Najnowsze

Pogoda na 16 dni: wyż odetnie Polskę od ciepła

Najnowsze

[object Object]
Pogoda na 16 dni: wyż odetnie Polskę od ciepłatvnmeteo.pl
wideo 2/23

Przed nami chłodny tydzień i długie oczekiwanie na większe ocieplenie. Sprawdź długoterminową prognozę pogody prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Nad zachodnią Europą umacnia się wyż, który w najbliższych dniach będzie stanowić blokadę dla ciepłego, atlantyckiego powietrza. Położenie wyżu i jego kształt sprawią, że oceaniczne ciepło nie będzie w stanie przedzierać się z zachodu na wschód kontynentu i popłynie na przykład w kierunku Islandii. Do nas w tym czas będzie z kolei płynąć chłodne, czasami wręcz zimne powietrze z północy. Sprzyja temu położenie wspomnianego wyżu oraz niż znajdujący się na wschód od Polski.

Sytuacja pogodowa w Europietvnmeteo.pl

W najbliższych dniach najwyższa temperatura jakiej możemy się spodziewać to 7-8 stopni Celsjusza na zachodzie kraju i 3-4 stopnie na wschodzie. Później, w czasie weekendu, zrobi się chłodniej i możemy liczyć najwyżej na 5 st. C w ciągu dnia, a nocami będą przymrozki. Kolejne dni, po 22 marca, będą nieco cieplejsze, ale na wyraźniejszy wzrost temperatury poczekamy aż do końca miesiąca i wtedy będzie około 15 stopni.

Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Autor: Tomasz Wasilewski / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości