Zarzuty za śmierć dziecka: zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem

Warszawa

Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plZnaleziono zwłoki dziecka

Matka ośmioletniego chłopca, którego ciało znaleziono w mieszkaniu na Kamionku, usłyszała zarzuty. Jest podejrzana o zabójstwo swojego dziecka. Zbrodni, według prokuratury, dokonała ze szczególnym okrucieństwem.

Ciało chłopca znaleziono dwa miesiące temu w mieszkaniu przy Frycza-Modrzewskiego. Prokuratura od tego czasu nie podawała żadnych informacji w tej sprawie. Śledczy tłumaczyli to zawiłością postępowania.

W środę rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga poinformował nas o zarzutach.

- Usłyszała je 44-letnia Monika K., matka ośmiolatka - mówi prokurator Marcin Saduś.

Drastyczne morderstwo

Prokuratura nie informuje, co dokładnie wydarzyło się 28 lipca w mieszkaniu na Kamionku ze względu na drastyczne szczegóły sprawy.

Marcin Saduś podaje jedynie, że kobieta "użyła noża" i że zarzut, który jej postawiono, dotyczy zabójstwa "ze szczególnym okrucieństwem".

- Przyznała się do winy, złożyła obszerne wyjaśnienia. Sąd zdecydował o tymczasowym areszcie dla kobiety, będziemy wnioskować o jego przedłużenie - informuje Saduś. Zdaniem śledczych na razie nic nie wskazuje na to, by w zbrodni brał udział ktoś inny.

Prokuratura wciąż prowadzi śledztwo w tej sprawie i wyjaśnia okoliczności zdarzenia, przede wszystkim motywację podejrzanej.

Jedną z czynności w tym śledztwie będzie m.in. obserwacja sądowo-psychiatryczna.

Pisaliśmy również o zabójstwie matki i dziecka przy Nowowiejskiej:

"Korzystał z przepustek ponad 90 razy"TVN24
wideo 2/5

kz/pm