TVN Meteo | Prognoza

Pogoda na kolejne dni. Upał wróci szybko. Synoptyk: wyż będzie zaciągać coraz więcej ciepłego powietrza

TVN Meteo | Prognoza

Autor:
ps/dd
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza temperatury w dniach 29.06-03.07
Prognoza temperatury w dniach 29.06-03.07ventusky.com
wideo 2/3
Pogoda na pięć dni

Po chłodnym wtorku na dużym obszarze kraju w ciągu kolejnych dni do Polski wróci gorąca, a nawet upalna pogoda. Będzie dużo słońca. Przelotne opady deszczu i burze możliwe są w niektórych regionach w weekend.

Na pogodę nadchodzącej doby jedynie w nocy na wschodzie kraju wpłynie niż znad Białorusi. Poza tym Polska znajdzie się pod wpływem słabego układu wysokiego ciśnienia, przemieszczającego się znad Niemiec nad zachodnie regiony naszego kraju.

Środa upłynie przeważnie pod znakiem kłębiastego małego i umiarkowanego zachmurzenia. Jedynie na północnym wschodzie kraju pojawi się więcej chmur, ale nie powinno tam padać. Temperatura maksymalna wyniesie od 21 stopni Celsjusza na Podlasiu i Suwalszczyźnie, przez 22-24 st. C w centrum kraju, do 27 st. C na zachodzie. Wiatr będzie północno-zachodni, słaby i umiarkowany, tylko na południowym wschodzie okaże się dość silny, w porywach rozpędzając się do 40-60 kilometrów na godzinę.

Prognoza pogody na czwartek i piątek. Znów będzie gorąco i upalnie

W ciągu kolejnych dni wyż powoli będzie się rozbudowywał i jednocześnie przemieszczając się na wschód kontynentu, będzie zaciągać do Polski coraz więcej ciepłego powietrza. Pod koniec tygodnia nad obszar naszego kraju znad Niemiec spróbuje wkroczyć front atmosferyczny, przynosząc na zachodzie przelotne opady i lokalnie burze - poinformował synoptyk tvnmeteo.pl Daniel Kowalczyk.

Prognoza pogody na czwartek i piątektvnmeteo.pl
Prognozowana temperatura w dniach 22-26.06
Prognozowana temperatura na kolejne dniVentusky.com

Czwartek zapowiada się pogodnie, a na Dolnym Śląsku - wręcz słonecznie. Termometry pokażą maksymalnie od 22 st. C na Suwalszczyźnie, przez 25 st. C w centrum kraju, do 28 st. C na zachodzie. Ze słabą siłą powieje północno-wschodni i wschodni wiatr.

Na piątek prognozowana jest słoneczna i pogodna aura. Temperatura osiągnie maksymalnie od 24 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu, przez 26 st. C w centrum, do 30 st. C na północnym zachodzie. Z kierunków wschodnich będzie wiać słabo i umiarkowanie.

Prognoza pogody na sobotę i niedzielętvnmeteo.pl

Prognoza pogody na weekend. Pojawią się burze

W sobotę we wschodniej części kraju oraz w centralnych regionach czeka nas małe i umiarkowane zachmurzenie, a na zachodzie należy spodziewać się dużego z przelotnymi opadami deszczu rzędu 5-10 litrów wody na metr kwadratowy. W rejonie Dolnego Śląska możliwe są burze. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 25 st. C na Suwalszczyźnie, przez 28 st. C w centrum kraju, do 29 st. C w rejonie Niziny Szczecińskiej. Wiatr będzie południowo-wschodni, umiarkowany.

Niedziela zapowiada się przeważnie pogodnie. Na zachodzie i północy kraju okresami zachmurzenie będzie wzrastać do dużego i tam pojawią się przelotne opady deszczu, a lokalnie na Pomorzu niewykluczone, że zagrzmi. Temperatura maksymalna wyniesie od 26 st. C na Suwalszczyźnie i w centrum do 29 st. C na Podkarpaciu. Powieje umiarkowany wiatr z kierunków południowych.

Prognozowane opady w dniach 22-26.06
Prognozowane opady na kolejne dniVentusky.com

Autor:ps/dd

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Ventusky, PAP/Marek Zakrzewski

Pozostałe wiadomości