Przygotuj się na:

ZMIANY I UTRUDNIENIA NA GÓRCZEWSKIEJ

Od nocy z 31 maja na 1 czerwca ruch w obu kierunkach będzie odbywał się jezdnią w kierunku centrum.

  Odkryte pływalnie czekają na decyzję o otwarciu. "Jesteśmy w pełnej gotowości"

  TVN Warszawa | Najnowsze

  Autor:
  kk/r
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl
  Basen w Powsinie już otwarty Lech Marcinczak, tvnwarszawa.pl
  wideo 2/4
  Lech Marcinczak, tvnwarszawa.plBasen w Powsinie już otwarty

  Czy w wakacje będziemy mogli skorzystać z odkrytych basenów? Przedstawiciele warszawskich pływalni czekają na decyzję rządu. Zapowiadają też, że są gotowi na ich szybkie otwarcie.

  Odkryte baseny znajdziemy między innymi w Parku Kultury w Powsinie. - Nie wiemy, kiedy będziemy mogli się otworzyć tak naprawdę i czy w ogóle. Jednak jesteśmy w pełnej gotowości - zapewniła w rozmowie z PAP pracownica sekretariatu. Kierownik ośrodka na wolskim Moczydle Artur Orbik wskazał, że otwarcie pływalni jest uzależnione od decyzji rządowych. - Dopóki nie dostaniemy wyraźnego wskazania ze strony rządu, że możemy się otworzyć, nie będziemy funkcjonowali. Na razie nie mamy żadnej informacji, nie znamy żadnej ewentualnej wstępnej daty. Jesteśmy jednak przygotowani w razie czego - powiedział.

  OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

  Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Ochota na warszawskich Szczęśliwicach Jacek Kubaczek poinformował, że gdyby zapadła decyzja ze strony rządu o otwarciu pływalni, placówka potrzebowałaby do trzech tygodni na przygotowania. - Większość jest gotowa, nie możemy jednak wymienić zeszłorocznej wody jeszcze, ponieważ do momentu, gdy nie będzie pewności, że możemy się otworzyć jest to nieopłacalne. Dopiero wtedy zrzucimy starą wodę i zdezynfekujemy gruntownie miejsce - wyjaśnił.

  Czwarty etap odmrażania

  Decyzja o zamknięciu pływalni w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa zapadła w połowie marca. Wówczas przestały także działać kluby fitness, ośrodku sportowe, sauny czy kluby taneczne.

  Jak przekazało biuro komunikacji Ministerstwa Sportu, otwarcie pływalni odkrytych planowane jest na czwarty etap odmrażania gospodarki, będzie to równoczesne z zezwoleniem na funkcjonowanie także między innymi pływalni zakrytych oraz siłowni, klubów i centrów fitness. "Konkretna data nie jest jeszcze znana, ale przypuszczalnie będzie to na początku czerwca. Konsultujemy się ze środowiskiem pływackim - jesteśmy w stałym kontakcie z Otylią Jędrzejczak. Współpracujemy z Ministerstwem Rozwoju, Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektorem Sanitarnym w tym zakresie" - zaznaczono.

  KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

  Autor:kk/r

  Źródło: tvnwarszawa.pl

  Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak, tvnwarszawa.pl