Najnowsze

Zamki z piasku na niemieckich plażach? Tak, ale nie wyższe niż 3 metry

Najnowsze


Na wielu plażach tuż przy wybrzeżu Schleswig-Holstein, budowanie zamków z piasku jest zabronione. W innych ośrodkach, zamki z piasku są dozwolone, pod warunkiem, że ich wysokość nie przekroczy trzech metrów.

Trwają wakacje, więc nadmorskie plaże są oblegane. Jednym z najpopularniejszych zajęć na plaży jest budowanie zamków z piasku. Okazuje się jednak, że budowle, które powstają na niemieckich plażach stanowią zagrożenie.

Problem służb ratowniczych

Ratownicy przekonują, że sprawa jest poważna. Według nich, zamki które znajdują się na plaży, utrudniają akcje ratownicze. W 2012 roku w nadmorskim kurorcie Amrum, 10-letni chłopiec zmarł po tym jak został przysypany przez piach w wykopanym metrowym dole.

Jednak częściowy zakaz budowania zamków z piasku i kopania dołów na plaży nie jest przestrzegany. Z jednego z opublikowanych sprawozdań wynika, że dzieci dalej budują piaskowe zamki i to tuż obok znaku zakazującego takich praktyk.

Zamki z piasku są mile widziane na plaży w Travemünde. Na koniec każdego dnia są jednak rozwalane, aby nikt się o nie nie potknął.

Nie tylko zamki

Zamki z piasku nie są jedynym problemem niemieckich plaż. Turyści skarżą się także na namioty przeciwwiatrowe, które zasłaniają im widok oraz nastolatków, którzy zajmują wcześniej zarezerwowane leżaki.

Autor: nb/rp / Źródło: The Telegraph

Pozostałe wiadomości