Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

"Mieszkańcy ignorują podyktowane względami bezpieczeństwa zakazy"

Warszawa

Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.plStraż miejska w akcji

W związku z wizytą Trumpa w Warszawie pojawiły się znaki z zakazem parkowania. Jednak wielu z mieszkańców o utrudnieniach zapomina, a straż miejska odholowuje ich samochody.

Taką sytuację zaobserwował reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz. - Straż miejska odholowuje właśnie auto zaparkowane w Alejach Jerozolimskich, pomiędzy rondem Czterdziestolatka a Żelazną - relacjonował w środę rano.

Ponad 100 aut w Śródmieściu

"Choć wykaz ulic, na których obowiązują obostrzenia, można znaleźć na wielu portalach informacyjnych (w tym na stronie straży miejskiej) i mediach od wielu dni, mieszkańcy ignorują podyktowane względami bezpieczeństwa zakazy. Strażnicy muszą więc interweniować" - czytamy na stronie straży miejskiej.

Efekt? Do godziny 8 w środę 5 lipca - przy obowiązywaniu zakazów od północy we wtorek - odholowano 181 samochodów: 103 w Śródmieściu, 56 na Ochocie, 20 we Włochach i 2 na Mokotowie.

Po południu funkcjonariusze zaktualizowali dane. I tak, do godziny 15 straż miejska odholowała 280 aut: najwięcej, bo 125 w Śródmieściu, 72 na Ochocie, 28 na Włochach i po dwie na Woli i Mokotowie.

Zakazy i ograniczenia

W związku z wizytą prezydenta USA i szczytem Trójmorza wprowadzono duże zmiany w zasadach parkowania. Zakazy dotyczą także wyznaczonych miejsc postojowych, zatok i chodników. Obowiązują także na ulicach poprzecznych w odległości do 50 metrów od skrzyżowań ulic. Wyłączone z ruchu są między innymi: plac Krasińskich i ulice: Miodowa, Długa, Podwale oraz Senatorska. Na niektórych ulicach w rejonie Starego Miasta został wprowadzony zakaz wjazdu samochodów ciężarowych. Ograniczenia dotykają także pieszych. W czwartek zamknięto plac Zamkowy. Wygrodzono obszary w rejonie placu Krasińskich oraz hoteli przy skrzyżowaniach Alei Jerozolimskich i Emilii Plater, Belwederskiej i Spacerowej oraz przy placu Trzech Krzyży. Droga z Lotniska Chopina, czyli Żwirki i Wigury, Raszyńska i Aleje Jerozolimskie, nie będzie zamknięta dla ruchu, ale utrudnienia będą się pojawiać w czasie przejazdu kolumn z gośćmi.

CZYTAJ WIĘCEJ O UTRUDNIENIACH

kz/kw/mś/jb