prognoza

prognoza

To będzie prawdziwie zimowy dzień, choć nie w całej Polsce. Temperatury na wschodzie w najcieplejszym momencie sięgną tylko -5 st. C. Na zachodzie jednak spodziewać się można nawet 4 st. na plusie. W wielu miejscach spadnie śnieg.

We wtorek sytuacja na drogach nie ulegnie poprawie. W dalszym ciągu nawierzchnie będą śliskie. Na wschodzie i zachodzie kraju kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność, jazdę utrudniał będzie przelotnie padający śnieg.

Do końca tygodnia zima nie odpuści. Codziennie będzie dostarczać świeżą porcję śniegu. Nie zapomni także o mrozie, z którym pogodzić się muszą zwłaszcza mieszkańcy Polski wschodniej. Na zachodzie nieco cieplej, ale za to pochmurno i mokro.

We wtorek miłośnicy białego szaleństwa mogą liczyć na kolejną "dostawę" świeżego śniegu. Na polskich stokach przydadzą się gogle bo przelotnie prószyć będzie cały dzień. Warunki narciarskie w większości kurortów będą bardzo dobre.

W poniedziałek rano i przed południem kierowcy napotkają przelotne opady śniegu. W związku z tym na drogach będzie ślisko. W ciągu dnia popada umiarkowanie - lokalnie do 10 cm śniegu.

Zima o nas nie zapomniała, i zdaje się, że chce wynagrodzić bezśnieżne i ciepłe tygodnie. Czas na rękawice, czapki i grube kurtki. Szczególnie na wschodzie, gdzie będzie bardzo zimno. Zachód na plusie, ale tam za to ma spaść najwięcej śniegu.

Warunki w polskich kurortach narciarskich bardzo dobre. Trasy pokryte są sporą warstwą świeżego śniegu. Amatorzy białej jazdy mogą liczyć, że jeszcze dopada kilka centymetrów.

Słoneczne i znakomicie przygotowane są trasy zjazdowe w europejskich kurortach narciarskich. Najwięcej śniegu leży na stokach w Szwajcarii, ale w pozostałych krajach także można szusować.