Pogoda na jutro - wtorek 4.01. Strefa opadów będzie przemieszczać się nad Polską

Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro 04.01

Pogoda na jutro. Wtorek (4.01) przyniesie opady deszczu, które miejscami będą dość silne. Ich strefa przemieszczać się będzie z zachodu na wschód kraju. Termometry pokażą maksymalnie 10 stopni Celsjusza.

W nocy z poniedziałku na wtorek (3/4.01) wystąpi przeważnie duże zachmurzenie ze słabymi opadami deszczu, z przerwami na północy i wschodzie, oraz przelotnymi opadami deszczu na południu Polski. Od zachodu w kierunku centrum przemieszczać się będzie strefa rozpogodzeń. Temperatura minimalna wyniesie od 2-3 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 5-6 st. C na zachodzie. Powieje umiarkowany, w porywach dość silny wiatr z południowego zachodu.

Pogoda na jutro - wtorek 4.01

Wtorek przyniesie wzrost zachmurzenia do całkowitego ze słabymi i umiarkowanymi, miejscami dość silnymi, ciągłymi opadami deszczu. Ich strefa przemieszczać się będzie z zachodu na wschód kraju. Spadnie do 5-10 litrów wody na metr kwadratowy. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 4-5 st. C w rejonie Suwałk do 8-10 st. C na południu Polski. Południowo-zachodni i zachodni wiatr będzie umiarkowany, w porywach silny, osiągnie prędkość do 40-50 kilometrów na godzinę. W górach możliwe są porywy wiatru do 60-70 km/h.

Prognoza pogody na wtorek 4.01
Prognoza pogody na wtorek 4.01tvnmeteo.pl

Warunki biometeo - wtorek 4.01

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wyniesie ponad 90 procent. W całym kraju odczujemy chłód, a warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

Warunki biometeo we wtorek 4.01
Warunki biometeo we wtorek 4.01tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

W ciągu nocy prognozowane jest duże zachmurzenie ze słabymi, przelotnymi opadami deszczu. Temperatura minimalna wyniesie 4 st. C. Wiatr umiarkowany, powieje z południowego zachodu. Ciśnienie o północy osiągnie 994 hPa i będzie spadać.

Pogoda na jutro - Warszawa

W ciągu dnia prognozowane jest duże zachmurzenie wzrastające do całkowitego ze słabymi i umiarkowanymi, ciągłymi opadami deszczu. Temperatura w najcieplejszym momencie sięgnie 7 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, południowo-zachodni skręcający na południowy. W południe barometry pokażą 988 hPa, ciśnienie będzie spadać.

Pogoda na noc - Trójmiasto

W ciągu nocy prognozowane jest duże zachmurzenie ze słabymi, przelotnymi opadami deszczu. Na termometrach zobaczymy 5 st. C. Powieje umiarkowany, południowo-zachodni wiatr. Ciśnienie o północy wyniesie 999 hPa i będzie spadać.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

W ciągu dnia prognozowane jest duże zachmurzenie wzrastające do całkowitego ze słabymi opadami deszczu (głównie w drugiej części dnia). Termometry pokażą maksymalnie 7 st. C. Wiatr południowo-zachodni skręcający na południowy będzie wiał umiarkowanie. W południe na barometrach zobaczymy 994 hPa, ciśnienie będzie spadać.

Pogoda na noc - Poznań

W ciągu nocy prognozowane jest umiarkowane i duże zachmurzenie, padać nie powinno. Na termometrach zobaczymy 4 st. C. Powieje umiarkowany, południowo-zachodni wiatr. Ciśnienie o północy osiągnie 993 hPa i będzie spadać.

Pogoda na jutro - Poznań

W ciągu dnia prognozowane jest całkowite zachmurzenie ze słabymi i umiarkowanymi, ciągłymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 7 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, południowo-zachodni skręcający na południowy. W południe barometry pokażą 985 hPa, ciśnienie będzie spadać, następnie wzrastać.

Pogoda na noc - Wrocław

W ciągu nocy prognozowane jest duże zachmurzenie ze słabymi, przelotnymi opadami deszczu. Termometry pokażą 5 st. C. Wiatr umiarkowany, powieje z południowego zachodu. Ciśnienie o północy wyniesie 992 hPa i będzie spadać.

Pogoda na jutro - Wrocław

W ciągu dnia prognozowane jest całkowite zachmurzenie ze słabymi opadami deszczu z przerwami. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 9 st. C. Wiatr południowo-zachodni skręcający na południowy, będzie wiał umiarkowanie. W południe ciśnienie osiągnie 981 hPa i będzie spadać, następnie wzrastać.

Pogoda na noc - Kraków

W ciągu nocy prognozowane jest duże zachmurzenie ze słabymi, przelotnymi opadami deszczu. Temperatura minimalna wyniesie 5 st. C. Wiatr umiarkowany, będzie wiał z południowego zachodu. Ciśnienie o północy sięgnie 983 hPa i będzie spadać.

Pogoda na jutro - Kraków

W ciągu dnia prognozowane jest duże i całkowite zachmurzenie ze słabymi opadami deszczu z przerwami. Temperatura maksymalna osiągnie 10 st. C. Powieje umiarkowany, południowo-zachodni wiatr. W południe barometry pokażą 974 hPa i ciśnienie będzie spadać, następnie wzrastać.

Warunki drogowe we wtorek 4.01
Warunki drogowe we wtorek 4.01tvnmeteo.pl

Autorka/Autor:anw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości

Pogoda na dziś. W niedzielę 19.05 na dużym obszarze Polski pojawią się burze. Deszcz będzie padać obficie, spadnie grad, a wiatr mocno się rozpędzi. Temperatura wyniesie od 20 do 24 stopni Celsjusza.

Pogoda na dziś - niedziela 19.05. Burze i grad w wielu miejscach

Pogoda na dziś - niedziela 19.05. Burze i grad w wielu miejscach

Źródło:
tvnmeteo.pl

W kraju związkowym Saary na zachodzie Niemiec doszło do poważnych powodzi. Woda zalała ulice wielu miast, wdarła się do piwnic i spowodowała osunięcia ziemi. W sobotę tereny dotknięte kataklizmem odwiedził kanclerz Niemiec Olaf Scholz.

Najtrudniejsza sytuacja od ponad 30 lat. "Należy spodziewać się ogromnych szkód"

Najtrudniejsza sytuacja od ponad 30 lat. "Należy spodziewać się ogromnych szkód"

Aktualizacja:
Źródło:
Reuters, tagesschau.de, BR24, PAP

Przed nami dni z gwałtowną pogodą. W niedzielę i poniedziałek podczas burz będzie obficie padać, a wiatr w porywach rozpędzi się nawet do 90 kilometrów na godzinę. Zrobi się gorąco, termometry na początku następnego tygodnia pokażą nawet 27 stopni Celsjusza.

Niż znad Niemiec przyniesie obfite opady deszczu i bardzo silne porywy wiatru

Niż znad Niemiec przyniesie obfite opady deszczu i bardzo silne porywy wiatru

Źródło:
tvnmeteo.pl

Pogoda zachęca do leśnych wycieczek, jednak w ten weekend lepiej zrezygnować z takiego sposobu spędzania czasu. Służby ostrzegają, że ściółka w lasach jest bardzo sucha i podatna na najmniejsze źródło ognia, które może wywołać pożar. Co zrobić, jeżeli zobaczymy, że w lesie wybuchł ogień?

Co robić, gdy zauważy się pożar lasu

Co robić, gdy zauważy się pożar lasu

Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl

Zmiany klimatu negatywnie oddziałują na ludzi z chorobami mózgu - twierdzą brytyjscy naukowcy na łamach pisma "Lancet Neurology". Z badań wynika, że szczególnie niebezpieczne są ekstrema związane z temperaturą powietrza i jej duże wahania.

Zbadali wpływ zmian klimatu na chorych. Ci pacjenci są szczególnie narażeni

Zbadali wpływ zmian klimatu na chorych. Ci pacjenci są szczególnie narażeni

Źródło:
PAP

Kleszcz afrykański, nazywany też wędrownym, pojawił się w Europie, a być może także w Polsce. Maciej Grzybek z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego wyjaśnił na antenie TVN24, że badanie obecności tego pajęczaka w naszym kraju jest ważne ze względu na przenoszone przez niego choroby. Jak opowiadał, każdy z nas może pomóc w poszukiwaniach.

Kleszcz afrykański. Ekspert o tym, jak poważne stanowi zagrożenie

Kleszcz afrykański. Ekspert o tym, jak poważne stanowi zagrożenie

Źródło:
TVN24, tvnmteo.pl

W zeszłym tygodniu Ziemia doświadczyła burzy geomagnetycznej, która zaowocowała zorzami polarnymi widocznymi nawet stosunkowo blisko równika. W rozmowie z tvnmeteo.pl Helena Ciechowska z Centrum Badań Kosmicznych PAN wyjaśniła, jak powstają "światła północy" i dlaczego od pewnego czasu są szczególnie efektowne.

"Wygląda na to, że zaczynamy maksimum cyklu słonecznego"

"Wygląda na to, że zaczynamy maksimum cyklu słonecznego"

Źródło:
livescience.com, tvnmeteo.pl, scientificamerican.com

Wzrosła liczba ofiar śmiertelnych burzy, która w czwartek przetoczyła się nad Houston w Teksasie. Jak podały lokalne władze, przyczyniła się ona do śmierci co najmniej siedmiu osób. Silny wiatr zdewastował infrastrukturę energetyczną, a naprawa szkód może potrwać całe tygodnie.

Stan klęski żywiołowej po burzy. Nie żyje siedem osób

Stan klęski żywiołowej po burzy. Nie żyje siedem osób

Źródło:
PAP, CNN

Ogromna wirująca kolumna piasku przemknęła przed jednym z hoteli w Jakuszycach (województwo dolnośląskie). Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie z monitoringu, na którym ją widać. To tak zwany diabełek pyłowy.

"Małe tornado przed hotelem". Nagranie

"Małe tornado przed hotelem". Nagranie

Źródło:
Kontakt 24

Na Placu Na Stawach w Krakowie silny wiatr powalił w piątek kilka drzew. Uszkodzone zostały trzy samochody.

W Krakowie drzewa przewróciły się na samochody

W Krakowie drzewa przewróciły się na samochody

Źródło:
tvnmeteo.pl, IMGW

W wodach Odry zaobserwowano wzrost złotej algi - poinformował w piątek Zespół Zarządzania Kryzysowego Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Jak czytamy komunikacie, "przypisano pierwszy stopień zagrożenia dla punktu powyżej Wrocławia w Łanach".

Złota alga w Odrze. Ogłoszono pierwszy stopień zagrożenia

Złota alga w Odrze. Ogłoszono pierwszy stopień zagrożenia

Źródło:
PAP

Pampasowiec grzywiasty wrócił na wolność w Argentynie. Zwierzę zostało znalezione w jednym z argentyńskich miast w grudniu ubiegłego roku, gdzie błąkało się po ulicach. Przyrodnicy wyjaśnili, że ze względu na zmiany klimatyczne i niszczenie siedlisk zwierzęta te są zmuszone do poszukiwania nowych terytoriów.

W mieście znaleziono "lisa na szczudłach". Teraz wrócił na wolność

W mieście znaleziono "lisa na szczudłach". Teraz wrócił na wolność

Źródło:
Reuters, ADW

W nocy z czwartku na piątek z kosmodromu w Plesiecku wystartowała rakieta Sojuz 2. Z naszego kraju nie było widać momenty startu i towarzyszącej mu charakterystycznej chmury gazów wylotowych, ale wielu osobom udało się zaobserwować deorbitację jednego z członów rakiety.

Tak wyglądał start Sojuza. "Niezła przygoda i cenna lekcja dla nas wszystkich"

Tak wyglądał start Sojuza. "Niezła przygoda i cenna lekcja dla nas wszystkich"

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl, "Z głową w gwiazdach", Kontakt 24

Trwa walka z ogniem szalejącym w kanadyjskiej prowincji Alberta. Chociaż w nocy z czwartku na piątek spadł deszcz, który ograniczył rozprzestrzenianie się płomieni, zagrożenie pożarowe wciąż jest wysokie. Strażacy przewidują, że ogień może płonąć przez wiele tygodni, a nawet miesięcy.

"Ten pożar będzie trwał tygodnie, a nawet miesiące"

"Ten pożar będzie trwał tygodnie, a nawet miesiące"

Źródło:
Reuters, CBC, Fort McMurray Today

Archeolodzy w niemieckiej Bawarii odkopali szkielet mężczyzny liczący sobie 6800 lat. Przedmioty znalezione w grobie sugerują, że mógł on być ważnym członkiem swojej społeczności.

W Niemczech znaleziono szkielet sprzed 6800 lat

W Niemczech znaleziono szkielet sprzed 6800 lat

Źródło:
Reuters, spiegel.de

W Lombardii na północy Włoch doszło do gwałtownych powodzi. Niektóre rzeki wylały. W czwartek wieczorem w miejscowości Cantù trwały poszukiwania 66-letniego mężczyzny, a w Cambiago zawaliły się dwa mosty - informują lokalne media.

Powódź w Lombardii. Woda porwała mężczyznę

Powódź w Lombardii. Woda porwała mężczyznę

Źródło:
ilgiorno.it, tvnmeteo.pl

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba wykrył najodleglejsze jak dotąd połączenie się dwóch galaktyk i ich masywnych czarnych dziur. W chwili tego zdarzenia Wszechświat miał zaledwie 740 milionów lat - poinformowali badacze. To odkrycie może pomóc wyjaśnić, dlaczego supermasywne czarne dziury są tak ogromne.

Oto najodleglejsza fuzja czarnych dziur, jaką kiedykolwiek zauważyli badacze

Oto najodleglejsza fuzja czarnych dziur, jaką kiedykolwiek zauważyli badacze

Źródło:
PAP, ESA

Chociaż jest połowa maja, to w wysoko położonych regionach Turcji spadł śnieg. Niespodziewane opady pokrzyżowały plany turystom i spowodowały utrudnienia na drogach - donoszą lokalne media.

Mija połowa maja, a u nich spadł śnieg

Mija połowa maja, a u nich spadł śnieg

Źródło:
PAP, hurriyetdailynews.com

Dzisiejsze tempo wzrostu poziomu dwutlenku węgla w atmosferze jest 10 razy szybsze niż w jakimkolwiek innym momencie w ciągu ostatnich 50 tysięcy lat - wynika z analizy gazu uwięzionego w antarktycznym lodzie.

Zbadano lód antarktyczny. Takiego wzrostu nie było od 50 tysięcy lat

Zbadano lód antarktyczny. Takiego wzrostu nie było od 50 tysięcy lat

Źródło:
PAP, EurekAlert

Międzynarodowa Unia Astronomiczna (IAU) zatwierdziła nazwę "Pazura" dla planetoidy (669588) 2013 AS24. Ciało niebieskie odkryli dwaj Polacy: Michał Kusiak i Michał Żołnowski. Jest to uhonorowanie polskiego aktora. 

Cezary Pazura krąży między Marsem a Jowiszem

Cezary Pazura krąży między Marsem a Jowiszem

Źródło:
PAP

Chile doświadcza fali chłodu. - Tak intensywnej fali zimna nie mieliśmy od 1950 roku - przekazał Raul Cordero, klimatolog z Uniwersytetu w Santiago.

Takiej fali chłodu nie było tam od ponad 70 lat

Takiej fali chłodu nie było tam od ponad 70 lat

Źródło:
Reuters

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna po raz kolejny pojawiła się na polskim niebie. Materiały otrzymaliśmy na Kontakt 24. Jak wyjaśnili eksperci, warto wieczorami obserwować stację, ponieważ w kolejnych dniach będziemy mieli okazję zaobserwować jej tranzyty na tle Księżyca.

Za nami kolejne przeloty ISS nad Polską

Za nami kolejne przeloty ISS nad Polską

Aktualizacja:
Źródło:
Z głową w gwiazdach, O kosmosie i astronautyce - Adam Hurcewicz, ISS Transit Finder, tvnmeteo.pl

W okolicach chorwackiego miasta Rovinj, położonego nad Adriatykiem, złowiono najbardziej trującą rybę świata Lagocephalus sceleratus - poinformował we wtorek dziennik "Politika".

Niebezpieczna ryba u brzegów Chorwacji

Niebezpieczna ryba u brzegów Chorwacji

Źródło:
PAP, vecernji.hr