W niedzielę Polska centralna i południowa mogą liczyć na słońce. Najwięcej szans na to mają mieszkańcy Dolnego Śląska i Opolszczyzny, gdzie zachmurzenie będzie najmniejsze. Ciepło, od 3 st. C w Rzeszowie i Krakowie, do 5 st. C we Wrocławiu i Zielonej Górze.
Najchłodniej będzie na północy, gdzie wystąpią przelotne opady deszczu ze śniegiem. Tam temperatura maksymalna wyniesie od 1 st. C w Suwałkach do 4 st. C w Szczecinie i Gorzowie Wielkopolskim.
Ciśnienie rośnie, biomet korzystniejszy
W niedzielę ciśnienie nadal będzie rosnąć. W południe w Warszawie będzie 1005 hPa. Za sprawą umiarkowanego wiatru w centrum i na północy będziemy odczuwać chłód i dużą wilgotność powietrza. Dłuższe chwile ze słońcem sprawią, że biomet w południowej części kraju będzie korzystny.
Prognoza pogody dla meteopatów na 11.12
Autor: ls//aq / Źródło: TVN Meteo