Wymiana rozjazdów na Młocinach, frezowanie na Białołęce. Weekend z utrudnieniami

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
mp/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Urząd Miasta StołecznegoWeekendowe utrudnienia w Warszawie

W najbliższy weekend tramwaje nie będą dojeżdżały do pętli Metro Młociny, a na Berensona rozpocznie się remont nawierzchni. Prace drogowe szykują się też na ulicach Platynowej i Instalatorów. Z utrudnieniami będą musieli liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej. 

W weekend, 12-13 września, tramwajarze będą wymieniać rozjazdy na pętli Młociny, po których składy wjeżdżają na węzeł. Jak podała rzeczniczka prasowa stołecznego ratusza Karolina Gałecka, konieczne jest całkowite wyłączenie ruchu tramwajowego. - W czasie prac zawieszone zostanie kursowanie składów linii 2 i 13. Na Tarchomin dojadą za to wszystkie ruszające ze Służewca tramwaje linii 17. Połowa składów skończy trasę na pętli Tarchomin Kościelny, a połowa na pętli Nowodwory - poinformowała.

Składy pozostałych linii, które mają swoje pętle na Młocinach, pojadą zmienionymi trasami:

6: GOCŁAWEK – … – Marymoncka – Zgrupowania AK „Kampinos” – ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ, 10: WYŚCIGI – … – Powstańców Śląskich – al. Reymonta – Broniewskiego – PIASKI, 33: KIELECKA – … – Broniewskiego – al. Reymonta – Powstańców Śląskich – NOWE BEMOWO.

Pasażerowie będą mogli też skorzystać z autobusów zastępczych linii Z-2 i Z33, które co siedem i pół minuty będą jeździły na trasach:

Z-2: METRO MŁOCINY – al. Wittek – most Skłodowskiej-Curie – al. Kuklińskiego – Myśliborska – Światowida – NOWODWORY, Z33: METRO MŁOCINY – Nocznickiego – Wólczyńska – al. Reymonta – Broniewskiego – PARK OLSZYNA.

Prace na Młocinach wpłyną także na kierowców aut. - Od soboty od godziny 0.15 do poniedziałku około godziny 4.00 zamknięta dla ruchu będzie ulica Zgrupowania AK "Kampinos" na odcinku od alei Wittek do jezdni na tyłach węzła Młociny. Objazd zostanie poprowadzony właśnie tą jezdnią do Nocznickiego - przekazała Gałecka.

Objazd zamkniętego odcinka na ulicy Zgrupowania AK "Kampinos"Urząd Miasta Warszawy

Frezowanie na Berensona

Przez tydzień, zaczynając od najbliższej soboty, będą trwały również prace na Białołęce. Tam wykonawca kanalizacji na ulicy Berensona będzie naprawiał nawierzchnię jezdni po swoich robotach. - Zwężony będzie odcinek tej ulicy pomiędzy ulicami Olsztyńską a Kąty Grodziskie. W tym czasie będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy – w stronę Głębockiej. Z ulicy Skarbka z Gór będzie można skręcić tylko w prawo. Objazd w przeciwnym kierunku zostanie poprowadzony ulicami: Kąty Grodziskie – Zdziarska – Ostródzka lub Głębocka – Jesiennych Liści – Skarbka z Gór – Astrowa – Ostródzka - podała rzeczniczka.

W związku z tym remontem, autobusy linii 132 w kierunku Marymontu pojadą ulicami Głębocką, Skarbka z Gór i Astrową. Autobusy linii 152 i 204 w stronę Tarchomina i PKP Praga będą kursowały objazdem ulicą Astrową. Trasa autobusów linii 160 zostanie skrócona do przystanku Metro Trocka, a trasa autobusów linii 234 będzie przebiegała ulicami Zdziarską i Ostródzką. Autobusy linii 527 zostaną tu skierowane na jednokierunkowy objazd ulicami Skarbka z Gór – Berensona – Głębocka. 

Objazd zamkniętego odcinka drogi na ulicy BerensonaUrząd Miasta Warszawy

Nowe nawierzchnie na Platynowej

W sobotę i niedzielę drogowcy będą wymieniać nawierzchnię również na ulicy Platynowej. - Zamknięty dla samochodów będzie fragment pomiędzy budynkiem numer 8 a Srebrną. Na czas robót na odcinku od Miedzianej do placu budowy zostaną wprowadzone dwa kierunki ruchu. Obowiązywał będzie także zakaz zatrzymywania się wraz z tabliczką informującą o możliwości odholowania pojazdu na koszt właściciela - ostrzegła Gałecka i zaznaczyła, że wyłączoną z ruchu ulicę można objechać jadąc Miedzianą i Srebrną.

Dłuższe utrudnienia na Instalatorów

Ostatnie utrudnienia dotyczą dzielnicy Włochy, gdzie od piątku zwężona będzie jezdnia ulicy Instalatorów pomiędzy aleją Krakowską i ulicą Szybką. - Nawierzchnia tej ulicy zostanie odtworzona wraz z podbudową po ubiegłorocznych pracach związanych z budową sieci kanalizacyjnej. Roboty zostały podzielone na etapy. W każdym jezdnia będzie zwężona na krótkich odcinkach, a ruch będzie odbywał się wahadłowo - poinformowała rzeczniczka miasta.

Według informacji podanych przez ratusz, utrudnienia w tym miejscu potrwają do połowy listopada.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o pracach przy rondzie "Czterdziestolatka" przy Dworcu Centralnym:

Prace przy rondzie "Czterdziestolatka"Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl

Autor:mp/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Urząd Miasta Stołecznego