TVN Warszawa | Ulice

Szedł tunelem trasy WZ. Wymachiwał bagnetami od kałasznikowa

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Policjanci zatrzymali 43-latka

43-letni mężczyzna szedł tunelem trasy WZ, wymachując dwoma bagnetami w stronę kierowców. Funkcjonariuszowi, który go zatrzymał, miał grozić śmiercią. Teraz grozi mu więzienie.

Jak podała Edyta Adamus z Komendy Stołecznej Policji, policjanci jechali do wypadku, do którego doszło w alei "Solidarnośći". W tunelu trasy WZ zauważyli idącego pasem ruchu mężczyznę. Poruszał się w przeciwnym kierunku. - Przechodzień wymachiwał nożami w stronę przejeżdżających pojazdów. Stwarzał tym samym zagrożenie w ruchu drogowym, ponieważ zmuszał kierujących do zmiany kierunku jazdy - podała.

Groził policjantowi, że go zabije

Policjant kierujący radiowozem natychmiast zatrzymał się i podszedł do mężczyzny. - Wtedy dostrzegł, że niesie on dwa wojskowe bagnety do kałasznikowa. Napastnik zaczął wymachiwać niebezpiecznymi przedmiotami przed policjantem i krzyczeć w jego kierunku, że go zabije. Nie reagował na polecenia odrzucenia bagnetów na ziemię, nieustannie krzycząc do policjanta, że go zabije - dodała Adamus.

Wtedy policjant podjął decyzję o "wykorzystaniu radiowozu jako środka przymusu bezpośredniego do obezwładnienia napastnika". - Poprosił kolegę, aby ruszył radiowozem. Dzięki temu mężczyzna został powalony na ziemię. Mimo to nadal wykrzykiwał pod adresem policjantów, że ich zabije i cały czas bronił się przed założeniem kajdanek - opisała.

Miał przy sobie nie tylko noże

W końcu policjanci obezwładnili mężczyznę. Podczas przeszukania okazało się, że ma przy sobie jeszcze pięć metalowych tulei. Jak podsumowała Adamus, 43-latek trafił do Komendy Rejonowej Policji Warszawa I, gdzie po przesłuchaniu usłyszał zarzut zmuszania do określonego zachowania. Teraz grozi mu kara do trzech lat więzienia.

Informowaliśmy również o agresywnych mężczyznach, którzy zaatakowali sprzedawcę:

Mężczyźni wybiegli ze sklepu ze skradzionym alkoholem i zaatakowali sprzedawcę
Mężczyźni wybiegli ze sklepu ze skradzionym alkoholem i zaatakowali sprzedawcęKSP

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KSP

Pozostałe wiadomości