Najnowsze

Prognoza pogody na Wielkanoc: będzie ciepło i słonecznie

Najnowsze

Prognoza pogody na pięć dni
Prognoza pogody na pięć dni

Mamy dobrą wiadomość. Święta będą ciepłe i pogodne. Lokalnie może pokropić deszcz, ale od Wielkiej Soboty w wielu regionach zobaczymy dużo słońca.

Wielki Czwartek w wielu miejscach będzie pochmurny. Na zachodzie pokropi przelotny deszcz (1-2 l/mkw.). Temperatura wyniesie od 3 st. C na Suwalszczyźnie do 11 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany, miejscami silniejszy, północno-wschodni wiatr. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 1000 hPa.

Wielki Piątek

Pogoda w Wielki Piątek nieco się poprawi i chmury wystąpią jedynie w zachodnich dzielnicach kraju. Mieszkańcy tych rejonów powinni się także spodziewać przelotnych opadów, ale także przejaśnień. Na pozostałym obszarze kraju będzie pogodnie. Zrobi się też cieplej. Termometry wskażą od 7 st. C na Suwalszczyźnie do 12 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany, południowo-zachodni wiatr.

Wielka Sobota

W Wielkanocną Sobotę w niemal całym kraju będzie pogodnie. Jedynie na Podkarpaciu pojawi się przelotny deszcz. Temperatura wciąż będzie wzrastać, osiągając w najcieplejszym momencie dnia od 9 st. C na Suwalszczyźnie do 13 st. C na Pomorzu. Z zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr.

Niedziela Wielkanocna

Pogoda poprawi się w Niedzielę Wielkanocną. W większości kraju będzie słonecznie, a na termometrach zanotujemy od 10 st. C na Suwalszczyźnie do 14 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Z południa powieje słaby i umiarkowany wiatr.

Poniedziałek Wielkanocny

Pogodna aura utrzyma się także w Wielkanocny Poniedziałek. Śmigus-dyngus upłynie pod znakiem słońca. Temperatura wyniesie od 11 st. C na Suwalszczyźnie do 16 st. C na Dolnym Śląsku. Z południa powieje słaby i umiarkowany wiatr.

Autor: zupi/jap / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości