Najnowsze

W chwilach wolnych od deszczu da się surfować

Najnowsze

Prognoza pogody TVN Meteo dla kurortów
Prognoza pogody TVN Meteo dla kurortów

W poniedziałek najlepsza pogoda - choć daleka od tej, jaką nazwalibyśmy typowo wakacyjną - będzie na Pomorzu. W pozostałych kurortach północy i północnego wschodu spodziewamy się deszczu i burz, jednak chwile wolne od nich radzimy dobrze wykorzystać windsurferom. Miejscami powieje z siłą 4 st. w skali Beauforta.

We wszystkich kurortach Warmii i Mazur poniedziałek zapowiada się burzowy. W wielu miejscach ani przez chwilę nie będzie pogodnie. Szanse na to, że zza chmur wyjrzy słońce będą mieli jedynie wypoczywający w Olsztynie i w Węgorzewie.

WIĘCEJ W SERWISIE WAKACYJNYM

Wszędzie - poza Augustowem, gdzie temperatura prognozowana wyniesie o jeden stopień Celsjusza mniej - spodziewamy się 18 st. C. Temperatura wody z kolei sięgnie mniej więcej 20 st. C.

Północno-zachodni wiatr powieje z siłą 3 st. w skali Beauforta. To nie za dużo dla żeglarzy i windsurferów, jednak powinno wystarczyć tym początkującym.

Silniejsze podmuchy na Wybrzeżu

Wzdłuż wybrzeża pogodne będzie jedynie Pomorze. Słońca spodziewamy się od Międzyzdrojów po Ustronie Morskie. W Mielnie, Dąbkach, Ustce i Rowach może popadać, choć poza tym powinno być spokojnie. Od Łeby po Trójmiasto synoptycy prognozują sporo chmur, z których od czasu do czasu będzie padać. Burzowa będzie jedynie Krynica Morska.

Zarówno na Pomorzu, jak i na Wybrzeżu termometry wskażą 18-19 st. C. Woda powinna być tak samo ciepła, a nawet o stopień cieplejsza niż powietrze.

3-4 st. w skali Beauforta - z taką siłą będzie wiał północno-zachodni wiatr. Podmuchów o największej prędkości należy się spodziewać w okolicach Łeby, Władysławowa, Jastarni i Helu. Żeglarze i windsurferzy docenią takie warunki po ostatnich nieurodzajnych dniach.

Autor: map/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości