Kilkaset mandatów, kilkadziesiąt wniosków do sądu. Policja podsumowała weekend

Najnowsze

Autor:
mp/ran
Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl
Wielkanoc. Czy w kościołach są przestrzegane obostrzenia?TVN24
wideo 2/3
TVN24Wielkanoc. Czy w kościołach są przestrzegane obostrzenia?

W ramach działań dotyczących przestrzegania obostrzeń przez weekend w Warszawie i okolicznych powiatach 617 osób mandatem karnym, a pouczono prawie 900 - informuje Komenda Stołeczna Policji. Skierowane zostały również wnioski do sądu między innymi w przypadku restauracji i siłowni.

- W związku z łamaniem obostrzeń w sobotę ukarano 343 osoby mandatem karnym, pouczono 450 i skierowano 48 wniosków do sądów – powiedziała w niedzielę wieczorem Monika Nawrat z KSP. Dane dotyczą Warszawy oraz powiatów wokół stolicy.

W sobotę też – jak mówiła policjantka – w jednej z restauracji na Podwalu funkcjonariusze podczas kontroli, stwierdzili, że mimo obostrzeń w tym miejscu sprzedawane jest jedzenie i alkohol dla klientów na miejscu. - To skończyło się wnioskiem o ukaranie do sądu – dodała.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

W sobotę odbyła się również kontrola przy Wolskiej. - Do siłowni weszli i przeprowadzili kontrolę pracownicy sanepidu. Tam również funkcjonariusze sporządzili wniosek o ukaranie do sądu – poinformowała Nawrat, wyjaśniając, że odbyło się to w ramach kontroli różnych miejsc przez policję. 

Piotr Świstak z KSP przekazał nam z kolei dane dotyczące niedzieli: - W związku z łamaniem obostrzeń na terenie Warszawy i okolicznych powiatów w niedzielę ukaraliśmy mandatami 274 osoby, 447 zostało pouczonych, a wobec 24 skierowano wnioski do sądu.

Do 9 kwietnia w całym kraju obowiązują zmienione obostrzenia epidemiczne. Zaostrzone restrykcje dotyczą handlu, usług, zgromadzeń czy żłobków i przedszkoli. 

Autor:mp/ran

Źródło: PAP, tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Piotr Nowak/PAP

Tagi:
Raporty: