WOŚP 2024. Historyczna przepustka, dzień z reporterem, telewizja od kuchni. Dziennikarze TVN24 zachęcają do licytacji

Źródło:
TVN24
Maja Wójcikowska przekazała na aukcję WOŚP pamiątkową przepustkę z komisji wyborczej
Maja Wójcikowska przekazała na aukcję WOŚP pamiątkową przepustkę z komisji wyborczejTVN24
wideo 2/25
Maja Wójcikowska przekazała na aukcję WOŚP pamiątkową przepustkę z komisji wyborczejTVN24

Pamiątkowa przepustka z komisji wyborczej od Mai Wójcikowskiej, dzień z reporterem TVN24 Mateuszem Grzymkowskim oraz wycieczka za kulisy programu "Bez polityki" z Piotrem Jaconiem. To wszystko do wylicytowania na aukcjach TVN24 dla WOŚP. Dziennikarze w sobotni poranek opowiedzieli, jakie atrakcje przygotowali dla zwycięzców.

28 stycznia 2024 roku odbędzie się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!". Towarzyszy mu motto "Tu wszystko gra OK!". W serwisie Allegro pojawiły się licytacje organizowane przez dziennikarzy TVN, TVN24 i TTV. Wśród nich m.in. pamiątkowa przepustka z komisji wyborczej nr 280 w Warszawie z zeszłorocznych wyborów od Mai Wójcikowskiej, wizyta na planie "Bez polityki" i kawa z Piotrem Jaconiem oraz wspólny dzień z reporterem TVN24 Mateuszem Grzymkowskim. Wszyscy troje byli w sobotę gośćmi programu "Wstajesz i weekend" w TVN24.

ZOBACZ WIĘCEJ: Aukcje TVN24 i TVN dla WOŚP >>>

Historyczny stempel wyborczy

- Zastanawialiśmy się, jak widzom wytłumaczyć i opowiedzieć o tej historycznej frekwencji. 15 października to jest ten dzień, kiedy to państwo napisaliście piękną historię społeczeństwa obywatelskiego, ponad 74 procent frekwencji - powiedziała Maja Wójcikowska.

Reporterka miała wtedy wieczór wyborczy. - Wspominała, że tuż przed końcem ciszy wyborczej szła wzdłuż kolejki osób wciąż czekających na oddanie głosu. - Mierzyłam jej zakręty, ludzi czekających do lokalu wyborczego, bo chwilę przed dziewiątą (godzina 21 - red.) było oczywiste, że oni wszyscy do dziewiątej zagłosować nie zdążą. Punktualnie o dziewiątej pracownice Urzędu Miasta przyszły na koniec kolejki i wszystkim tym, którzy czekali, rozdawały takie stempelki komisji, które upoważniały do głosowania po ciszy wyborczej. Ta cisza się skończyła o dziewiątej. W tej komisji na warszawskiej woli głosowanie trwało jeszcze 16 października. Była pizza no i oczywiście historyczne już słowa szefowej tej komisji Jolanty Ławrynowicz-Filipiak, która na koniec, już po północy, w rozmowie ze mną powiedziała: - Dziękuję, rodacy - wspominała dziennikarka.

Zaprosiła do licytowania stempla, który zostanie przekazany nabywcy w pizzerii, która dostarczyła pizzę do lokalu wyborczego, w towarzystwie szefowej komisji, która wzruszyła naród, gdy ze łzami w oczach mówiła o historycznej frekwencji.

Telewizja od kuchni

W zawodzie reportera nie ma dwóch takich samych dni pracy. W ciągu kilku chwil wszystko potrafi zmieniać się jak w kalejdoskopie. Mateusz Grzymkowski zaprasza do białostockiej redakcji TVN24, gdzie opowie o kulisach wejść na żywo, przygotowaniach do codziennej pracy, nagrywania rozmówców i montażu materiałów. Ponadto osoba, która wygra licytację będzie mogła jechać z ekipą na zdjęcia, samodzielne przeprowadzić sondę uliczną, zmontować krótki materiał i spróbować swoich sił przed kamerą

- Będzie można porozmawiać, samemu wystąpić przed kamerą, bo ktoś może chcieć zrobić próby kamerowe, ponadto zmontujemy krótki materiał, tak zwaną sztukę, aby ktoś mógł zobaczyć, na czym polega kadrowanie, jak to wszystko się tworzy. To nie jest wcale takie proste jak wygląda na co dzień w telewizji - mówił Mateusz Grzymowski.

Do wylicytowania wspólny dzień z reporterem TVN24 Mateuszem Grzymkowskim
Do wylicytowania wspólny dzień z reporterem TVN24 Mateuszem GrzymkowskimTVN24

Kulisy programu "Bez polityki"

Piotr Jacoń zaprasza na wycieczkę za kulisy programu "Bez polityki". W kawiarni na warszawskim Powiślu, gdzie realizowane są nagrania, będzie można zanurzyć się w samo serce produkcji, poznać ekipę telewizyjną i ich warsztat pracy. Będzie to także niepowtarzalna szansa, by osobiście wysłuchać rozmowy z gościem programu.

- Nie wiem, kto będzie akurat wtedy moim gościem lub gościnią na planie "Bez polityki". Przede wszystkim zobaczysz droga osobo, jeżeli wylicytujesz spotkanie z nami, ile osób pracuje nad program "Bez polityki", bo to nie jestem tylko ja, który sobie wygodnie siedzi na fotelu i to jest nie tylko gość czy gościni danego odcinka. To także parę osób, które bardzo mi pomagają, między innymi Klara Styczyńska, która jest moją producentką - mówił dziennikarz.

- Nie wiem, jak będzie, nie wiem, kto to będzie na pewno, ale myślę, że będzie to dość unikatowa możliwość spotkania i zobaczenia, jak taka rozmowa wygląda na żywo. Podpowiem, że ona raczej jest rozmową jeden do jeden, staramy się nie montować tych rozmów, więc przygotujcie się na takie godzinne posiedzenie tam w kawiarni na samym nagraniu, no a potem po nagraniu na wolne wnioski i swobodną wypowiedź ode mnie i od osoby, która wylicytuje to spotkanie - dodał Jacoń.

Piotr Jacoń zaprasza na wycieczkę za kulisy programu "Bez polityki"
Piotr Jacoń zaprasza na wycieczkę za kulisy programu "Bez polityki"TVN24

SPRAWDŹ TAKŻE SPECJALNY SERWIS: WOŚP 2024 W TVN24

Autorka/Autor:momo

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Immunitet obowiązuje jako instytucja, która ma chronić członków Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, ale chodzi o granicę tego immunitetu - mówił w "Faktach po Faktach" profesor Andrzej Zoll, były prezes Trybunału Konstytucyjnego i były Rzecznik Praw Obywatelskich. Odniósł się do sprawy Marcina Romanowskiego. Ocenił też, że Adam Bodnar "nie powinien się w nią włączać".

Profesor Zoll: nie widzę, by prokuratura popełniła błąd

Profesor Zoll: nie widzę, by prokuratura popełniła błąd

Źródło:
TVN24

Nastoletni chłopak i dziewczyna zostali potrąceni na pasach w Skarżysku-Kamiennej (Świętokrzyskie) przez 71-letniego motocyklistę - przekazała tamtejsza Komenda Powiatowej Policji. Oboje trafili do szpitala, chłopak jest w ciężkim stanie.

Motocyklista wjechał w nastolatków na pasach

Motocyklista wjechał w nastolatków na pasach

Źródło:
PAP

30-letni nurek utonął w jeziorze Hańcza (Podlaskie). Policja bada przyczyny jego śmierci. W tym roku to pierwszy przypadek utonięcia nurka w tym najgłębszym polskim jeziorze.

Nurek nie wypłynął z najgłębszego jeziora w Polsce

Nurek nie wypłynął z najgłębszego jeziora w Polsce

Źródło:
PAP

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed upałem prawie w całej Polsce. Na bardzo dużym obszarze kraju w niedzielę będą obowiązywać ostrzeżenia drugiego stopnia. Temperatura w cieniu przekroczy 30 stopni Celsjusza.

Ostrzeżenia IMGW dla 14 województw

Ostrzeżenia IMGW dla 14 województw

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Takie pojedyncze głosy, które od czasu do czasu się odzywają z szeregów Partii Demokratycznej, w sumie to jest już chyba około 30 polityków, na pewno nie są tą masą krytyczną, która by skłoniły Joe Bidena do ustąpienia - mówił na antenie TVN24 Andrzej Kohut, amerykanista, autor książki "Ameryka. Dom podzielony".

"Tego już na pewno Partia Demokratyczna nie chce"

"Tego już na pewno Partia Demokratyczna nie chce"

Źródło:
TVN24

Izrael przeprowadził naloty na cele wojskowe rebeliantów Huti, którzy kontrolują zachodnią część Jemenu - poinformowała w sobotę armia. Naloty były odwetem za ataki Huti wymierzone w Izrael. W ostatnim z nich, w piątek, zginął jeden z mieszkańców Tel Awiwu.

Izrael uderzył w cele wojskowe rebeliantów Huti

Izrael uderzył w cele wojskowe rebeliantów Huti

Źródło:
PAP

Jak dowiedział się nieoficjalnie TVN24, na nagraniu z kamery monitoringu, umieszczonej w pobliżu miejsca, gdzie odnaleziono ciało Jacka Jaworka, widać, że mężczyzna oddał dwa strzały, jeden z nich okazał się celny. Na ciele zmarłego ma być też widoczne znamię, które Jaworek posiadał.

Oddał dwa strzały, jeden był celny. Nowe fakty w sprawie śmierci Jacka Jaworka

Oddał dwa strzały, jeden był celny. Nowe fakty w sprawie śmierci Jacka Jaworka

Źródło:
tvn24.pl

64-letnia Sandra Hemme, która została skazana na dożywocie za zabójstwo, którego nie popełniła, po 43 latach opuściła więzienie - pisze w sobotę BBC. W orzeczeniu z czerwca sąd stwierdził, że policja zataiła wyraźne dowody jej niewinności i nie przekazała ich obrońcom podejrzanej.

Spędziła w więzieniu 43 lata za zabójstwo, którego nie popełniła

Spędziła w więzieniu 43 lata za zabójstwo, którego nie popełniła

Źródło:
PAP

Mundurowi chroniący polsko-białoruską granicę mają zakaz wstępu do gminnego Centrum Sportu i Edukacji w Narewce. Powód? Jak wyjaśnia wójt gminy, sprzęt, który tam się znajduje, jest przystosowany do mieszkańców, a nie do funkcjonariuszy policji.

Policjanci mają zakaz wstępu na gminną siłownię w Narewce, bo sprzęt tam nie jest na ich "potencjał"

Policjanci mają zakaz wstępu na gminną siłownię w Narewce, bo sprzęt tam nie jest na ich "potencjał"

Źródło:
Fakty TVN

Po akcji gaśniczej marketu budowlanego w Krośnie pogorszyła się jakość wody w rzece Lubatówka, do której wpływały wody popożarnicze - podał Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Rzeszowie. Do pożaru marketu budowlanego doszło 10 lipca. Akcja gaśnicza trwała ponad dwie doby.

Zbadali wodę po gigantycznym pożarze marketu. "Pogorszyła się"

Zbadali wodę po gigantycznym pożarze marketu. "Pogorszyła się"

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Wjechał na posesję, uszkodził płot oraz dwa samochody. Wjechał również w mężczyznę siedzącego na ławce przy domu. Do zdarzenia doszło we wsi Białorzeczka koło Sejn, a auto prowadził 15-latek.

Wjechał w mężczyznę na ławce. Policja ustala, skąd 15-latek miał auto

Wjechał w mężczyznę na ławce. Policja ustala, skąd 15-latek miał auto

Źródło:
PAP

Grecja mierzy się z kolejnym dniem fali upałów. W związku z temperaturą dochodzącą do około 40 stopni Celsjusza ponownie zamknięto niektóre obiekty archeologiczne, a także popularny wśród turystów Ogród Narodowy w Atenach. Strażacy walczą z pożarami w różnych regionach kraju.

Ponad 40 stopni. Ograniczenia dla turystów, rośnie zagrożenie pożarami

Ponad 40 stopni. Ograniczenia dla turystów, rośnie zagrożenie pożarami

Źródło:
PAP, .ekathimerini.com, wetteronline.de

Aktywiści z Akcji Ratunkowej dla Krakowa sprawdzili, co w mieście nagrzewa się najbardziej w upalny dzień. To nowoczesne, niezacienione place zabaw. Niektóre ich elementy rozgrzewają się do 70 stopni. Dlatego tak ważne jest, by drzew było jak najwięcej - mówią eksperci.

Sprawdzili, jak nagrzewa się Kraków. Najgorzej jest na nowoczesnych, niezacienionych placach zabaw

Sprawdzili, jak nagrzewa się Kraków. Najgorzej jest na nowoczesnych, niezacienionych placach zabaw

Źródło:
Fakty TVN

Słowackie pogotowie górskie (HZS) poinformowało o śmierci polskiego wspinacza, który w piątek nie przeżył upadku z Czarnego Szczytu. Tego dnia w Tatrach Wysokich zginął również inny turysta z Polski.

Kolejny śmiertelny wypadek Polaka w słowackich Tatrach

Kolejny śmiertelny wypadek Polaka w słowackich Tatrach

Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl

Na 20 lipca 2024 roku przypada 55 rocznica historycznej misji Apollo 11, pierwszego lądowania człowieka na Księżycu. Ostatni żyjący z jej uczestników, Buzz Aldrin, opowiedział z tej okazji, jakie znaczenie miał dla niego spacer po powierzchni Srebrnego Globu.

55 lat temu ludzkość zrobiła wielki skok

55 lat temu ludzkość zrobiła wielki skok

Źródło:
NASA, tvnmeteo.pl

Do Polski płynie gorące powietrze. W niektórych regionach kraju temperatura przekroczy 30 stopni Celsjusza, choć tym razem upały nie potrwają długo. W ciągu najbliższych dni czeka nas również powrót gwałtownych zjawisk.

Uderzenie upału. Razem z nim wrócą burze

Uderzenie upału. Razem z nim wrócą burze

Źródło:
tvnmeteo.pl

Pożary w zastraszającym tempie rozprzestrzeniają się w Europie. Zgodnie z danymi Europejskiego Systemu Informacji o Pożarach Lasu, do połowy lipca spłonęło ponad trzykrotnie więcej terenów zielonych, niż wynosi średnia dla tego okresu. Naukowcy ostrzegają, że zagrożenie pożarowe będzie coraz bardziej rosnąć.

Nawet optymistyczne scenariusze przerażają. Zobacz dane z tylko ośmiu dni

Nawet optymistyczne scenariusze przerażają. Zobacz dane z tylko ośmiu dni

Źródło:
EFFIS, EC, El Garroussi et al. (2024), Springer Nature

Na Bielanach kierowca opla wyprzedzał ciężarówkę i z impetem zderzył się z citroenem. - Widziałem, jak ten człowiek wyjechał prosto na mnie - opowiedział o niebezpiecznym zdarzeniu redakcji Kontaktu 24 pan Kacper, kierowca citroena.

"Odbił się od śmieciarki i całą siłą uderzył we mnie"

"Odbił się od śmieciarki i całą siłą uderzył we mnie"

Źródło:
Kontakt 24, tvnwarszawa.pl

Internauci oskarżają Billa Gatesa, że finansuje projekt firmy Kodama Systems zakładający masowy wyręb drzew. Tylko że działania tego start-upu w zakresie gospodarki leśnej w USA zostały fałszywie zinterpretowane, co stało się podstawą fake newsa. A powiązanie go z nazwiskiem słynnego filantropa tylko zwiększa zasięgi przekazu. Wyjaśniamy.

Bill Gates chce wycinać i zakopywać drzewa, by zmniejszyć emisję CO2? Nie

Bill Gates chce wycinać i zakopywać drzewa, by zmniejszyć emisję CO2? Nie

Źródło:
Konkret24

Zarzut zabójstwa i znęcania się nad 40-latką usłyszał o rok młodszy mężczyzna. Zakrwawione ciało kobiety znaleziono w mieszkaniu przy ulicy Pabianickiej w Łodzi. Jak informuje prokuratura, 39-latek znęcał się nad swoją ofiarą od czterech lat. W momencie zatrzymania był kompletnie pijany.

Bił pięściami i kopał po głowie, klatce piersiowej i brzuchu. 40-latka nie żyje

Bił pięściami i kopał po głowie, klatce piersiowej i brzuchu. 40-latka nie żyje

Źródło:
tvn24.pl

To my zdecydowaliśmy, że po raz kolejny premierem jest Donald Tusk. Stworzyliśmy koalicję, ale to nie znaczy, że nie mamy swojego zdania - mówił wicepremier i szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz podczas Rady Naczelnej PSL. Odnosząc się do różnicy zdań w koalicji rządzącej, stwierdził, że "PSL nie był, nie jest i nie będzie niczyim wasalem". - Nie obawiamy ani biskupów, ani lewaków - dodał.

Kosiniak-Kamysz: PSL nie był, nie jest i nie będzie niczyim wasalem 

Kosiniak-Kamysz: PSL nie był, nie jest i nie będzie niczyim wasalem 

Źródło:
PAP

Bruce Springsteen, legenda amerykańskiego rocka, dołączył do klubu muzyków, których majątek przekracza miliard dolarów - wynika z szacunków magazynu "Forbes".

Bruce Springsteen dołączył do klubu muzyków miliarderów

Bruce Springsteen dołączył do klubu muzyków miliarderów

Źródło:
PAP

Naukowcy z NASA byli oszołomieni, gdy skała, po której przejechał 30 maja łazik Curiosity, pękła, ujawniając coś, czego nigdy wcześniej nie widziano na Czerwonej Planecie: żółte kryształy siarki.

Niespodzianka w marsjańskiej skale. Co odkrył łazik Curiosity?

Niespodzianka w marsjańskiej skale. Co odkrył łazik Curiosity?

Źródło:
NASA, phys.org
Zdrajcy i bohaterowie. Oto zwycięska Hiszpania?

Zdrajcy i bohaterowie. Oto zwycięska Hiszpania?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Polska ma fantastyczne plenery, miasta, w których można nagrywać, ale to się po prostu nie opłaca. To jest podstawowy problem, który trzeba rozwiązać, żeby przemysł filmowy zaczął kręcić się na dużo wyższych obrotach - mówił w programie Wstajesz i Weekend Maciej Sojka, producent filmowy, dziennikarz i pierwszy szef TVN24.

"Te limity naprawdę zaciskają pętlę na polskim filmie"

"Te limity naprawdę zaciskają pętlę na polskim filmie"

Źródło:
TVN24

Konieczne jest usunięcie nieuzasadnionych obciążeń dla przedsiębiorców oraz zadbanie, aby artyści otrzymywali wynagrodzenia - napisano w apelu izb i organizacji w imieniu polskich przedsiębiorców działających w sektorze kablowym i satelitarnym do senatorów.

Apel do senatorów o zmiany w ustawie o prawie autorskim

Apel do senatorów o zmiany w ustawie o prawie autorskim

Źródło:
tvn24.pl

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najgłośniejszych filmowych premierach tego tygodnia. Na wielki ekran trafił między innymi thriller "Twisters" o łowcach burz i "Wredne liściki" z oscarową Olivią Colman. Prowadząca program wspomniała również o zbliżającym się festiwalu filmowym Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym.

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Źródło:
tvn24.pl