Wyniki aukcji "przeszły najśmielsze oczekiwania". Podsumowanie 29. finału WOŚP

TVN24 | WOŚP 2021

Autor:
mjz/adso
Źródło:
TVN24
WOŚP: kwota deklarowana, którą zebrano podczas finału to ponad 127 milionów złotychTVN24
wideo 2/35
TVN24WOŚP: kwota deklarowana, którą zebrano podczas finału to ponad 127 milionów złotych

Już teraz możemy powiedzieć, że za te pieniądze zrealizujemy zakup najnowocześniejszych urządzeń – powiedział prezes fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak, odnosząc się do sumy zebranej podczas 29. finału WOŚP. Przekazał, że łączna kwota deklarowana wynosi 127 495 626 złotych. - Pokazaliśmy to, z czego powinniśmy być znani na całym świecie – z solidarności, z tego, że chcemy być razem, okazuje się, że ludzie po prostu chcieli być ze sobą – mówił.

TAK RELACJONOWALIŚMY 29. FINAŁ WOŚP W TVN24.PL >>>

Jurek Owsiak poinformował podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, że w tym momencie na koncie fundacji po niedzielnej zbiórce są 24 626 924 złote, a kwota deklarowana, którą zebrano podczas finału - do niedzieli do północy - wynosi 127 495 626 złotych. W sumie przy 29. finale WOŚP pracowały 1362 sztaby, nie tylko w Polsce, ale - jak mówił - w "prawie stu miejscach na całym świecie".

- Już teraz możemy powiedzieć, że za te pieniądze zrealizujemy zakup najnowocześniejszych urządzeń, jesteśmy absolutnie w lidze europejskiej, a chcemy być w światowej – dodał Owsiak. Przypomniał też, że w dalszym ciągu trwają aukcje, które - jak mówił - "przeszły najśmielsze oczekiwania". Przekazał, że zebrano podczas nich ponad 24 miliony.

Zobacz więcej: Aukcje WOŚP online trwają do 14 lutego

Finał WOŚP 2021: "Pokazaliśmy to, z czego powinniśmy być znani na całym świecie"

Owsiak mówił także o atmosferze towarzyszącej niedzielnej zbiórce. - Pokazaliśmy to, z czego powinniśmy być znani na całym świecie - z solidarności, z tego, że chcemy być razem, okazuje się, że ludzie po prostu chcieli być ze sobą – mówił.

- Pandemia jest wszędzie taka sama, ludzie pod każdą szerokością geograficzną przeżywają ją tak samo. Nagle się okazało, że byliśmy taką latarnią na tej wielkiej kuli ziemskiej, gdzie wszyscy mają te same bóle, te same problemy, a my mogliśmy pokazać, że robimy karnawał brazylijski, bo on jest jak szczepionka, bo potrzeba nam tego optymizmu – kontynuował Owsiak.

- Wczoraj daliśmy odpowiedź na wszystkie wariackie wątpliwości, na wszystkie wariackie teorie spiskowe wysuwane pod adresem moim, mojej rodziny, fundacji. Wczoraj postawiliśmy kropkę nad i – powiedział Jurek Owsiak.

Prezes fundacji WOŚP dziękował między innymi wolontariuszom, prezydentom miast, ambasadorom z wielu krajów, którzy "przekazali wspaniałe dary" na rzecz WOŚP, a także przedstawicielom mediów.

"To jest pokazanie społecznej roli biznesu"

Owsiak zwracał uwagę, że podczas tegorocznego finału szczególnie było widać pomoc i zaangażowanie środowisk biznesowych.

- To jest piękna rzecz, to jest pokazanie społecznej roli biznesu. Tego, że 29 lat temu biznes to był tak zwany wdowi grosz, a dzisiaj to jest masa firm, które poczuwają się do takiej odpowiedzialności i które poczuwają się do tego, że wraz z pracownikami chcą pomagać, za co ogromne, ogromne dzięki.

Owsiak o ewentualnym kupnie szczepionek przeciw COVID-19: będziemy to zdecydowanie brali pod uwagę

Jerzy Owsiak był pytany o to, czy Fundacja WOŚP rozważa zakup szczepionek przeciw COVID-19. - Myślę, że będziemy to zdecydowanie brali pod uwagę. Jeżeli moglibyśmy kupić komercyjnie i zaszczepić nauczycieli, tych, którzy muszą iść do pracy, to zrobilibyśmy natychmiast. To jest chyba populacja około 140 tysięcy osób. W związku z tym jest to ta ilość, którą moglibyśmy spokojnie zrealizować. Jeżeli tylko będzie taka możliwość, to oczywiście, że tak – zaznaczył.

Autor:mjz/adso

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24