Najnowsze

Piorun śmiertelnie poraził kobietę i dwa psy na spacerze

Najnowsze

Autor:
as/dd
Źródło:
ABC News, NBC Los Angeles
Zobacz, jak wygląda uderzenie błyskawicy w zwolnionym tempie
Zobacz, jak wygląda uderzenie błyskawicy w zwolnionym tempieWikiLeaks / Martin_GC_FL
wideo 2/8
Burze z piorunami

Środowe burze, które przetoczyły się przez południe amerykańskiego stanu Kalifornia, zakończyły się śmiercią jednej osoby i dwóch psów. Właścicielka i jej pupile zmarli w rejonie miasta Pico Rivera po tym, jak uderzył w nich piorun.

Jak ustaliła policja z Los Angeles, do zdarzenia doszło około godziny 9 rano w środę. Mimo pogarszającej się pogody, kobieta zdecydowała się na spacer ze swoimi psami.

Ślady uderzenia na asfalcie

Ciała kobiety i zwierząt zostały odnalezione na ścieżce prowadzącej wzdłuż rzeki San Gabriel w mieście Pico Rivera, wchodzącym w skład obszaru metropolitarnego Los Angeles. Asfalt w miejscu wypadku poznaczony był śladami wskazującymi na uderzenie ogromnej siły.

- Zdarza się to ekstremalnie rzadko, ale kiedy pogoda jest tak nieprzewidywalna, zawsze radzimy mieszkańcom, by pozostali w domu - wskazuje Morgan Arteaga z lokalnego departamentu policji. - Dopóki pogoda się nie zmieni, warto zachować bezpieczeństwo.

Ofiara została zidentyfikowana jako 52-letnia Antonia Mendoza Chavez. Jak opowiada Gloria Colocho, u której Mendoza wynajmowała mieszkanie, kobieta osierociła dwójkę dzieci.

Rzadka śmierć

Zgony spowodowane uderzeniem pioruna są ekstremalnie rzadkie. Od 2006 roku, w Kalifornii w podobny sposób zmarło jedynie sześć osób, a ten przypadek był pierwszy w tym roku. W całych Stanach Zjednoczonych rocznie notuje się średnio sześć śmierci w wyniku uderzenia pioruna.

Autor:as/dd

Źródło: ABC News, NBC Los Angeles

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości