Najnowsze

Pożar warsztatu samochodowego. Spłonęły cztery auta, wybuchła butla z gazem

Najnowsze

Aktualizacja:
Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Pożar warsztatu samochodowego w miejscowości Kanie
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.plPożar warsztatu samochodowego w miejscowości Kanie

W środę wieczorem strażacy walczyli z pożarem warsztatu samochodowego w miejscowości Kanie w powiecie pruszkowskim. Oprócz samego budynku, ogień zajął także kilka pojazdów. - Na terenie warsztatu znajdowały się również butle z gazem technicznym, jedna z nich wybuchła - poinformowała pruszkowska straż pożarna.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Strażacy otrzymali w środę wieczorem zgłoszenie dotyczące pożaru przy ulicy Fryderyka Chopina. – Na chwilę obecną mówimy o pożarze samochodów i budynku. Nie wiemy jeszcze, ile pojazdów zostało objętych ogniem – informował Karol Kroć z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie.

Jak dodał, na miejscu było już pięć zastępów straży pożarnej, a kolejne były w drodze. - Mówimy o początkowej fazie działań. Pożar nie jest jeszcze ugaszony - zaznaczył około godziny 21.40 Kroć.

Około godziny 22 na miejsce zdarzenia dotarł nasz reporter Tomasz Zieliński. - Pożar został opanowany. Trwa dogaszanie. W akcji bierze udział siedem zastępów straży - relacjonował. 

Eksplozja butli

W czwartek rano Kroć podsumował środową akcję. - Pożar wybuchł na terenie otwartym na placu parkingowym, gdzie stało kilka pojazdów. Znajdowały się tam również maszyny i butle z gazem technicznym. Jedna z nich, butla z acetylenem, uległa rozszczelnieniu i została rozerwana wskutek działania wysokiej temperatury. Nikomu się nic nie stało - zapewnił Kroć.

Jak dodał, nie było potrzeby ewakuacji, bo na placu parkingowym, gdzie doszło do wybuchu, nie było budynku mieszkalnego, a inne domy znajdują się w bezpiecznej odległości.

Łącznie w akcji brało udział osiem zastępów straży pożarnej. - Sama akcja gaśnicza trwała około godziny, potem pożar trzeba było dogasić i na końcu wykonać oględziny. Strażacy zakończyli swoje działania tuż po godzinie 24 - podał Kroć i zaznaczył, że w wyniku pożaru zniszczeniu lub częściowemu zniszczeniu uległy w sumie cztery samochody.

Informowaliśmy też o pożarze tramwaju na Targowej:

Pożar tramwaju na Targowej
Pożar tramwaju na TargowejArtur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl

Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości