Lidia Niedźwiedzka-Owsiak o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy: ona jest po prostu naszym życiem

Źródło:
TVN24
Lidia Niedźwiedzka-Owsiak o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy: ona jest po prostu naszym życiem
Lidia Niedźwiedzka-Owsiak o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy: ona jest po prostu naszym życiemTVN24
wideo 2/22
Lidia Niedźwiedzka-Owsiak o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy: ona jest po prostu naszym życiemTVN24

W dniu 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Lidia Niedźwiedzka-Owsiak mówiła w "Faktach po Faktach" o tym, jak z perspektywy lat patrzy na rozwój Orkiestry. - Początek był taki, że to miała być spontaniczna, jednorazowa akcja. A życie napisało swój scenariusz - mówiła. - Czujemy i ogromną radość, i ogromną dumę, i ogromną satysfakcję, że tak to się wszystko układa - dodała.

TVN GRUPA DISCOVERY JEST GOSPODARZEM I PARTNEREM 30. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

ZOBACZ SPECJALNY SERWIS #WOSPwTVN24

Współzałożycielka Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i żona Jerzego Owsiaka, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, mówiła w "Faktach po Faktach" w TVN24 o tym, jak patrzy z perspektywy lat na rozwój Orkiestry.

ZOBACZ "FAKTY PO FAKTACH" W TVN24 GO >>>

- Można by powiedzieć, że początek był taki, że to miała być spontaniczna, jednorazowa akcja. A życie napisało swój scenariusz i dzisiaj jesteśmy tu, gdzie jesteśmy - mówiła. Jak stwierdziła, "29 niesamowitych Finałów za nami". - Każdy kolejny piękniejszy, więc czujemy i ogromną radość, i ogromną dumę, i ogromną satysfakcję, że tak to się wszystko układa - dodała.

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak w "Kobiecym Punkcie Widzenia". Oglądaj w TVN24 GO >>>

Niedźwiedzka-Owsiak: To miała być spontaniczna, jednorazowa akcja. A życie napisało swój scenariusz
Niedźwiedzka-Owsiak: To miała być spontaniczna, jednorazowa akcja. A życie napisało swój scenariuszTVN24

Niedźwiedzka-Owsiak o WOŚP: ona jest po prostu naszym życiem

Niedźwiedzka-Owsiak była również pytana, jak WOŚP wpłynęła na życie jej i Jerzego Owsiaka. - Ja bym powiedziała, że na nasze życie nie wpłynęła jakoś szczególnie. Ona jest po prostu naszym życiem - oceniła.

- Chyba obydwoje, dopóki mamy siłę, nie wyobrażamy sobie innej pracy. Ona nam przynosi ogromną ilość satysfakcji. Wiemy, że robimy rzeczy wartościowe i potrzebne drugiemu człowiekowi i to jest piękne - dodała.

Zobacz naszą relację z 30. Finału WOŚP >>>

Współzałożycielka WOŚP: dzieją się różne rzeczy, kiedy człowiek ma łzy w oczach, gęsią skórkę albo dreszcze

Niedźwiedzka-Owsiak przyznała, że zarówno 30 lat temu, jak i teraz, "emocje są podobne". - Pierwszy Finał (...) spędzałam w domu. Mieliśmy wtedy Ewę (...) małą, więc w ogóle obserwowałam Finał z fotela - wspominała.

Jak oceniła, emocje "są i różne, i podobne, ale za każdym razem właściwie jest tak, że dzieją się różne rzeczy na tych Finałach, kiedy człowiek ma łzy w oczach, kiedy ma gęsią skórkę albo dreszcze". - Ciągle nas różne rzeczy zaskakują - dodała.

 Niedźwiedzka-Owsiak: dzieją się różne rzeczy, kiedy człowiek ma łzy w oczach, gęsią skórkę albo dreszcze
Niedźwiedzka-Owsiak: dzieją się różne rzeczy, kiedy człowiek ma łzy w oczach, gęsią skórkę albo dreszczeTVN24

Marzenie Niedźwiedzkiej-Owsiak

Gościni "Faktów po Faktach" mówiła również o tym, jakie ma marzenia po tych 30 latach grania Orkiestry. - Bardzo chciałabym, żeby wszystkie dzieci na świecie i wszystkie zwierzęta, które nie mogą powiedzieć o swoich cierpieniach, były szczęśliwe, żeby nie działa im się krzywda - powiedziała.

Wskazywała, że jest także inna rzecz, "która jest bardzo ważna, o której mówimy coraz więcej". - Chciałabym zaapelować naprawdę do wszystkich ludzi, żeby opamiętali się, zaczęli rzeczywiście dbać o nasze środowisko i o świat, który nam powoli ginie - mówiła Niedźwiedzka-Owsiak. - Jak myślę o tym, co się może w przyszłości zdarzyć, to mnie to przeraża - dodała.

Marzenie Niedźwiedzkiej-Owsiak
Marzenie Niedźwiedzkiej-OwsiakTVN24

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna. W poprzednich 29 edycjach fundacja zebrała na wsparcie polskiego systemu ochrony zdrowia ponad półtora miliarda złotych, które przeznaczyła na zakup ponad 67 tysięcy urządzeń. W czasie ubiegłorocznego Finału zebrano blisko 211 milionów złotych, co jest najwyższą kwotą w historii organizacji.

"Przejrzyj na oczy" to hasło, pod którym organizowany jest 30. Finał WOŚP. Zebrane środki przeznaczone zostaną na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to organizacja pozarządowa ciesząca się - według badań przygotowanych przez Grupę IQS i opublikowanych w styczniu 2021 roku - największym zaufaniem społecznym w Polsce. 84 proc. badanych wskazało, że ufa Fundacji WOŚP - w tym 52 proc. badanych określiło, że zdecydowanie ma zaufanie do Orkiestry, a 32 proc. - raczej ma zaufanie.

Autorka/Autor:akr

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Czterolatek wpadł pod kosiarkę w niedzielne popołudnie w miejscowości Białobłocie (woj. lubuskie). Jak przekazały służby, chłopiec "doznał bardzo poważnych obrażeń". Zmarł w szpitalu.

Czterolatek wpadł pod kosiarkę. Zmarł w szpitalu

Czterolatek wpadł pod kosiarkę. Zmarł w szpitalu

Aktualizacja:
Źródło:
PAP

Płonie opuszczony neogotycki pałac Stolbergów we Wrocławiu. Trwa akcja gaśnicza, w której bierze szesnaście zastępów straży pożarnej. Jak informują strażacy, nie ma osób poszkodowanych.

Pożar w opuszczonym pałacu. "Cały obiekt objęty ogniem"

Pożar w opuszczonym pałacu. "Cały obiekt objęty ogniem"

Źródło:
tvn24.pl

Czternastu Jordańczyków zmarło w czasie hadżdżu, corocznej pielgrzymki muzułmanów do Mekki w Arabii Saudyjskiej. Przyczyną śmierci części z nich był udar cieplny - poinformowało jordańskie ministerstwo spraw zagranicznych. Władze ostrzegają przed bardzo wysoką temperaturą powietrza.

Pielgrzymi umierają od upału

Pielgrzymi umierają od upału

Źródło:
Reuters

Konferencja pokojowa z punktu widzenia Ukrainy, ale też naszego punktu widzenia była istotna, ponieważ "doprasza" tak zwane Globalne Południe, pozwala Ukrainie przedstawić swoje racje - mówiła w "Faktach po Faktach" profesor Katarzyna Pisarska, komentując szczyt w Szwajcarii. - Chiny nie pojawiły się na tym szczycie z prostego powodu. Prezydent Ukrainy próbowałby wbić swego rodzaju klin między Moskwę a Pekin - stwierdził z kolei generał Jarosław Kraszewski.

"Absurdalne" ultimatum Putina, nieobecność Chin "z prostego powodu"

"Absurdalne" ultimatum Putina, nieobecność Chin "z prostego powodu"

Źródło:
TVN24

Koniec z nadużywaniem klauzuli sumienia. Według nowych wytycznych resortu zdrowia każdy szpital w Polsce ma obowiązek wykonania legalnej aborcji. Odmowa równa się kara z utratą kontraktu z Narodowego Funduszu Zdrowia włącznie. Tak ma być. A jak jest? Wciąż różnie, jak pokazują kontrole Rzecznika Praw Pacjenta.

Rozporządzenie ministerstwa i groźby kar dla szpitali. "Nie będzie już żadnej taryfy ulgowej"

Rozporządzenie ministerstwa i groźby kar dla szpitali. "Nie będzie już żadnej taryfy ulgowej"

Źródło:
Fakty TVN

Śmiertelny wypadek na lokalnej drodze w powiecie międzyrzeckim (województwo lubuskie). W zdarzeniu zginęła 25-letnia motocyklistka.

Kierowca wymusił pierwszeństwo, zginęła 25-letnia motocyklistka

Kierowca wymusił pierwszeństwo, zginęła 25-letnia motocyklistka

Źródło:
PAP

Policja w północnych Indiach zatrzymała w sobotę mężczyznę podejrzanego o gwałt na polskiej turystce - pisze portal Indian Express. Kobieta zgłosiło przestępstwo w piątek.

W Indiach zatrzymano podejrzanego o zgwałcenie polskiej turystki

W Indiach zatrzymano podejrzanego o zgwałcenie polskiej turystki

Źródło:
PAP

Mieszkańcy kompleksu luksusowych apartamentowców w chilijskim nadmorskim kurorcie Vina del Mar żyją w strachu. Obawiają się zawalenia ich domów po tym, jak u podnóża jednego z bloków po ulewach otworzyła się głęboka na 30 metrów dziura. Budynek zawisł tuż nad przepaścią.

"Kładziemy się spać w strachu"

"Kładziemy się spać w strachu"

Źródło:
Reuters, tvnmeteo.pl
"Tekst znali już wszyscy, Meloni nie mogła go zignorować. I zaczął się atak"

"Tekst znali już wszyscy, Meloni nie mogła go zignorować. I zaczął się atak"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Książę George, księżniczka Charlotte i ich najmłodszy brat, książę Louis złożyli swojemu tacie, księciu Williamowi, życzenia z okazji Dnia Ojca. "Kochamy Cię tato. Wszystkiego najlepszego" - napisali na platformie X. To - jak zaznacza BBC - pierwszy wpis rodzeństwa w mediach społecznościowych rodziny królewskiej. 

Pierwszy taki wpis w mediach społecznościowych rodziny królewskiej

Pierwszy taki wpis w mediach społecznościowych rodziny królewskiej

Źródło:
BBC

Płynąca do Polski fala gorącego powietrza z Afryki napotka przeszkodę. Jak bardzo upalnie będzie? Co czeka nas w drugiej połowie czerwca i jak zacznie się lipiec? Sprawdź długoterminową prognozę pogody na 16 dni, przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: upał inny, niż miał być

Pogoda na 16 dni: upał inny, niż miał być

Źródło:
tvnmeteo.pl

Aż do dziesięciu wypadków doszło 15 czerwca w Tatrach. W jednym z nich zginął turysta. Mężczyzna najprawdopodobniej poślizgnął się na płacie zmrożonego śniegu i upadł z dużej wysokości, doznając śmiertelnych obrażeń. W wyższych partiach Tatr wciąż panują bardzo trudne warunki.

Czarna seria śmiertelnych wypadków w Tatrach. Jeden zły ruch może kosztować życie

Czarna seria śmiertelnych wypadków w Tatrach. Jeden zły ruch może kosztować życie

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

W niedzielę mieszkańcy Warszawy i okolic otrzymali alerty Rządowego Centrum Bezpieczeństwa o ćwiczeniach służb z użyciem środków pirotechnicznych w poniedziałek i wtorek.

"Mogą występować hałas oraz dym". Mieszkańcy Warszawy i okolic otrzymali alerty RCB

"Mogą występować hałas oraz dym". Mieszkańcy Warszawy i okolic otrzymali alerty RCB

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

"Z okazji jutrzejszego Dnia Ojca mam bardzo ważną wiadomość dla wszystkich tatusiów... ZAKŁADAJCIE KASKI!" - napisał w sobotę w mediach społecznościowych Gordon Ramsay. Kucharz poinformował, że doznał "poważnego wypadku podczas jazdy na rowerze".

Gordon Ramsay z "bardzo ważną wiadomością"

Gordon Ramsay z "bardzo ważną wiadomością"

Źródło:
tvn24.pl

Tegoroczne lato w Chorwacji ma być wyjątkowo gorące, co zwiększy ryzyko suszy i pożarów. Do walki z zapowiadanym "piekielnym" latem zaangażowano kilku tysięcy strażaków, a nawet wojsko.

Tysiące strażaków, wojsko, drony. Szykują się na "piekielne lato"

Tysiące strażaków, wojsko, drony. Szykują się na "piekielne lato"

Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl

Kilkadziesiąt interwencji przeprowadzili strażacy w związku z burzą, która przeszła w niedzielę nad Warszawą. Ich działania dotyczyły przede wszystkim konarów czy gałęzi, które spadały na ulice i chodniki.

Uszkodzone samochody, połamane drzewa po burzy w Warszawie

Uszkodzone samochody, połamane drzewa po burzy w Warszawie

Źródło:
PAP

Piszą, że kierowca jest chory, w tym tygodniu kursów nie będzie. Aktualizują tę informację kilka dni później: kierowca nadal jest chory, więc w kolejnym tygodniu autobus także nie przyjedzie - tak o problemach z transportem w rozmowie z redakcją biznesową tvn24.pl opowiada Olga Gitkiewicz, autorka książki "Nie zdążę". - Nie każdy jest w stanie jeździć dwadzieścia pięć kilometrów rowerem, zwłaszcza zimą - zauważa. Z szacunków wynika, że problem wykluczenia komunikacyjnego może dotyczyć nawet czternastu milionów Polaków.

Problem dotyczy milionów Polaków. "Szósta i siódma rano, potem nic"

Problem dotyczy milionów Polaków. "Szósta i siódma rano, potem nic"

Źródło:
tvn24.pl

Zalane i nieprzejezdne ulice to coraz częstszy widok w wielu polskich miastach po krótkich, ale bardzo intensywnych opadach deszczu. Dlaczego dzieje się tak, że z roku na roku, mniej więcej o tej porze, problem narasta? Specjaliści od klimatu, urbanistyki i hydrologii zwracają uwagę na kilka kwestii. To nie tylko ocieplenie klimatu, ale też wszechobecna betonoza i niewłaściwe rozwiązania infrastrukturalne.

Polskie miasta toną po ulewach. "Popełniono mnóstwo błędów trudnych do usunięcia"

Polskie miasta toną po ulewach. "Popełniono mnóstwo błędów trudnych do usunięcia"

Źródło:
tvn24.pl

94-letnia mieszkanka Łukowa wybrała się samotnie w podróż do Warszawy, by spotkać się z koleżanką na Starym Mieście. Na szczęście w pociągu poznała mężczyznę, który jej pomógł, bo na kobietę nikt nie czekał. Zawiadomił strażników, a ci wnuka starszej pani, której - jak się okazało - nie była to pierwsza taka wyprawa. Poprzednio bliscy odbierali ją z Krakowa.

94-latka przyjechała na spotkanie z koleżanką, nikt na nią czekał. Pomógł jej znajomy z pociągu

94-latka przyjechała na spotkanie z koleżanką, nikt na nią czekał. Pomógł jej znajomy z pociągu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

- Max pozwala nam wypłynąć na szerokie wody międzynarodowe. To jest duże szczęście, to jest prezent - stwierdziła Marta Malikowska, aktorka i jurorka 43. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film". W jego ramach odbył się panel dyskusyjny "Max is here. More stories to tell".

Platforma Max w Polsce. "Pozwala wypłynąć na szerokie wody międzynarodowe"

Platforma Max w Polsce. "Pozwala wypłynąć na szerokie wody międzynarodowe"

Źródło:
tvn24.pl

Uprzedzałem, że będę pisał o książkach, których nikt nie czyta. I właśnie trafiła mi się taka książka.

Żeby się nie pozabijać…

Żeby się nie pozabijać…

Źródło:
tvn24.pl