Najnowsze

Romanse, kazirodztwo, złamane serca. Życie tych pingwinów to telenowela

Najnowsze

Skomplikowane relacje pingwinów
Skomplikowane relacje pingwinów
wideo 2/8

W dwóch japońskich akwariach z pingwinami skandali jest więcej niż w niejednej telenoweli. Trójkąty miłosne, kazirodztwo, żal o nieodwzajemnione uczucia - to tylko część przykładów burzliwych relacji pomiędzy tymi ptakami.

Dwa japońskie akwaria z pingwinami - jedno z Kioto, a drugie z Tokio - opublikowały w sieci infografiki pokazujące związki między tymi ptakami.

- Chcielibyśmy, aby więcej ludzi wiedziało, że pingwiny są takie jak ludzie. Każde ze zwierząt ma swoją osobowość i żyje w różnych związkach - powiedziała w rozmowie z CNN Shoko Okuda, rzeczniczka grupy ORIX, która prowadzi oba akwaria.

W ubiegłym roku infografiki stały się hitem w internecie, dlatego też w 2019 opublikowano ich zaktualizowane wersje.

Pikantne sekrety życia pingwinów

Na infografikach widać pięć głównych rodzajów relacji między pingwinami. Symbol czerwonego serca reprezentuje pary i kochanków. Niebieskie złamane serce oznacza zerwane relacje. Fioletowym sercem ze znakiem zapytania oznaczono relacje skomplikowane, w których można doszukiwać się czegoś więcej niż tylko przyjaźni. Żółta głowa pingwina oznacza budujące się przyjaźnie, a zielona - wrogość.

Infografiki zawierają opisy osobowości każdego pingwina, ale jest tam też trochę pikantnych szczegółów dotyczących ich relacji.

- Na grafikach pokazujemy to, co zauważyli pracownicy opiekujący się pingwinami - powiedziała Okuda.

Relacje pingwinów w akwarium w Kioto (Kyoto Aquarium/ORIX Group)Kyoto Aquarium/ORIX Group

Łamaczka serc, kazirodztwo

Z infografiki z akwarium z Kioto możemy dowiedzieć się, że jeden z pingwinów energicznie kołysze głową raz w prawo, raz w lewo, kiedy tylko widzi jednego ze swoich opiekunów - Kojimę. To oznaka uczucia, jakim pingwin darzy pracownika akwarium.

Jest też Tera, która jest prawdziwą łamaczką serc - w ciągu ostatniego roku rzuciła sześciu partnerów. Obecnie spotyka się z pingwinem o imieniu Orre, ale coś zaczyna się dziać między nią a Same i Shijyou, który jest żonaty.

Uwagę opiekunów z akwarium przyciągnęły w ostatnim czasie też relacje między ojcem i synem - Kurumą i Nijou. Obaj w zeszłym roku mieli romans, a w tym roku zakochali się w tej samej samicy o imieniu Hana.

Najbardziej szokujący związek trwa jednak między dziadkiem o imieniu Kama, najstarszym pingwinem w akwarium, a Sayą, wnuczką siostry Kamy. Gdyby tego było mało, te dwa pingwiny dzieli 17 lat różnicy.

Kochają opiekunów, są zazdrośni

Gdy spojrzymy na związki między pingwinami w akwarium w Tokio, sytuacja jest tak samo skomplikowana. Rozu (zwana też Rose) przed poznaniem Warabi była uznawana za łamaczkę serc. Teraz, kiedy ta dwójka jest w związku, oboje "nie mogą znieść rozłąki nawet na kilka sekund".

W tokijskim akwarium, podobnie jak w tym z Kioto, jest też przykład relacji międzygatunkowej. Z grafiki możemy się dowiedzieć, że Nagaoka, jeden z opiekunów w akwarium, przyjaźni się z pingwinem o imieniu Hanabi. Partnerka zwierzęcia, Ichigo, jest jednak o to zazdrosna. W ten sposób Ichigo i Nagaoka stali się wrogami.

Dodatkowo pingwin o imieniu Chiyouchin obdarza nieskończoną miłością swojego opiekuna Oshiro. Inny pracownik akwarium, Tanaka, chce zaprzyjaźnić się z pingwinem Kiriko. Zwierzak jednak bardzo to utrudnia - czasami potrafi dąsać się na Tanakę przez 20 minut.

Oprócz pięciu rodzajów relacji (jak w przypadku akwarium w Kioto) na infografice dodano specjalny symbol ryby. Oznaczono nim pingwiny, które są ogromnymi fanami sardynek.

Obie infografiki od tamtej pory przyniosły sporo zamieszania w internecie.

- W niektórych komentarzach możemy przeczytać, że relacje pingwinów są bardziej skomplikowane niż te ludzkie. Inni zaś pisali, że patrzenie na te mapy nigdy im się nie znudzi - mówiła Oshiro.

Relacje pingwinów w akwarium w Tokio (Sumida Aquarium/ORIX Group)Sumida Aquarium/ORIX Group

Autor: dd/map / Źródło: CNN

Pozostałe wiadomości