Sanepid szuka uczestników mszy w Milanówku

Autor:
mp/ec/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
337 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce
337 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce
TVN24
TVN24337 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce

Sanepid poszukuje osób, które w ubiegłym tygodniu brały udział we mszy w kościele w Milanówku - poinformował urząd miasta. Okazało się, że wśród wiernych były osoby zakażone koronawirusem.

"Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grodzisku Mazowieckim zwraca się z prośbą o zgłaszanie się osób obecnych na mszy w Kościele Parafii Matki Bożej Bolesnej przy ulicy Szkolnej 7 w Milanówku w dniu 19.07.2020 r. o godzinie 11.00" - napisali urzędnicy. "Na tej mszy obecne były osoby z dodatnim wynikiem badania w kierunku COVID-19" - wyjaśnili.

Zaznaczyli również, że szczególnie zgłosić się powinny te osoby, które siedziały w ostatnich sześciu rzędach oraz w bocznej nawie.

Zgłaszać należy się drogą mailową na adres: grodzisk@psse.waw.pl lub telefonicznie pod nr telefonów: 22 755 57 76; 603 987 812.

Koronawirus na weselu i w urzędzie

W poniedziałek odnotowano 337 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w całej Polsce, z czego 58 dotyczyło Mazowsza - podało Ministerstwo Zdrowia. Od kilku dni ta liczba utrzymuje się na podobnym poziomie. W tym miesiącu najwięcej nowych przypadków w województwie mazowieckim odnotowano 23 lipca (104). Łączna liczba wszystkich zakażeń na Mazowszu to 6120 osób.

Jednym z ognisk koronawirusa w województwie stało się wesele, które odbyło się w powiecie płońskim. Jak podała rzeczniczka prasowa Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego Joanna Narożniak, zakażenie stwierdzono u siedmiu osób, a na badanie czeka kolejne 10. - Wszystkie osoby są spoza powiatu płońskiego, nikt z powiatu płońskiego nie ma objawów choroby i badania na razie są ujemne - zastrzegła.

O potwierdzeniu COVID-19 u jednego z urzędników poinformował też Urząd Miejski w Grodzisku Mazowieckim. "Pracownik zakażony wirusem nie miał bezpośredniego kontaktu z interesantami. Informujmy, że żadna z osób przebywających na kwarantannie nie ma objawów choroby, a u pracownika u którego potwierdzono zakażenie, choroba przebiega w sposób łagodny" - czytamy na Facebooku urzędu.

Autor:mp/ec/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości