Alerty IMGW w 12 województwach

Aktualizacja:
Autor:
kw,ps
Źródło:
IMGW
Pogoda na noc 5/6.02
Pogoda na noc 5/6.02tvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

IMGW ostrzega przed marznącymi opadami powodującymi gołoledź w 11 województwach. Ślisko na drogach ma być do godzin porannych w poniedziałek. Dla części Śląska wydane zostały również ostrzeżenia przed gęstymi mgłami, które miejscami mogą ograniczać widzialność nawet do 50 metrów.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia.

Alerty IMGW - opady marznące

Żółte alerty IMGW przed opadami marznącymi obowiązują w województwach:

- zachodniopomorskim, w powiecie szczecineckim;

- pomorskim, z wyjątkiem powiatów: słupskiego, Słupsk, puckiego;

- kujawsko-pomorskim, w powiatach: sępoleńskim, tucholskim, świeckim, Grudziądz, grudziądzkim, chełmińskim, wąbrzeskim, brodnickim;

- warmińsko-mazurskim;

- podlaskim;

- mazowieckim;

- lubelskim;

- podkarpackim, w powiatach: tarnobrzeskim, Tarnobrzeg, stalowowolskim, niżańskim;

- świętokrzyskim, w powiatach: koneckim, kieleckim, Kielce, skarżyskim, starachowickim, ostrowieckim, opatowskim, sandomierskim;

- łódzkim, w powiatach: poddębickim, łęczyckim, kutnowskim, łowickim, zgierskim, łódzkim wschodnim, Łódź, pabianickim, brzezińskim, skierniewickim, Skierniewice, rawskim, tomaszowskim, piotrkowskim, Piotrków Trybunalski;

- wielkopolskim, w powiecie kolskim, złotowski, pilskim.

Prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki, powodujące gołoledź. Ostrzeżenia będą ważne do godziny 9 w poniedziałek.

Alerty IMGW - gęste mgły

W części kraju możliwe są również mgły. Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydano dla woj. śląskiego, dla powiatów: wodzisławskiego, Żory, Jastrzębie-Zdrój, pszczyńskiego, cieszyńskiego, bielskiego i Bielsko-Biała.

Jak przekazano w komunikacie, obserwuje się i nadal prognozuje się gęste mgły, w zasięgu których widzialność może wynosić miejscami od 50 do 200 metrów. Ostrzeżenia stracą ważność o godzinie 4.30 w poniedziałek.

Aktualne ostrzeżenia meteorologiczne IMGWIMGW

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Jak powstaje szklanka na drogachPAP
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kw,ps

Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości