Awaria wodociągowa w pobliżu budowy metra. Zapadły się chodnik i ścieżka rowerowa

Autor:
dg/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Awaria wodociągowa na Bródnie
Awaria wodociągowa na Bródnie
Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.plAwaria wodociągowa na Bródnie

W piątek na Bródnie doszło do awarii wodociągowej. Woda podmyła ścieżkę rowerową i chodnik. Nie mają jej też mieszkańcy okolicznych budynków.

O zdarzeniu dowiedział się reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński. - Przy Bazyliańskiej 18, w pobliżu budowy metra doszło do awarii wodociągowej. W chodniku oraz ścieżce rowerowej powstała wyrwa. Na miejscu jest pogotowie wodociągowe, które zakręciło wodę - przekazał Zieliński. Dodał, że teren jest ogrodzony. - Widać dużo wody i wymytego piasku - zaznaczył.

Ustalenia naszego reportera potwierdza rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Marek Smółka. - W godzinach popołudniowych doszło do awarii wodociągowej. Nie ma ona związku z budową drugiej linii metra. Na miejscu są pracownicy MPWiK, którzy starają się jak najszybciej usunąć skutki - poinformował. Dodał, że konieczne było zakręcenie wody. - Przerwy w dostawie wody mogą odczuć mieszkańcy dwóch okolicznych budynków. Wody nie ma też w pobliskich pawilonach handlowych. Jak zawsze w takich sytuacjach, podstawiamy beczkowóz - zaznaczył rzecznik MPWiK.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy awaria zostanie usunięta. - Staramy się, żeby nastąpiło to jak najszybciej - dodał Smółka.

Autor:dg/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości