej swojej aplikacji znajdziesz Serduszko z przekierowaniem "wesprzyj WOŚP", co umożliwia szybką wpłatę wybranej kwoty na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Możesz także kliknąć w ikonkę Serduszka w swojej aplikacji. W taki sposób mBank automatycznie przeleje złotówkę na konto WOŚP.
"Z mBankiem możesz pomagać również po finale. Przekazuj na Orkiestrę drobne kwoty, gdy płacisz" - zachęca bank na swojej stronie internetowej. mBank umożliwia wpłaty cykliczne na rzecz WOŚP, a także dodatkowe przelewy na konto fundacji podczas wykonywania transakcji kartą.
3. SMS
Finał zbiórki możesz wesprzeć SMS-em o treści "SERCE" na numer 75 565, który jest aktywny do 9 lutego 2024 roku. Koszt wysłania jednej wiadomości to 5 zł netto, czyli 6,15 z podatkiem VAT.
4. Aukcje na Allegro
Aukcje online są istotnym elementem zbiórek WOŚP, umożliwiając uczestnictwo w akcji charytatywnej ludziom z całego świata. Na Allegro możesz wylicytować różne przedmioty, a także aktywności i spędzenie czasu w kreatywny sposób – przez ciebie lub kogoś z twoich bliskich. Wystawione aukcje są oferowane zarówno przez osoby publiczne, jak i prywatnych wystawiających.
Całość kwoty zebranej podczas aukcji Allegro, trwającej do 10 lutego 2025, zostanie przekazana na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
5. Siema Shop
Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy możesz wesprzeć także, kupując jeden z gadżetów oficjalnego sklepu fundacji. Na stronie sklepu https://siemashop.pl/ znajdziesz między innymi kalendarze, kubki czy torby.
WOŚP 2025. Letnia zadyma w środku zimy
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra od 1993 roku. Od 32 lat Fundacja WOŚP dzięki jednodniowym zbiórkom publicznym, które nazywane są Finałami - wspiera polski system opieki zdrowotnej: kupuje najnowocześniejszy sprzęt medyczny dla szpitali, prowadzi osiem ogólnopolskich programów medycznych, realizuje program edukacyjny oraz promuje zdrowy tryb życia i działania profilaktyczne. W ciągu 32 Finałów WOŚP zebrała blisko 2,3 miliarda złotych, które przeznaczono na zakup 74,5 tysiąca najróżniejszych urządzeń medycznych. Podczas większości Finałów Orkiestra grała, aby poprawić jakość opieki medycznej dla dzieci. Ale nie tylko. Fundacja między innymi w ubiegłych dwóch latach prowadziła zbiórki również na rzecz osób dorosłych: w 2023 roku na walkę z sepsą, a w 2024 roku - na leczenie chorób płuc. Motywem przewodnim 33. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest bezpieczeństwo i zdrowie dzieci, a towarzyszy mu hasło: "Gramy na zdrowie!". Zebrane środki przeznaczone zostaną na potrzeby hematologii i onkologii dziecięcej. 33. Finał WOŚP odbywa się w niedzielę, 26 stycznia, ale część tradycyjnych inicjatyw - jak na przykład warszawski Bieg "Policz się z cukrzycą!" - zorganizowana została w sobotę, 25 stycznia. Wszystkie najważniejsze wydarzenia będzie można śledzić na antenach TVN24, TVN, TTV, w serwisach MAX, Player.pl, TVN24 GO oraz w portalu tvn24.pl.
Źródło: TVN24
Źródło zdjęcia głównego: PAP