Jak działa oczyszczacz powietrza, czyli co dzieje się pod obudową?

Wraz ze wzrostem wiedzy i świadomości Polaków na temat smogu rośnie jednocześnie w naszym kraju popularność domowych oczyszczaczy powietrza. Postanowiliśmy wobec tego sprawdzić, jak działają urządzenia tego rodzaju i czy rzeczywiście warto zdecydować się na ich zakup.

Dobry oczyszczacz powietrza usuwa nie tylko smog. Jakie inne zagrożenia kryją się w powietrzu w Twoim domu?

Zanieczyszczenia powietrza zwykliśmy utożsamiać przede wszystkim ze smogiem, od jakiegoś czasu uważanym w Polsce za wroga numer jeden. Okazuje się jednak, że nawet w domowym powietrzu spotkać można sporo substancji szkodliwych dla ludzkiego zdrowia. Wiele z nich kryje się w klejach, farbach czy lakierach (znajdujących się w dywanach, wykładzinach i materiałach budowlanych), a także w dezodorantach czy… w środkach używanych do odstraszania moli.

"Recepta na czyste powietrze" Polskiego Alarmu Smogowego

Inwentaryzacja "kopciuchów", zmniejszenie liczby starych aut na drogach i zmiany w rządowych programach - to rekomendacje Polskiego Alarmu Smogowego, które mają doprowadzić do poprawy jakości powietrza. "Receptę na czyste powietrze" przedstawiciele PAS przedstawili podczas środowej konferencji.

Wynajmij oczyszczacz powietrza Philips i odetchnij zdrowym powietrzem

Wiemy, że aby być zdrowym należy dobrze się odżywiać, uprawiać sport, wysypiać się, regularnie przechodzić badania profilaktyczne. Od kilku lat mamy również świadomość tego, że zanieczyszczone powietrze może mieć bardzo negatywny wpływ na nasze zdrowie. Możemy temu zapobiegać zmieniając część nawyków, w tym korzystać z oczyszczacza powietrza w domu oraz zakładać maseczki antysmogowe przebywając na zewnątrz.