Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Ostre strzelanie z samochodu. 
Sławny instruktor szkolił CBŚP

Warszawa

CBŚPSzkolenie CBŚP

Chris Costa jeden z najlepszych instruktorów posługiwania się bronią na świecie przeszkolił funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji.

Costa jest znany z oryginalnych, a czasem bardzo niekonwencjonalnych technik w posługiwaniu się bronią.

Różne techniki użycia broni

- Według policji to najlepszy instruktor na świecie, który specjalizuje się w akcjach specjalnych. W Polsce zdecydował się szkolić po raz pierwszy. Naszym pracownikom bardzo zależało na tym, aby to właśnie on ich uczył - mówi Agnieszka Hamelusz, rzeczniczka prasowa komendanta CBŚP.

Kto wziął udział w dwutygodniowym kursie? - Przede wszystkim pion bojowy CBŚP, a także "łowcy cieni" i funkcjonariusze zajmujący się uprowadzeniami czyli ludzie, którzy biorą udział w najbardziej skomplikowanych akcjach - tłumaczy Hamelusz.

Tematem szkolenia były "ofensywne i defensywne techniki użycia broni palnej podczas bojowych działań operacyjnych".

W pierwszym etapie skupiono się na technikach użycia broni krótkiej i długiej podczas działań w miejscach publicznych. W szczególności zwrócono uwagą zasady bezpiecznego prowadzenia ognia w zespołach w sytuacji tzw. aktywnego strzelca.

Strzelanie z wnętrza samochodu

Później funkcjonariusze ćwiczyli sytuacje strzeleckie z wykorzystaniem pojazdów. - Przećwiczono prowadzenie bezpiecznego dla osób postronnych i skutecznego ognia z wnętrza pojazdu w zespole oraz przy wykorzystaniu wielu pojazdów, w tym również znajdujących się w ruchu - opisuje rzeczniczka.

- Omówiono również i przećwiczono zasady wykorzystania pojazdów jako efektywnej zasłony w przypadku gdy zaistniała sytuacja zmusza funkcjonariuszy do przejścia do działań defensywnych - dodaje.

Szkolenie było przeprowadzone w ramach programu Norway Grants. Uwieczniono je na efektownie zmontowanym filmie, które kończy krótkie "dobra robota" rzucone przez amerykańskiego instruktora. Według CBŚP, tymi słowy ocenił umiejętności polskich kursantów.

ZOBACZ JAK WYGLĄDAŁA AKCJA CBŚP W AL. UJAZDOWSKICH

Akcja CBŚP w Al. Ujazdowskich
Ortega / Kontakt 24

kz/b