Najnowsze

"Pikieta" krokodyli w Parku Narodowym Kakadu

Najnowsze


Przeprawa Cahills Crossing przez australijską rzekę East Alligator River została niespodziewanie zablokowana. Krokodyle różańcowe, największe i jedne z najniebezpieczniejszych gadów na ziemi, rozłożyły się na drodze, utrudniając przejazd samochodom. Wydarzenie to zostało uwiecznione na nagraniu.

Do tego zdarzenia doszło w Narodowym Parku Kakadu na północy Australii.

Roje krokodyli

Cahills Crossing to jedna z najbardziej niebezpiecznych dróg w Australii, ze względu na dużą liczbę krokodyli różańcowych, które zamieszkują okoliczne wody.

Gady te uważane są za największe obecnie żyjące na świecie - mogą osiągać ponad dwa metry długości.

Wideo zamieszczone przez firmę organizującą wycieczki po parku narodowym ukazuje moment, kiedy samochód próbuje przejechać przez Cahills Crossing. Nie jest to jednak możliwe z powodu trzydziestu krokodyli różańcowych leżących na środku drogi.

Krokodyl ludojad

- Mieliśmy problem z korkiem w godzinach szczytu - zażartował jeden z pracowników firmy. Samochód musiał stać przez blisko dwie minuty, zanim pojechał dalej.

Krokodyl różańcowy stanowi duże zagrożenie dla człowieka. Atakuje także inne drapieżniki. Wychodząc nocami na żer, zjada wszystko, co napotyka na swojej drodze. Drugim po nim, pod względem stwarzanego zagrożenia, jest krokodyl nilowy.

Nieopodal Cahills Crossing doszło do wielu tragicznych zdarzeń zakończonych śmiercią. W 1987 roku głośno było o przypadku 40-letniej Kerry McLoughlin - kiedy kobieta wędkowała, krokodyl niespodziewanie wynurzył się z wody i odgryzł jej głowę.

W 2017 roku mężczyzna brodzący w wodzie został zabity przez 3,5-metrowego krokodyla.

Autor: ml/rp / Źródło: Reuters, news.com.au

Pozostałe wiadomości