Zatrzymali go, bo jechał zbyt głośnym autem

Autor:
pop
Źródło:
PAP
Efekty nowego taryfikatora mandatów widać w policyjnych statystykach (02.02.2022)
Efekty nowego taryfikatora mandatów widać w policyjnych statystykach (02.02.2022)Fakty TVN
wideo 2/7
Fakty TVNEfekty nowego taryfikatora mandatów widać w policyjnych statystykach (02.02.2022)

W Gostyninie policjanci zatrzymali na jednej z ulic osobową lancię z nieszczelnym układem wydechowym, który powodował nadmierny hałas. Podczas kontroli okazało się, że kierujący, 24-letni mieszkaniec Łodzi, ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Jak poinformował we wtorek mł. asp. Paweł Klimek z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie, do kontroli hałasującej dziurawym tłumikiem lancii doszło tam dzień wcześniej, na ul. Jana Pawła II.

Kierowca z zakazem

- Kierującym okazał się 24-letni mieszkaniec Łodzi. Podczas sprawdzania danych mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że ma on sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, obowiązujący do kwietnia tego roku - wyjaśnił mł. asp. Klimek. Podkreślił, iż za popełnienie przestępstwo niestosowania się do orzeczonych środków karnych 24-latek odpowie teraz przed sądem. Grozi za to od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia.

OGLĄDAJ PROGRAM "7 ŻYĆ" O BEZPIECZEŃSTWIE NA POLSKICH DROGACH >>>

Lancia na strzeżonym parkingu

Jak dodał mł. asp. Klimek, po kontroli lancia została odholowana na parking strzeżony, przy czym koszty z tym związane oraz opłatę parkingową będzie musiał uregulować mieszkaniec Łodzi.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pop

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Lubelska policja

Pozostałe wiadomości