TVN24 | WOŚP 2022

Owsiak: stałem i miałem japę rozdziawioną, bo zobaczyłem, że możemy robić to tak, jak na olimpiadach

TVN24 | WOŚP 2022

Autor:
akr
Źródło:
TVN24
Ponad 94 miliony na koncie WOŚP. Fragment konferencji
Ponad 94 miliony na koncie WOŚP. Fragment konferencji TVN24
wideo 2/21
TVN24Ponad 94 miliony na koncie WOŚP. Fragment konferencji

Jerzy Owsiak zachęcał podczas wieczornej konferencji na 30. Finale WOŚP do brania udziału w licytacjach i zabawy. Podał również trzy najwyższe kwoty, które udało się zebrać w eSkarbonkach. Ocenił też, że Światełko do Nieba w stolicy było "fantastyczne". Przyznał jednak, iż pojawiały się głosy, że widowisko było zbyt głośne i przeprosił tych, którym przeszkadzało.

TVN GRUPA DISCOVERY JEST GOSPODARZEM I PARTNEREM 30. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na konferencji po godzinie 21 Owsiak wskazywał, że "przed nami dwa bardzo ważne momenty, czyli licytacja Złotej Karty Telefonicznej oraz licytacja Złotego Serduszka".

ZOBACZ SPECJALNY SERWIS #WOSPwTVN24

- W tym samym czasie będzie jeszcze licytowany medal - zaznaczył. Wyjaśniał, że chodzi o 29 certyfikowanych i numerowanych medali, wybitych przez mennicę, które będzie można licytować do północy.

- Licytujemy, bawimy się. Te licytacje będą jeszcze bardzo długo trwały - mówił.

Znany wolontariusz Łukasz Berezak z rekordową zbiórką w eSkarbonce

Owsiak podał również trzy najwyższe kwoty, które udało się zebrać w eSkarbonkach. 229 718 złotych zgromadził znany wolontariusz Łukasz Berezak ze Szczecina. Na podium znaleźli się też Maciej Stuhr z wynikiem 158 188 zł oraz Radio Nowy Świat z wynikiem 102 315 zł.

ZOBACZ SPECJALNY PORADNIK: JAK WESPRZEĆ WOŚP BEZ WYCHODZENIA Z DOMU >>>

Szef Orkiestry przekazał też, że do tej pory "prawie dwa miliona ludzi obejrzało transmisję internetową".

Owsiak: stałem tam i po prostu miałem japę rozdziawioną

Owsiak mówił również o Światełku do Nieba, które odbyło się przez Pałacem Kultury i Nauki. Powiedział, że docierają do niego sygnały, że według niektórych było ono zbyt głośne. Jak mówił, pokaz był cichszy niż fajerwerki i trwał łącznie 3 minuty i 59 sekund. Tych, którym to przeszkadzało, przeprosił.

- Bawimy się w sposób odpowiedzialny. Nie mamy ani jednej informacji z miasta, w której ktoś mówiłby, że coś się komuś stało - podkreślał.

- Światełko było przepiękne, rewelacyjne, fantastyczne. Stałem tam i po prostu miałem japę rozdziawioną, bo nagle zobaczyłem, że możemy robić to tak, jak na olimpiadach, jak się robi w wielkich miastach, jak cały świat to pokazuje - kontynuował.

Owsiak mówił, że "cały świat pokazuje, że tak się można bawić, że tak można uczcić coś, co jest największe, najbardziej uczciwe od czasów Mieszka I w naszym kraju, że w ten sposób możemy z milionami Polaków przez te trzy minuty i 59 sekund zrobić coś niesamowitego, coś wspaniałego i się tym pochwalić w stronę dobrych aniołów". - I więcej tego robić nie będziemy - dodał.

Zdjęcie z "Chuckiem Norrisem"TVN24

WOŚP. 1,5 miliarda złotych na 67 tysięcy urządzeń

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna. W poprzednich 29 edycjach fundacja zebrała na wsparcie polskiego systemu ochrony zdrowia ponad półtora miliarda złotych, które przeznaczyła na zakup ponad 67 tysięcy urządzeń. W czasie ubiegłorocznego Finału zebrano blisko 211 milionów złotych, co jest najwyższą kwotą w historii organizacji.

"Przejrzyj na oczy" to hasło, pod którym organizowany jest 30. Finał WOŚP. Zebrane środki przeznaczone zostaną na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to organizacja pozarządowa ciesząca się - według badań przygotowanych przez Grupę IQS i opublikowanych w styczniu 2021 roku - największym zaufaniem społecznym w Polsce. 84 proc. badanych wskazało, że ufa Fundacji WOŚP - w tym 52 proc. badanych określiło, że zdecydowanie ma zaufanie do Orkiestry, a 32 proc. - raczej.

Autor:akr

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości