Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

TVN Warszawa | Ulice

Policja: cofał, przygniótł kobietę, miał ponad 2,5 promila. 23-latek aresztowany

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke/b
Źródło:
PAP
DarSzach / Shutterstock23-latkowi grozi nawet do 12 lat więzienia (zdj. ilustracyjne)

30-letnia mieszkanka Warszawy trafiła w ciężkim stanie do szpitala po tym, jak w okolicy dzikiej plaży nad Pilicą, uderzył w nią nietrzeźwy kierowca. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

Jak poinformowała rzeczniczka białobrzeskiej policji mł. asp. Ewa Kozyra, do wypadku doszło w niedzielę w godzinach popołudniowych w miejscowości Brzeźce (gmina Białobrzegi) na drodze gruntowej w rejonie rzeki Pilicy.

Poważne obrażenia ciała

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że 23-letni kierujący pojazdem marki Opel Vivaro, podczas wykonywania manewru cofania, nie zachował należytej ostrożności i uderzył w stojącą za nim kobietę. 30-latka została przygnieciona przez pojazd - przekazała Kozyra.

Po wyciagnięciu przez strażaków i policjantów, z poważnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

- Kierujący pojazdem 23-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Jak się okazało, miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie - wskazała policjantka.

Dodała, że sąd zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt tymczasowy. Za spowodowania wypadku drogowego oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

Informowaliśmy o zapowiedzi rządu dotyczących zaostrzenia kar dla pijanych kierowców:

Mateusz Morawiecki o karach dla kierowcówTVN24

Autor:katke/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: DarSzach / Shutterstock