Najnowsze

Nowy most trafi do pierwszej strefy taxi

Najnowsze

fot

W najbliższy czwartek radni zadecydują, czy pierwsza strefa taxi zostanie poszerzona o most na północy i wiadukt na południu miasta.

Chodzi o nową przeprawę łączącą Bielany z Białołęką, która ma być oddana do użytku na wiosnę, oraz o ulicę Poleczki wraz z wiaduktem nad torami kolejowymi, ulicą Wirażową i Narkiewicza. Formalnie obie trasy są dziś w II strefie. Na wniosek ratusza, radni mają to zmienić.

Projekt uchwały poparli stołeczni taksówkarze, zrzeszeni w związku zawodowym Solidarność. Pozytywnie zaopiniował go też skarbnik miasta.

ZDM zmieni znaki

Szacunkowy koszt wprowadzenia uchwały w życie 4850 złotych. Te pieniądze zostaną rozdysponowane z części budżetu ZDM przeznaczonej na cele Miejskiego Systemu Informacyjnego.

Trzeba będzie ustawić nowe tablice, oznaczające granice 2 strefy cen oraz usunąć niepotrzebne już znaki.

Fragment uzasadnienia uchwały

Z uwagi na zbliżający się termin oddania do użytku Mostu przez Wisłę (Most Marii Skłodowskiej – Curie), a także uwzględniając fakt, że zmodernizowana ul. Poleczki wraz z wiaduktem nad torami kolejowymi, stanowi dogodne połączenie dzielnicy Ursynów z Portem Lotniczym, a tym samym z dzielnicą Włochy należy dokonać zmian w uchwale nr LV/1638/2009 Rady m. st. Warszawy poprzez włączenie wskazanych obszarów do pierwszej strefy cen (stawek taryfowych). Dokonanie rozszerzenia 1 strefy cen nie powinno mieć negatywnego wpływu na działalność przewozową, prowadzoną przez przedsiębiorców – taksówkarzy.

Zobacz projekt uchwały.

su/roody

Pozostałe wiadomości