Przeciągali liny traktorami. Zawody odbywały się w ramach WOŚP

Autor:
tm/tok
Źródło:
TVN24
Wysokie Mazowieckie. W ramach WOŚP zorganizowali zawody traktorów w przeciąganiu liny
Wysokie Mazowieckie. W ramach WOŚP zorganizowali zawody traktorów w przeciąganiu linyTVN24
wideo 2/21
TVN24 Clean_20230129134630(6096)_aac

W Wysokiem Mazowieckiem (woj. podlaskie) w ramach tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowane zostały trzecie już zawody traktorów w przeciąganiu liny. W zmaganiach brało udział 20 maszyn, które walczyły w pięciu kategoriach wagowych.  

- Mamy pięć kategorii wagowych - od sześciu do 12 ton włącznie. Duże maszyny - duża moc. Tak więc dajemy dużo energii i oczywiście zbieramy na szczytny cel - powiedział przed kamerą TVN24 Marcin Drewnowski ze sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wysokiem Mazowieckiem.

Zobacz nasz specjalny serwis: WOŚP 2023 w tvn24.pl

W niedzielę (29 stycznia) odbywały się tam, w ramach 31. Finału WOŚP, III Wysokomazowieckie Zawody Traktorów w Przeciąganiu Liny.

Przeciągali traktorami linyTVN24

Oprócz zawodów - koncerty i licytacje

- Mamy 20 maszyn, w ubiegłym roku było 12. Będziemy się na pewno świetnie bawić - stwierdził pan Marcin tuż przed rozpoczęciem zmagań przez pierwszą parę ciągników.

Czytaj też: On zbierał datki do torebki po mące, jego córka wydawała szkolną gazetkę, by pomóc WOŚP

Wygrywał oczywiście ten, któremu udało się przeciągnąć linę, a podczas zawodów można było spotkać wolontariuszy z orkiestrowymi skarbonkami.

Po zawodach wszyscy przeniosą się przed miejski ośrodek kultury, gdzie zaplanowane są koncerty. W kawiarni ośrodka prowadzone mają być licytacje.

31. Finał WOŚP

31. Finał WOŚP odbywa się pod hasłem "Żyj zdrowo w zdrowym świecie". Zebrane środki zostaną przeznaczone na walkę z sepsą.

Transmisja 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trwa w niedzielę od godziny 6 do północy na antenie TVN24 i w TVN24 GO. Relację na żywo można też śledzić w portalu tvn24.pl.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tm/tok

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości