Dobry oczyszczacz powietrza usuwa nie tylko smog. Jakie inne zagrożenia kryją się w powietrzu w Twoim domu?

Zanieczyszczenia powietrza zwykliśmy utożsamiać przede wszystkim ze smogiem, od jakiegoś czasu uważanym w Polsce za wroga numer jeden. Okazuje się jednak, że nawet w domowym powietrzu spotkać można sporo substancji szkodliwych dla ludzkiego zdrowia. Wiele z nich kryje się w klejach, farbach czy lakierach (znajdujących się w dywanach, wykładzinach i materiałach budowlanych), a także w dezodorantach czy… w środkach używanych do odstraszania moli.

"Recepta na czyste powietrze" Polskiego Alarmu Smogowego

Inwentaryzacja "kopciuchów", zmniejszenie liczby starych aut na drogach i zmiany w rządowych programach - to rekomendacje Polskiego Alarmu Smogowego, które mają doprowadzić do poprawy jakości powietrza. "Receptę na czyste powietrze" przedstawiciele PAS przedstawili podczas środowej konferencji.

Wynajmij oczyszczacz powietrza Philips i odetchnij zdrowym powietrzem

Wiemy, że aby być zdrowym należy dobrze się odżywiać, uprawiać sport, wysypiać się, regularnie przechodzić badania profilaktyczne. Od kilku lat mamy również świadomość tego, że zanieczyszczone powietrze może mieć bardzo negatywny wpływ na nasze zdrowie. Możemy temu zapobiegać zmieniając część nawyków, w tym korzystać z oczyszczacza powietrza w domu oraz zakładać maseczki antysmogowe przebywając na zewnątrz.

Miasto zduszone smogiem. Ogromny problem w Sarajewie

Zanieczyszczenie powietrza w stolicy Bośni i Hercegowiny - Sarajewie - osiągnęło w ostatnich dniach niebezpieczny poziom. Władze ostrzegają przed wychodzeniem z domów - podała w niedzielę agencja Associated Press.

Gęsty smog w Teheranie. Zamknięte szkoły i uczelnie

Władze Teheranu podjęły decyzję o zamknięciu przedszkoli, szkół i uczelni ze względu na wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza. Zawieszone zostały wszelkie imprezy sportowe, a osobom starszym i dzieciom zalecono pozostanie w miarę możliwości w domach.

Smog spowija Sydney. "Dym i pył są wszędzie"

Nowa Południowa Walia dusi się dymem wywołanym przez pożary, jakie trawią Australię od kilku tygodni. W piątek odnotowano najgorszy w historii poziom smogu. Mieszkańcy skarżą się na problemy z oddychaniem.

Smog dusi w Indiach. "Rząd musi ogłosić stan wyjątkowy"

Normy stężenia smogu w Indiach znajdują się na alarmującym poziomie. Mieszkańcy stolicy kraju - New Delhi - po tym jak krytyczna jakość powietrza zmusiła ich do zaprzestania aktywności, próbują znów ją podjąć. Stan powietrza jest jednak nadal niebezpieczny dla zdrowia. Niektórzy aktywiści domagają się wprowadzenia stanu wyjątkowego.

Jak walczyć ze smogiem? Częstsze kontrole i dotkliwe kary

Sezon smogowy w pełni. Jak z nim walczyć? Zdaniem Katarzyny Guzek, rzeczniczki prasowej Greenpeace poziom świadomości Polek i Polaków w zakresie jakości powietrza jest już bardzo wysoki. - Będę skłaniać się ku temu, żeby zaostrzać kary - podkreśliła we "Wstajesz i wiesz" na antenie TVN24.

Dusi smog. Na ulicach tylko samochody z parzystymi numerami

W związku z bardzo dużym zanieczyszczeniem powietrza w stolicy Indii, Nowym Delhi, w poniedziałek obowiązuje zakaz jazdy samochodami, których numery rejestracyjne kończą się nieparzystym numerem. Takie działania to próba ograniczenia niebezpiecznego smogu, który od kilku dni osnuwa miasto.

Miasto spowite smogiem. Ogromny problem w Nowym Delhi

Mieszkańcy Nowego Delhi zmagają się z ogromnym zanieczyszczeniem powietrza. Oprócz typowych dla tego regionu oparów pochodzących z ruchu ulicznego i przemysłu pojawił się także dym pożarowy z okolicznych stanów.