Prognoza pogody na dziś: w kleszczach frontów. Pochmurno i mokro, ale dość ciepło

Prognoza pogody na poniedziałek
Prognoza pogody na poniedziałek
Prognoza pogody na poniedziałek

W poniedziałek Polska znajdzie się w kleszczach dwóch frontów, które będą kształtować pogodę w regionach północno-wschdnich i południowo-zachodnich. Tam dzień zdominują opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Na pozostałych obszarach aura będzie niewiele lepsza - pochmurno i z mżawką

Dzień będzie mocno zachmurzony z dominacją frontów atmosferycznych na zachodzie i wschodzie kraju. Na frontach pojawią się opady deszczu i deszczu ze śniegiem, na pozostałym obszarze kraju mżawki. Wiatr uspokoi się.

Temperatura maksymalna wyniesie od 0 st. C na północnym wschodzie przez 2-3 st. C w centrum i na zachodzie po 5 st. C na południu kraju.

Kiepski biomet

Pogoda w poniedziałek będzie negatywnie wpływać na nasze samopoczucie. Fronty atmosferyczne nad Polską, brak słońca i duża wilgotność względna powietrza, powyżej 90 proc. sprawią, że warunki biometeorologiczne w całym kraju będą niekorzystne.

Jedyną dobrą informację mamy dla mieszkańców południa. Tam będzie najcieplej, bo nawet 5 st. C, i będzie dało się odczuć komfort termiczny.

PROGNOZA DŁUGOTERMINOWA - SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Prognoza pogody dla meteoropatów na poniedziałek
Prognoza pogody dla meteoropatów na poniedziałek

Prognoza pogody dla największych polskich miast

Pogoda Kraków

Dzień: Pochmurno i mglisto. Możliwy słaby deszcz lub mżawka. Temp. maks. 5 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie około południa 995 hPa, rośnie.

Pogoda Trójmiasto

Dzień: Pochmurno i mglisto z niewielkimi opadami deszczu ze śniegiem lub mżawki. Miejscami mglisto. Temp. maks. 1 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie w południe w Gdańsku 1028 hPa, rośnie.

Pogoda Poznań

Dzień: Pochmurno i mglisto. Temp. maks. 3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie około południa 1009 hPa, rośnie.

Pogoda Warszawa

Dzień: Pochmurno z niewielkimi przejaśnieniami, możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Temp. maks. 2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie w Warszawie około południa 1012 hPa, rośnie.

Pogoda Wrocław

Dzień: Pochmurno i mglisto. Temp. maks. 3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie około południa 1007 hPa, rośnie.

Autor: mm,js/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości