Prognoza pogody na dziś: na południu intensywnie popada

Prognoza pogody na poniedziałek
Prognoza pogody na poniedziałek
Źródło: TVN Meteo
Dziś dzień będzie chłodniejszy niż poprzednie. Termometry pokażą od 11 do 18 stopni. Biomet w całej Polsce okaże się neutralny.

Tylko w kilku regionach będzie pogodnie. Na północnym zachodzie popada przelotny deszcz. Najbardziej intensywne opady wystąpią w południowej części kraju. W tym rejonie możliwe są także lokalne burze z opadami do 10-15 l/mkw. i porywami do 70 km/h.

W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą od 11 stopni na Nizinie Szczecińskiej do 18 stopni na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z północy. Ciśnienie będzie rosnąć, w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa.

Warunki biometeorologiczne

Wilgotność powietrza wyniesie od poniżej 70 procent na północnym zachodzie do powyżej 80 proc. na południowym wschodzie kraju. W poniedziałek w całym kraju odczuwalny będzie komfort termiczny, a biomet okaże się neutralny.

Warunki biometeorologiczne

Warunki biometeorologiczne

Prognoza pogody dla wybranych miast

TRÓJMIASTO

Pochmurno z przejaśnieniami i przelotny deszcz. Temperatura maksymalna 13 st. C.Wiatr słaby i umiarkowany, północny. Ciśnienie rośnie, w Gdańsku, w południe 1023 hPa.

KRAKÓW

Pochmurno z przejaśnieniami. Przelotny deszcz i burza (10-15 l/mkw. opadu i porywy do 70 km/h). Temperatura maksymalna 17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z północy. Ciśnienie rośnie, w południe 991 hPa.

POZNAŃ

Pogodnie. Temperatura maksymalna 13 st. C Wiatr słaby i umiarkowany, z północy. Ciśnienie, w południe 1013 hPa, rośnie.

WARSZAWA

Rano zachmurzenie duże (możliwy zanikający deszcz) potem przejaśnienia i rozpogodzenia. Temperatura maksymalna 15 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny. Ciśnienie rośnie, w południe 1010 hPa.

WROCŁAW

Pochmurno z przejaśnieniami i przelotny deszcz. Temperatura maksymalna 15 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny. Ciśnienie w południe 1008 hPa, rośnie.

Autor: AP, ao/map,aw / Źródło: TVN Meteo

Czytaj także: