Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

Najnowsze

Motocyklista pędził przez Legionowo 211 kilometrów na godzinę

Najnowsze

Autor:
dg
Źródło:
tvnwarszawa.pl
ShutterstockMotocyklista pędził przez miasto 211 km/h (zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci z Legionowa zatrzymali motocyklistę, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 211 kilometrów na godzinę. Do sądu skierowano wniosek o ukaranie mężczyzny.

Jak przekazała Justyna Stopińska z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie, do zdarzenia doszło na ul. Zegrzyńskiej w nocy z niedzieli na poniedziałek. - Policjanci zauważyli kierującego motorem marki Kawasaki, który zlekceważył przepisy ruchu drogowego i w terenie zabudowanym znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Urządzenie pomiarowe wskazało, że motocyklista pędził aż 211 kilometrów na godzinę, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 - przekazała Stopińska.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Po zatrzymaniu okazało się, że motocyklem kierował 30-letni mieszkaniec powiatu legionowskiego. - Z uwagi, że mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu, policjanci skierowali wniosek do sądu o ukaranie 30-latka - podała rzeczniczka legionowskiej policji. Odebrano mu również prawo jazdy.

Stopińska przypomina również, że zgodnie z nowymi przepisami kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta. Następnie zostanie ono przesłane do właściwego starosty, który - wydając decyzję administracyjną - zatrzyma ten dokument - za pierwszym razem na 3 miesiące.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy również o policyjnym pościgu na Radzymińskiej:

Policyjny pościg na Radzymińskiej Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Autor:dg

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock