Przygotuj się na:

BUDOWA PĘTLI NA WOLI

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna budowę nowej pętli autobusowej na Woli. W związku z tym, od wtorku kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami. Jak informuje ratusz, stara pętla przy Płockiej jest za mała, by mogło się na niej jednocześnie zatrzymywać kilka autobusów przegubowych.

Drogowcy przekładają zaplanowane na weekend prace w rejonie tunelu POW

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
dg/r
Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl
Węzeł Przyczółkowa z lotu ptakaArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/10
Południowa Obwodnica Warszawy tuż przed otwarciem

Z uwagi na prognozowane niekorzystne warunki atmosferyczne wykonawca ursynowskiego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy przełożył prace zaplanowane na najbliższy weekend na skrzyżowaniu Rosoła i Płaskowickiej. Jak zapowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, prace będą kontynuowane w pierwszy weekend czerwca.

Weekendowe zamknięcie skrzyżowania było zaplanowane na późny wieczór w piątek. - Jednak z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne wykonawca przełożył prace na pierwszy weekend czerwca – podała Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA.

Tarnowska poinformowała, że po zamknięciu skrzyżowania wykonawca ułoży warstwę ścieralną na nitce wschodniej Rosoła. - Po zakończeniu prac ruch będzie się odbywał tak jak przed zamknięciem, czyli zachodnią nitką w obu kierunkach – podkreśliła. - Ponadto wykonawca zaplanował dokończenie robót na skrzyżowaniu al. Komisji Edukacji Narodowej z ul. Płaskowickiej. O szczegółach poinformujemy w terminie późniejszym – dodała.

Zarówno na sobotę, jak i na niedzielę synoptycy zapowiadają w Warszawie zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu. Maksymalna prognozowana temperatura to około 15-16 stopni. Zapytaliśmy rzeczniczkę drogowców, czy takie warunki rzeczywiście uniemożliwiają prowadzenie prac drogowych. - Taką informację otrzymaliśmy od wykonawcy, że ze względu na warunki atmosferyczne prace muszą zostać przełożone na następny tydzień – odpowiedziała krótko Tarnowska.

Prace na tym skrzyżowaniu rozpoczęły się w piątek 21 maja.

Zmiany na Ursynowieurząd miasta

Budowa tunelu POW

Budowany tunel na Ursynowie jest częścią Południowej Obwodnicy Warszawy. Od 22 grudnia kierowcy mają do dyspozycji ponad 15-kilometrowy odcinek tej trasy między węzłami Warszawa-Wilanów a Lubelska wraz z nowym mostem na Wiśle. Na trasę można dostać się przez cztery węzły: Warszawa-Wilanów, Wał Miedzeszyński, Patriotów i Lubelska.

Termin ukończenia Południowej Obwodnicy Warszawy był już kilkukrotnie przesuwany. Pierwotnie cała, składająca się z trzech etapów inwestycja, miała być oddana w sierpniu. Dopiero w grudniu, tuż przed świętami, udało się otworzyć dwa odcinki: od węzła Lubelska do Przyczółkowej. W przypadku tunelu pod Ursynowem, zgodnie z aneksem do umowy, wydłużono czas na ukończenie robót do końca marca 2021 roku. Powodem była między innymi długotrwała procedura uzyskiwania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Zgodnie z deklaracjami inwestora kierowcy mieli pojechać tunelem w drugim kwartale 2021 roku. Pod koniec marca GDDKiA wskazała czerwiec jako możliwy termin zakończenia budowy tunelu.

Autor:dg/r

Źródło: PAP, tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: GDDKiA