Pogoda na jutro - sobota 27.05. Zimna noc, słoneczny dzień

Autor:
as,ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na noc z czwartku na piątek
Prognoza pogody na noc z czwartku na piątektvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Noc z piątku na sobotę okaże się zimna. Termometry w części kraju wskażą zaledwie 2 stopnie Celsjusza. Dzień zapowiada się pogodnie, a w niektórych regionach nawet słonecznie. Termometry w sobotę wskażą od 17 do 21 stopni.

W nocy niebo nad przeważającą częścią kraju będzie rozpogadzać się do bezchmurnego. Jedynie na południowym wschodzie spodziewane jest umiarkowane zachmurzenie, lokalnie ze słabymi, zanikającymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 2-4 stopni Celsjusza na Warmii i Mazurach do 7-9 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby wiatr, północno-zachodni i północny.

Pogoda na jutro - sobota 27.05

Dzień przyniesie pogodną, a w centrum kraju słoneczną aurę bez opadów. Termometry pokażą maksymalnie od 17-18 st. C na Suwalszczyźnie do 20-21 st. C na Dolnym Śląsku. Północno-wschodni wiatr okaże się umiarkowany, jedynie na zachodzie będzie słaby i zmienny.

Prognoza pogody na sobotę
Prognoza pogody na sobotętvnmeteo.pl

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza w sobotę na przeważającym obszarze Polski sięgnie 40-60 procent. W większości kraju będzie odczuwalny komfort termiczny, tylko mieszkańcy północno-wschodniej Polski, krańców północnych i wschodnich odczują chłód. Warunki biometeorologiczne okażą się korzystne.

Warunki biometeo w sobotę
Warunki biometeo w sobotętvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

Nocą w Warszawie zapanuje bezchmurna aura. Na termometrach zobaczymy 6-7 st. C. Powieje umiarkowany, północno-zachodni wiatr skręcający na północny. Ciśnienie o północy wyniesie 1012 hektopaskali.

Pogoda na jutro - Warszawa

W Warszawie sobota zapowiada się słonecznie. W ciągu dnia termometry pokażą 19-20 st. C. Wiatr z północnego wschodu będzie umiarkowany. W południe na barometrach zobaczymy 1013 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

W Gdańsku, Gdyni i Sopocie prognozowana jest bezchmurna noc. Temperatura minimalna wyniesie 4-6 st. C. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Barometry wskażą o północy 1027 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Mieszkańców Gdańska, Gdyni i Sopotu czeka słoneczna sobota. W najcieplejszym momencie dnia na termometrach zobaczymy 16-18 st. C. Z kierunków wschodnich powieje umiarkowany wiatr. Ciśnienie osiągnie w południe 1028 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

W nocy niebo nad Poznaniem okaże się bezchmurne. Termometry wskażą minimalnie 4-6 st. C. Umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu. O północy na barometrach zobaczymy 1016 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

Sobota w Poznaniu będzie słoneczna. Temperatura w ciągu dnia wzrośnie do 19-20 st. C. Północno-wschodni wiatr okaże się umiarkowany. Barometry pokażą w południe 1016 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

We Wrocławiu spodziewana jest bezchmurna noc. Na termometrach zobaczymy 6-8 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, północno-zachodni. O północy ciśnienie wyniesie 1012 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Słoneczna aura ma towarzyszyć w sobotę również mieszkańcom Wrocławia. W ciągu dnia termometry pokażą do 19-20 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z północy. Na barometrach w południe zobaczymy 1012 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Noc przyniesie w Krakowie umiarkowane zachmurzenie bez opadów. Temperatura minimalna wyniesie 8-10 st. C. Umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu i będzie skręcał na północny. Barometry wskażą o północy 997 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

W sobotę w Krakowie prognozowane jest umiarkowane zachmurzenie, ale nie będzie padać. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 8-10 st. C. Wiatr okaże się umiarkowany, północno-zachodni skręcający na północny. Ciśnienie w południe osiągnie 997 hPa.

Autor:as,ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości