Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

Niebawem kończy się ważność Karty Ucznia, trzeba pamiętać o jej przedłużeniu

Najnowsze

Autor:
kkow/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl/WTP
UM WarszawaMożna już składać wnioski o przedłużenie Karty Ucznia

30 września kończy się ważność Kart Ucznia, które pozwalają osobom uczęszczających do szkół podstawowych na bezpłatne podróżowanie komunikacją miejską. Przedłużyć ją można, wypełniając wniosek na stronie internetowej. Link przekazuje szkoła, do której uczęszcza uczeń. W podobny sposób wygląda procedura przy wyrabianiu karty dla osób rozpoczynających naukę.

Uczniowie z warszawskich szkół podstawowych oraz ci, którzy uczą się w sąsiadujących ze stolicą miejscowościach od 2017 roku nie muszą płacić za przejazdy Warszawskim Transportem Publicznym. Wszystko dzięki uprawnieniom, których potwierdzeniem jest wydawana przez ZTM Karta Ucznia. Dzięki niej uczniowie mogą bezpłatnie podróżować o obu strefach biletowych i - w ramach oferty "Wspólny bilet ZTM-KM-WKD" - pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Warszawska Karta Ucznia - jak przedłużyć ważność?

Przedłużyć ważność karty, która wygasa 30 września, można wypełniając wniosek na stronie internetowej. Link do niej przekazuje szkoła, do której uczęszcza uczeń. W podobny sposób wygląda procedura przy wyrabianiu karty dla osób rozpoczynających naukę.

Aby złożyć wniosek potrzebne jest aktualne legitymacyjne zdjęcie dziecka wykonane w orientacji pionowej na jednolitym, jasnym tle. Fotografia powinna być w formacie JPG lub PNG - w minimalnej rozdzielczości 200×259 pikseli - a wielkość pliku nie może przekraczać 2 MB. Osoby przedłużające ważność muszą dodatkowo przygotować numer obecnej Karty Ucznia. Potwierdzenie złożenia wniosku zostanie przysłane na e-mail, a gotową kartę będzie można odebrać w szkole.

Jeżeli dziecko mieszka w Warszawie, ale rozpoczyna lub kontynuuje naukę w sąsiadującą ze stolicą miejscowości, kartę można wyrobić - lub przedłużyć jej ważność - w Punkcie Obsługi Pasażerów.

Szczegółowe informacje o Karcie Ucznia dla pierwszoklasistów oraz o wymianie kart wydanych w 2017 roku są dostępne w zakładce Warszawska Karta Miejska / Karta Ucznia.

Na portalu tvnwarszawa.pl pisaliśmy również o pracach rozpoczynających się na rondzie Dmowskiego:

"Jesteśmy w miejscu, które jest symbolem niedostępności"TVN24

Autor:kkow/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl/WTP

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa