Natalia Przybysz i De Mono zagrają z WOŚP. Koncerty, spotkania i pokazy podczas 32. Finału w Gdańsku

Źródło:
TVN24
Finał WOŚP 2024, zwiastun
Finał WOŚP 2024, zwiastunx-news
wideo 2/5
Finał WOŚP 2024, zwiastunx-news

Koncerty polskich gwiazd na scenie B90, spotkania z twórcami internetowymi i mistrzami sportów motorowych, ćwiczenia z pierwszej pomocy, loteria, badania medyczne, a na koniec tradycyjne światełko do nieba. Takie atrakcje w ramach 32. Finału WOŚP przygotował Gdańsk. Miasto postara się pobić zeszłoroczny rekord, kiedy to na walkę z sepsą zebrano 1,2 mln zł.

32. Finał WOŚP już 28 stycznia. Równocześnie w całej Polsce odbędzie się największa w Polsce zbiórka publiczna. Około 120 tysięcy wolontariuszy z ponad 1600 sztabów wyjdzie na ulice, by zbierać pieniądze na zakup urządzeń dla oddziałów pulmonologicznych i rozdawać charakterystyczne naklejki z serduszkami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W Gdańsku kwestować będzie ponad 1000 osób. Każda z nich będzie wyposażona w identyfikator oraz puszkę 32. finału WOŚP. Wielu z nich pomagać będzie w sztabie głównym organizowanym w Europejskim Centrum Solidarności, a także w miasteczku WOŚP, zlokalizowanym przy ul. Elektryków.

Gdańsk zbiera fundusze także do wirtualnej puszki. Przed Złotą Bramą, nieopodal tablicy upamiętniającej prezydenta Pawła Adamowicza, ustawiono e-puszkę. Zainstalowana na podświetlanej instalacji przedstawia prawdziwą, oklejoną serduszkami puszkę WOŚP. Umieszczono na niej panel z kodem QR, który linkuje bezpośrednio do e-skarbonki WOŚP, którą prowadzi Regionalne Centrum Wolontariatu. Na ten moment [stan na 24.01, godz. 10.00] przelano na nią już ponad 24 tys. zł!

W podzięce za datek wpłacony do zwykłej puszki, w oliwskiej Kuźni Wodnej będzie można zdobyć nie tylko serduszko w formie naklejki. Na miejscu dla darczyńców kowale będą kuli bowiem serduszka. Z pewnością będzie to cenna pamiątka z Finału WOŚP 2024 w Gdańsku.

Aukcje TVN24 i TVN dla WOŚP: nietypowa pamiątka z granicy między Koreami, udział w programach, obraz albo treningi

Liczne atrakcje w miasteczku WOŚP w Gdańsku

Swoje stoiska ustawi m.in. Chorągiew Gdańska ZHP, Straż Graniczna i spółka Copernicus. Gdańszczanie będą mogli wykonać tam m.in. bezpłatnie drobne badania medyczne.

Na stoisku Gdańskiego Automobilklub GEPARD o swoich dokonaniach opowiedzą mistrzowie sportów motorowych. Będzie też można sfotografować się w sportowym samochodzie przygotowanym do rajdów off-road czy aucie do driftu.

Na odwiedzających będą czekali także ratownicy drogowi, którzy podzielą się wiedzą i umiejętnościami w ratowaniu ofiar wypadków. W miasteczku będzie można nauczyć się opatrywać rannych oraz dowiedzieć się, jak ewakuować poszkodowanych z pojazdów. Odwiedzający poznają też zasady zabezpieczenia miejsca wypadku drogowego.

W ramach pokazów będzie można zostać świadkiem wybuchu poduszki powietrznej w pojeździe oraz spróbować swoich sił by przeciąć pas bezpieczeństwa, rozbić samochodową szybę czy użyć gaśnicy.

Koncerty gwiazd i światełko do nieba

Podczas imprezy na scenie w klubie B90 wystąpią Natalia Przybysz i zespół De Mono, a także gdański zespół Majestic i wokalistka Seeme. Na miejscu będzie można spotkać się także z twórcami internetowymi, znanym pod pseudonimami Szumi i Glenciu.  

Tuż przed godziną 20, tradycyjnie już, zostanie wypuszczone światełko do nieba. Rozbłyśnie też reszta ulicy Elektryków.

- Jak zawsze, o godzinie 20, ulica Elektryków zostanie oświetlona iluminacjami, z wielkim orkiestrowym sercem z hasłem "Gdańsk dzieli się dobrem" – zapowiada Karol Gzyl, dyrektor programowy Fundacji Gdańskiej.

Jak podają organizatorzy, w ubiegłym roku podczas 31. Finału WOŚP w Gdańsku udało się zebrać 1,2 mln zł.

Autorka/Autor:ng/tok

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości

Prezydent USA Donald Trump w pierwszą podróż zagraniczną uda się do Arabii Saudyjskiej, a także do Kataru i być może innych państw regionu. Jak stwierdził, wyboru dokonał ze względu na obietnicę saudyjskich inwestycji w Stanach Zjednoczonych.

To tam Trump pojedzie w pierwszą podróż zagraniczną. Zdecydowały pieniądze

To tam Trump pojedzie w pierwszą podróż zagraniczną. Zdecydowały pieniądze

Źródło:
PAP

Rok po likwidacji obowiązkowych zadań domowych sprawdzamy, jak ich brak odmienił szkolną rzeczywistość. Kto się cieszy, a kto buntuje? Pytamy też ministrę edukacji Barbarę Nowacką, czy było warto. Bo twardych danych na ten temat nie ma.

Szkoła bez zadań domowych. A w niej: kartkówki, projekty, zadania "doskonalące" i "wyzwania"

Szkoła bez zadań domowych. A w niej: kartkówki, projekty, zadania "doskonalące" i "wyzwania"

Źródło:
tvn24.pl