Przygotuj się na:

MIESIĄC BEZ TRAMWAJÓW NA OCHOCIE i OKĘCIU

Ruszają wakacyjne prace torowe. Od poniedziałku 29 czerwca do 24 lipca tramwaje nie będą kursowały ulicą Grójecką i aleją Krakowską.

  Blisko 1600 zakażeń w Warszawie. Wielkopolska wyprzedziła Mazowsze

  TVN Warszawa | Najnowsze

  Autor:
  ran/b
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl
  TVN24Jak zadbać o bezpieczne wakacje? Dr Grzesiowski o czterech zasadach

  W ciągu ostatnich trzech dni liczba odnotowanych przypadków COVID-19 w stolicy zwiększyła się o 34. Na całym Mazowszu przybyło ich w tym samym okresie 115.

  Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że na Mazowszu odnotowano w sobotę 41 kolejnych osób, u których zdiagnozowano COVID-19. Więcej wykryto na terenie województw: śląskiego (81), łódzkiego (49), wielkopolskiego (48).

  W piątek liczba nowych przypadków na Mazowszu była podobna – 45, z kolei w czwartek 25 czerwca wykryto ich 29. Łącznie na Mazowszu potwierdzono 4943 przypadki.

  Koronawirus w Warszawie

  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna poinformowała w sobotę o siedmiu nowych zakażeniach w Warszawie. Sanepid nie odnotował żadnego zgonu w stolicy. Ministerstwo Zdrowie komunikuje natomiast o dwóch przypadkach śmiertelnych w Warszawie. Skąd różnica? 54-letni mężczyzna był mieszkańcem województwa łódzkiego, 58-letnia kobieta prawdopodobnie była mieszkanką jednego z sąsiednich powiatów (zostaną uwzględnieni w statystykach sanepidów w miejscu zamieszkania).

  Łącznie od wybuchu epidemii w stolicy wykryto 1599 przypadków wirusa.

  W ostatnich dniach liczba nowych przypadków była wyższa – 25 czerwca przybyło ich 12, a dzień później 15.

  Zakażenia w przedszkolach, tramwajach, straży miejskiej

  W ostatnich dniach informowaliśmy o zakażeniach w przedszkolach w Wesołej - dotyczyły dziecka w jednej z placówek i dyrektor w drugiej.

  Jak pisaliśmy, ognisko koronawirusa pojawiło się też wśród pracowników Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski, gdzie od początku czerwca zakaziło się osiem osób, a Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny skierował na kwarantannę 16 osób.

  W ostatnich tygodniach informowaliśmy również o koronawirusie w schronisku dla bezdomnych przy Żytniej, gdzie zakażonych zostało siedem osób. Wirusa zdiagnozowano też u trzech pracowników zajmujących się naprawą infrastruktury w Tramwajach Warszawskich.

  Nowe przypadki pojawiają się także u najmłodszych - zakażenia wykryto u przedszkolaka z placówki przy Ryżowej i u malucha ze żłobka przy Ożarowskiej. Koronawirusa ma także trzech strażników miejskich z oddziału terenowego przy ulicy Sołtyka. 

  Epidemia COVID-19

  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna opublikowała 13 marca pierwszy komunikat o potwierdzonych przypadkach zakażenia w Warszawie. Mówił on o dziewięciu osobach z pozytywnymi wynikami testów. Przez następne dni liczba zakażonych przyrastała stopniowo o kilka, kilkanaście osób dziennie. Po dwóch tygodniach, 25 marca, po raz pierwszy koronawirusa zdiagnozowano u ponad 20 osób.

  Szczyt zachorowań nastąpił między 2 a 16 kwietnia. W tych dniach potwierdzono łącznie ponad 430 zakażeń. Później, aż do 22 maja, tylko raz w ciągu doby przybyło ponad 20 zakażonych osób. Statystyki ponownie zaczęły rosnąć w ostatnich dniach maja. Największy dobowy przyrost odnotowano 26 maja, gdy stwierdzono 55 zakażeń. W obecnym miesiącu najwięcej nowych przypadków w Warszawie odnotowano 12 czerwca - 33. Od tamtego momentu liczba nowych zachorowań nie przekroczyła 20 dziennie. 

  Autor:ran/b

  Źródło: tvnwarszawa.pl

  Źródło zdjęcia głównego: Slawomir Kaminski / Agencja Gazeta

  Tagi:
  Raporty: