Najnowsze

Pierwszy dzień astronomicznej wiosny w zimowej szacie. Wasze relacje

Najnowsze

[object Object]
Zima u Reporterów 24Kontakt 24
wideo 2/3

Dokładnie o 10.37 rozpoczęła się astronomiczna wiosna. Widoki za oknem i wartości na termometrach wskazują jednak, że zima nie za bardzo spieszy się, aby nas opuścić. Na Kontakcie 24 pokazujecie, jak zimowo wygląda pierwszy dzień wiosny.

W sobotę o godzinie 10.37 rozpoczęła się astronomiczna wiosna. Jednak patrząc za okno, pogoda bardziej przypomina okres typowego Bożego Narodzenia niż nadchodzącej Wielkanocy.

Od rana w części kraju prószył śnieg. Biało zrobiło się między innymi na Pomorzu, Mazurach, Śląsku i w Małopolsce. Otrzymaliśmy na Kontakt 24 wiele zdjęć zasypanych śniegiem trawników.

Sobotni poranek był mroźny, z temperaturą do -13 stopni Celsjusza na Warmii. Na Kasprowym Wierchu termometry pokazały -15 st. C, a na Śnieżce -14 st. C.

Obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym mrozem wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W nocy z soboty na niedzielę temperatura na południu kraju może spaść do około -15 stopni Celsjusza.

Temperatura minimalna 20 marca (wetteronline.de)wetteronline.de
Kiedy rozpoczyna się wiosna (PAP/Maria Samczuk, Maciej Zieliński)PAP/Maria Samczuk, Maciej Zieliński

Pożyczyła białą sukienkę od zimy

W niedzielę 21 marca, w dniu kalendarzowej wiosny, synoptycy tvnmeteo.pl prognozują przelotne opady śniegu do 1-3 centymetrów przechodzące od Pomorza w deszcz ze śniegiem i deszcz o sumie 1-5 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 7 st. C na Pomorzu Zachodnim.

Na Kontakt 24 dostaliśmy wiele waszych pogodowych relacji.

"Miała już swoich, przedwczesnych wejść, kilka. Dlatego tamte sukienki schowała głęboko, więc na dzisiaj, zmuszona była pożyczyć białą od zimy. Nie byłaby jednak sobą, gdyby nie przemyciła własnych, kwiatowych akcentów" – napisała Reporterka 24 o nicku Jaga_.

Jak Was przywitała wiosna? Czy zauważyliście pierwsze jej oznaki? Czekamy na Wasze relacje!

Autor: kw,anw/dd / Źródło: Kontakt 24, tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości