Pogoda na jutro - niedziela 14.01. Nocą spadnie śnieg, na drogach będzie ślisko

Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro. Nocą w wielu regionach pojawią się opady śniegu, miejscami może spaść go do pięciu centymetrów. Zrobi się mroźnie, temperatura spadnie nawet do -5 stopni Celsjusza. Niedziela 14.01 zapowiada się z opadami śniegu.

W nocy będzie pochmurno z opadami śniegu do pięciu centymetrów, miejscami deszczu ze śniegiem. Uwaga, zrobi się ślisko - opady mogą lokalnie marznąć. Temperatura minimalna wyniesie od -5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 2 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Z zachodu powieje umiarkowany wiatr, okresami w porywach osiągnie do 50-80 kilometrów na godzinę. Może powodować lokalnie zawieje śnieżne.

Pogoda na noc 13/14.01
Pogoda na noc 13/14.01tvnmeteo.pl

Pogoda na jutro - niedziela 14.01

W niedzielę będzie na ogół pochmurno z opadami śniegu rzędu 1-3 cm. Miejscami - zwłaszcza na Wybrzeżu - prognozowany jest deszcz ze śniegiem. Przejaśnienia będą nieliczne. Temperatura maksymalna wyniesie od 0 st. C na wschodzie do 3 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr będzie umiarkowany, okresami w porywach rozpędzi się do 40-70 km/h, zachodni. Może powodować lokalnie zawieje śnieżne.

Pogoda na niedzielę 14.01
Pogoda na niedzielę 14.01tvnmeteo.pl

Warunki biometeo w niedzielę

W dzień wilgotność powietrza będzie bardzo wysoka w całym kraju. Przekroczy 90 procent. Odczujemy zimno, a warunki biometeo okażą się niekorzystne.

Warunki biometeo w niedzielę 14.01
Warunki biometeo w niedzielę 14.01tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Gdańsk, Gdynia, Sopot

W nocy w Gdańsku, Gdyni i Sopocie będzie pochmurno, spadnie śnieg, okresami deszcz ze śniegiem. Zrobi się ślisko. Temperatura minimalna wyniesie 0 st. C. Powieje zachodni, umiarkowany wiatr, okresami w porywach jego prędkość wzrośnie do 50-70 km/h. Ciśnienie spada, o północy wyniesie, 995 hPa.

Pogoda na jutro - Gdańsk Gdynia, Sopot

Niedziela w Gdańsku, Gdyni i Sopocie upłynie z zachmurzeniem dużym z opadami śniegu. Temperatura maksymalna osiągnie 2 st. C. Wiatr będzie zachodni, umiarkowany, okresami w porywach rozpędzi się 40-60 km/h. Ciśnienie spada, w południe osiągnie 994 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Nocą zachmurzenie będzie duże, spadnie śnieg. Temperatura minimalna wyniesie -2 st. C. Wiatr będzie zachodni, umiarkowany, okresami w porywach rozpędzi się do 50-70 km/h. Ciśnienie spada, o północy wyniesie 979 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

W niedzielę w Krakowie utrzyma się duże zachmurzenie z opadami śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie 1 st. C. Powieje umiarkowany wiatr, okresami w porywach osiągnie do 40-60 km/h, z zachodu. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 975 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

Nocą w Poznaniu zachmurzenie będzie duże z opadami śniegu. Okresami możliwy jest deszcz ze śniegiem, zrobi się ślisko. Temperatura minimalna wyniesie 0 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, okresami w porywach dojdzie do 50-70 km/h, nadciągnie z zachodu. Ciśnienie spada, o północy wyniesie 994 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

W niedzielę w Poznaniu zachmurzenie będzie duże z opadami śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie 1 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, okresami w porywach osiągnie do 40-60 km/h, powieje z zachodu. Ciśnienie spada, w południe sięgnie 992 hPa.

Pogoda na noc - Warszawa

Nocą w Warszawie utrzyma się duże zachmurzenie z opadami śniegu. Temperatura minimalna wyniesie -1 st. C. Wiatr będzie zachodni, umiarkowany, okresami w porywach jego prędkość dojdzie do 50-70 km/h. Ciśnienie spada, o północy na barometrach zobaczymy 988 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

Niedziela upłynie w Warszawie pod znakiem dużego zachmurzenia z opadami śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie 1 st. C. Powieje umiarkowany wiatr, okresami w porywach osiągnie prędkość 40-60 km/h, nadciągnie z zachodu. Ciśnienie spada, w południe dojdzie do 986 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

Nocą we Wrocławiu zachmurzenie będzie duże z opadami śniegu. Temperatura minimalna wyniesie 1 st. C. Z zachodu powieje umiarkowany wiatr, okresami w porywach osiągnie do 50-70 km/h. Ciśnienie spada, o północy wyniesie 992 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

W niedzielę we Wrocławiu zachmurzenie będzie duże z opadami śniegu. Temperatura maksymalna osiągnie 2 st. C. Powieje umiarkowany wiatr z zachodu, okresami w porywach rozpędzi się do 40-60 km/h. Ciśnienie spada, w południe sięgnie 990 hPa.

Warunki drogowe w niedzielę 14.01
Warunki drogowe w niedzielę 14.01tvnmeteo.pl

Autorka/Autor:dd

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock

Pozostałe wiadomości

W polskich lasach panują ekstremalnie niebezpieczne warunki pożarowe. W piątek strażacy walczyli z trzema rozległymi pożarami lasu i wieloma mniejszymi, a prognozy wskazują, że sobota również może być niebezpieczna. W części kraju nadal obowiązuje także alert RCB.

Lepiej zrezygnować z leśnych wycieczek. Ekstremalne zagrożenie pożarowe

Lepiej zrezygnować z leśnych wycieczek. Ekstremalne zagrożenie pożarowe

Źródło:
IBL, IMGW, tvnmeteo.pl, PAP, KG PSP

IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne przed burzami. Gwałtowna aura spodziewana jest w większości województw, a miejscami porywy wiatru mogą sięgnąć 70 kilometrów na godzinę. Sprawdź, gdzie może być groźnie.

Zagrzmi, może spaść grad. Ostrzeżenia IMGW

Zagrzmi, może spaść grad. Ostrzeżenia IMGW

Źródło:
IMGW

Wzrosła liczba ofiar śmiertelnych burzy, która w czwartek przetoczyła się nad Houston w Teksasie. Jak podały lokalne władze, przyczyniła się ona do śmierci co najmniej siedmiu osób. Silny wiatr zdewastował infrastrukturę energetyczną, a naprawa szkód może potrwać całe tygodnie.

Stan klęski żywiołowej po burzy. Nie żyje siedem osób

Stan klęski żywiołowej po burzy. Nie żyje siedem osób

Źródło:
PAP, CNN

Pogoda na dziś. W sobotę 18.05 na przeważającym obszarze Polski pojawią się opady deszczu i burze. Temperatura osiągnie od 21 do 24 stopni Celsjusza.

Pogoda na dziś - sobota 18.05. Zagrzmi w wielu miejscach

Pogoda na dziś - sobota 18.05. Zagrzmi w wielu miejscach

Źródło:
tvnmeteo.pl

Ogromna wirująca kolumna piasku przemknęła przed jednym z hoteli w Jakuszycach (województwo dolnośląskie). Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie z monitoringu, na którym ją widać. To tak zwany diabełek pyłowy.

"Małe tornado przed hotelem". Nagranie

"Małe tornado przed hotelem". Nagranie

Źródło:
Kontakt 24

Zmiana pogody, jaka nas czeka, będzie duża. Od weekendu w wielu miejscach Polski trzeba się spodziewać opadów deszczu i burz. Przed nami również wyraźne ocieplenie. Termometry wskażą nawet 28 stopni Celsjusza.

Do upału zabraknie niewiele. Uwaga na gwałtowne zjawiska!

Do upału zabraknie niewiele. Uwaga na gwałtowne zjawiska!

Źródło:
tvnmeteo.pl

Strażacy ugasili pożar lasu w powiecie hajnowskim (Podlaskie), który objął prawie 10 hektarów. W akcji brał udział policyjny śmigłowiec Black Hawk. Jak poinformowała straż pożarna, spłonął jeden z wozów, nikomu nic się nie stało. Pożar został opanowany około godziny 17, a po godzinie 22 poinformowano o zakończeniu działań strażaków.

Las w ogniu, spłonął wóz strażacki

Las w ogniu, spłonął wóz strażacki

Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl

Na Placu Na Stawach w Krakowie silny wiatr powalił w piątek kilka drzew. Uszkodzone zostały trzy samochody.

W Krakowie drzewa przewróciły się na samochody

W Krakowie drzewa przewróciły się na samochody

Źródło:
tvnmeteo.pl, IMGW

W wodach Odry zaobserwowano wzrost złotej algi - poinformował w piątek Zespół Zarządzania Kryzysowego Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Jak czytamy komunikacie, "przypisano pierwszy stopień zagrożenia dla punktu powyżej Wrocławia w Łanach".

Złota alga w Odrze. Ogłoszono pierwszy stopień zagrożenia

Złota alga w Odrze. Ogłoszono pierwszy stopień zagrożenia

Źródło:
PAP

Pampasowiec grzywiasty wrócił na wolność w Argentynie. Zwierzę zostało znalezione w jednym z argentyńskich miast w grudniu ubiegłego roku, gdzie błąkało się po ulicach. Przyrodnicy wyjaśnili, że ze względu na zmiany klimatyczne i niszczenie siedlisk zwierzęta te są zmuszone do poszukiwania nowych terytoriów.

W mieście znaleziono "lisa na szczudłach". Teraz wrócił na wolność

W mieście znaleziono "lisa na szczudłach". Teraz wrócił na wolność

Źródło:
Reuters, ADW

W nocy z czwartku na piątek z kosmodromu w Plesiecku wystartowała rakieta Sojuz 2. Z naszego kraju nie było widać momenty startu i towarzyszącej mu charakterystycznej chmury gazów wylotowych, ale wielu osobom udało się zaobserwować deorbitację jednego z członów rakiety.

Tak wyglądał start Sojuza. "Niezła przygoda i cenna lekcja dla nas wszystkich"

Tak wyglądał start Sojuza. "Niezła przygoda i cenna lekcja dla nas wszystkich"

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl, "Z głową w gwiazdach", Kontakt 24

Trwa walka z ogniem szalejącym w kanadyjskiej prowincji Alberta. Chociaż w nocy z czwartku na piątek spadł deszcz, który ograniczył rozprzestrzenianie się płomieni, zagrożenie pożarowe wciąż jest wysokie. Strażacy przewidują, że ogień może płonąć przez wiele tygodni, a nawet miesięcy.

"Ten pożar będzie trwał tygodnie, a nawet miesiące"

"Ten pożar będzie trwał tygodnie, a nawet miesiące"

Źródło:
Reuters, CBC, Fort McMurray Today

Archeolodzy w niemieckiej Bawarii odkopali szkielet mężczyzny liczący sobie 6800 lat. Przedmioty znalezione w grobie sugerują, że mógł on być ważnym członkiem swojej społeczności.

W Niemczech znaleziono szkielet sprzed 6800 lat

W Niemczech znaleziono szkielet sprzed 6800 lat

Źródło:
Reuters, spiegel.de

W Lombardii na północy Włoch doszło do gwałtownych powodzi. Niektóre rzeki wylały. W czwartek wieczorem w miejscowości Cantù trwały poszukiwania 66-letniego mężczyzny, a w Cambiago zawaliły się dwa mosty - informują lokalne media.

Powódź w Lombardii. Woda porwała mężczyznę

Powódź w Lombardii. Woda porwała mężczyznę

Źródło:
ilgiorno.it, tvnmeteo.pl

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba wykrył najodleglejsze jak dotąd połączenie się dwóch galaktyk i ich masywnych czarnych dziur. W chwili tego zdarzenia Wszechświat miał zaledwie 740 milionów lat - poinformowali badacze. To odkrycie może pomóc wyjaśnić, dlaczego supermasywne czarne dziury są tak ogromne.

Oto najodleglejsza fuzja czarnych dziur, jaką kiedykolwiek zauważyli badacze

Oto najodleglejsza fuzja czarnych dziur, jaką kiedykolwiek zauważyli badacze

Źródło:
PAP, ESA

W indyjskim Mumbaju billboard większy niż powierzchnia basenu olimpijskiego kilka dni temu runął na budynki, przygniótł ludzi. W wyniku tragicznego zdarzenia zginęło 16 osób - podały w czwartek lokalne władze.

Przygniótł ich potężny billboard. Nowy bilans ofiar śmiertelnych

Przygniótł ich potężny billboard. Nowy bilans ofiar śmiertelnych

Źródło:
Reuters, tvnmeteo.pl

Chociaż jest połowa maja, to w wysoko położonych regionach Turcji spadł śnieg. Niespodziewane opady pokrzyżowały plany turystom i spowodowały utrudnienia na drogach - donoszą lokalne media.

Mija połowa maja, a u nich spadł śnieg

Mija połowa maja, a u nich spadł śnieg

Źródło:
PAP, hurriyetdailynews.com

Dzisiejsze tempo wzrostu poziomu dwutlenku węgla w atmosferze jest 10 razy szybsze niż w jakimkolwiek innym momencie w ciągu ostatnich 50 tysięcy lat - wynika z analizy gazu uwięzionego w antarktycznym lodzie.

Zbadano lód antarktyczny. Takiego wzrostu nie było od 50 tysięcy lat

Zbadano lód antarktyczny. Takiego wzrostu nie było od 50 tysięcy lat

Źródło:
PAP, EurekAlert

Chile doświadcza fali chłodu. - Tak intensywnej fali zimna nie mieliśmy od 1950 roku - przekazał Raul Cordero, klimatolog z Uniwersytetu w Santiago.

Takiej fali chłodu nie było tam od ponad 70 lat

Takiej fali chłodu nie było tam od ponad 70 lat

Źródło:
Reuters

Międzynarodowa Unia Astronomiczna (IAU) zatwierdziła nazwę "Pazura" dla planetoidy (669588) 2013 AS24. Ciało niebieskie odkryli dwaj Polacy: Michał Kusiak i Michał Żołnowski. Jest to uhonorowanie polskiego aktora. 

Cezary Pazura krąży między Marsem a Jowiszem

Cezary Pazura krąży między Marsem a Jowiszem

Źródło:
PAP

Trwa akcja poszukiwania kleszczy z rodzaju Hyalomma na terenie Polski. Te małe pajęczaki trafiają do centralnej Europy wraz z migrującymi ptakami. - Czy będą transmitować patogeny, które krążą w naszym środowisku, czy przyniosą nowe patogeny? Tu jest wiele otwartych pytań, wymaga to dalszych badań i obserwacji - powiedziała profesor Joanna Zajkowska.

Biega szybko, jest groźny dla ludzi. Znalazłeś go?

Biega szybko, jest groźny dla ludzi. Znalazłeś go?

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, Nowak-Chmura M. (2013), Cuber P. (2016)

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna po raz kolejny pojawiła się na polskim niebie. Materiały otrzymaliśmy na Kontakt 24. Jak wyjaśnili eksperci, warto wieczorami obserwować stację, ponieważ w kolejnych dniach będziemy mieli okazję zaobserwować jej tranzyty na tle Księżyca.

Za nami kolejne przeloty ISS nad Polską

Za nami kolejne przeloty ISS nad Polską

Aktualizacja:
Źródło:
Z głową w gwiazdach, O kosmosie i astronautyce - Adam Hurcewicz, ISS Transit Finder, tvnmeteo.pl

Tegoroczny maj przyniósł nam ciepło, ale i wyjątkowo skąpe opady. W niektórych częściach kraju od tygodni nie padał większy deszcz, a wilgotność gleby jest niebezpiecznie niska. Czy druga połowa maja przyniesie ulgę ściółce i roślinom? By odpowiedzieć na to pytanie, synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek sprawdziła najnowsze przewidywania modeli meteorologicznych.

Maj zaczął się wyjątkowo sucho. Kiedy wróci deszcz?

Maj zaczął się wyjątkowo sucho. Kiedy wróci deszcz?

Źródło:
tvnmeteo.pl

W okolicach chorwackiego miasta Rovinj, położonego nad Adriatykiem, złowiono najbardziej trującą rybę świata Lagocephalus sceleratus - poinformował we wtorek dziennik "Politika".

Niebezpieczna ryba u brzegów Chorwacji

Niebezpieczna ryba u brzegów Chorwacji

Źródło:
PAP, vecernji.hr

Lato w 2023 roku było na półkuli północnej nie tylko najcieplejszym w historii pomiarów, ale też najgorętszym od około dwóch tysięcy lat - wynika z badania przeprowadzonego przez zespół niemieckich, brytyjskich i czeskich naukowców.

Lato w 2023 roku było najgorętsze w Europie od dwóch tysięcy lat

Lato w 2023 roku było najgorętsze w Europie od dwóch tysięcy lat

Źródło:
PAP, Reuters, Nature.com

Naukowcy opracowali kompletny, trójwymiarowy model niewielkiego wycinka ludzkiego mózgu, pokazujący wszystkie komórki i połączenia między nimi. Z pomocą sztucznej inteligencji udało im się zidentyfikować struktury, które do tej pory pozostawały niewidoczne, jak również kilka tajemniczych rozbieżności.

Mózg w ekstremalnym przybliżeniu. "Kawałek zajmuje tysiące terabajtów"

Mózg w ekstremalnym przybliżeniu. "Kawałek zajmuje tysiące terabajtów"

Źródło:
The Harvard Gazette, Science

Młoda Brytyjka, która uderzyła kilkakrotnie potężnego krokodyla atakującego jej siostrę bliźniaczkę, znalazła się w elitarnym gronie wyróżnionych Medalem Króla za Odwagę.

W obronie siostry pobiła krokodyla, dostanie medal od króla Karola

W obronie siostry pobiła krokodyla, dostanie medal od króla Karola

Źródło:
Guardian, tvn24.pl

Orki zatopiły jacht w Cieśninie Gibraltarskiej. Do zdarzenia doszło w niedzielę w pobliżu przylądka Spartel w Maroku. To siódmy taki incydent z udziałem morskich ssaków, do jakiego doszło w okolicy Półwyspu Iberyjskiego w ciągu ostatnich lat.

Orki zatopiły jacht w Cieśninie Gibraltarskiej

Orki zatopiły jacht w Cieśninie Gibraltarskiej

Źródło:
PAP, Europa Sur, Salvamento Maritimo