Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Patriarcha i arcybiskup wezwali do pojednania

TVN Warszawa

PAP/Grzegorz JakubowskiCyryl I i abp Józef Michalik podpisują przesłanie wzywające do pojednania obu narodów Polski i Rosji

Patriarcha Moskwy i całej Rusi Cyryl I oraz przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik podpisali przesłanie wzywające do pojednania obu narodów Polski i Rosji.

Wspólna odezwa polskiego Episkopatu i rosyjskiego patriarchatu to bezprecedensowe wydarzenie. Dokument, jeszcze zanim jego treść została poznana, była porównywana do słynnego listu polskich i niemieckich biskupów z 1965 roku.

W dokumencie zawarty jest apel do przedstawicieli obu narodów, aby prosili wzajemnie o wybaczenie krzywd, niesprawiedliwości i wszelkiego zła. Celem - jak podkreślają hierarchowie obu Kościołów - "nie jest rozwiązywanie bolesnych kart historii Polski i Rosji, istotną kwestią jest natomiast, by ten dialog zapoczątkować".

Oficjalna ceremonia przyjęcia przesłania zaczęła się w południe na Zamku Królewskim w Warszawie.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT I ZOBACZ CAŁY DOKUMENT NA TVN24.PL

Cyryl I przybył do Polski na zaproszenie Kościoła prawosławnego.

jk//mat/kdj