Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Wawer z nową przychodnią. Wmurowano kamień węgielny

TVN Warszawa

Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.plPrezydent Warszawy na budowie przychodni

We wtorek prezydent Warszawy wmurowała kamień węgielny pod budowę nowej przychodni przy ulicy Żegańskiej w Wawrze. Placówka ma być gotowa w maju przyszłego roku.

Nowy budynek ma zastąpić starą przychodnię, która znajduje się także przy ulicy Żegańskiej, ale kilkadziesiąt metrów dalej.

- Przeniesione tu zostaną poradnie podstawowej opieki zdrowotnej dla dzieci i dorosłych, gabinety opieki ginekologicznej i stomatologicznej, poszerzona będzie oferta świadczeń medycznych - zapowiadała na wtorkowej uroczystości Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Zapewniła też, że zmienią się na lepsze warunki pracy personelu medycznego, a co za tym idzie - poprawi się także jakość usług.

- Nowa lokalizacja przychodni, z racji bliskości innych placówek publicznych, a także parkingu i komunikacji miejskiej, pozwoli na lepszą dostępność do tej lecznicy - mówiła prezydent Warszawy.

Stan surowy jeszcze w tym roku

Budowa nowej przychodni ruszyła w sierpniu. Do końca tego roku wykonawca ma doprowadzić budynek do stanu surowego. Natomiast całkowite zakończenie robót budowlanych zaplanowane jest na maj 2019 roku.

"Wartość umowy na roboty budowlane wyniosła 3,95 miliona złotych, w tym dotacja z budżetu miasta stołecznego Warszawy wyniosła 1,5 miliona. Koszty wykonania dokumentacji projektowej, większej części robót budowlanych, zakupu wyposażenia pokrywa ze środków własnych SZPZLO [Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego - red.] Warszawa Wawer" - poinformowali urzędnicy stołecznego ratusza.

W komunikacie prasowym przypomnieli także, że od września 2015 roku mieszkańcy Wawra mogą korzystać z nowej przychodni przy Begonii 10, w której zlokalizowano poradnię POZ dla dorosłych i dla dzieci oraz poradnie specjalistyczne (dermatologia, diabetologia, endokrynologia, stomatologia).

kw/pm