Trzęsienie ziemi w Meksyku. Na krótko przerwało konferencję prasową prezydenta

Autor:
/dd
Źródło:
Reuters

W czwartek rano w stanie Veracruz w Meksyku odnotowano trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,7 - podało Europejsko-Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne. W całym mieście Meksyk ogłoszono alarm. Trwająca w tym czasie konferencja prezydenta kraju została na krótko przerwana.

Alarm ostrzegający o trzęsieniu ziemi został na krótko włączony w całej stolicy, a wstrząsy były również odczuwalne przez świadka Agencji Reutersa w pobliskim stanie Tlaxcala.

Według meksykańskiego Narodowego Centrum Sejsmologicznego, epicentrum znajdowało się około 14 kilometrów na północ od miasta Isla w stanie Veracruz.

Alarmy rozległy się na konferencji prezydenta

Alarmy było także słychać podczas porannej konferencji prasowej prezydenta Meksyku Andresa Manuela Lopeza Obradora. Na krótko ją przerwano, a osoby znajdujące się w sali ewakuowały się. Później Lopez Obrador wznowił spotkanie, mówiąc, że nie ma doniesień o poważnych szkodach.

Burmistrz miasta Meksyk Claudia Sheinbaum przekazała, że niektóre budynki w stolicy zostały ewakuowane zgodnie z protokołem, a metro wznowiło pracę.

Trzęsienie ziemi w MeksykuUSGS

Autor:/dd

Źródło: Reuters