Najnowsze

Macie dość mrozów? Mamy dobrą wiadomość - nadchodzi odwilż

Najnowsze

Nadchodzi odwilż
tvn24Nadchodzi odwilż

Zimowy epizod powoli się kończy. W sobotę na zachodzie kraju prognozowana jest dodatnia temperatura, a wraz z nią opady deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu, powodującego gołoledź. Z każdym dniem, w coraz większych regionach kraju termometry wskażą dodatnie wartości.

Od zachodu do Polski wkracza odwilż. Obecnie u naszych zachodnich sąsiadów na drogach są bardzo trudne warunki. We wschodnich landach: Meklemburgii, Brandenburgii, Saksonii, Saksonii Anhalt oraz we wschodniej Bawarii pada śnieg. Miejscami opady są intensywne (od 3 do 6 centymetrów). Natomiast w pasie od Szlezwiku-Holsztynu przez Dolną Saksonię, Turyngię, Hesję po Bawarię pada deszcz ze śniegiem i marznący deszcz, który powoduje gołoledź.

Czeka nas podobny scenariusz pogodowy

- Są to zjawiska związane z atmosferycznym frontem okluzji o charakterze ciepłym - wyjaśnia synoptyk TVN Meteo Artur Chrzanowski. - Podobny układ i przebieg zjawisk prognozowany jest popołudniu w zachodnich województwach Polski. Na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej wystąpi gołoledź. Na Pomorzu, Kujawach, Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce spadnie śnieg - dodaje synoptyk.

Pogoda w najbliższych dniach

Pogoda szybko się zmienia. W sobotę około godz. 8 temperatura wynosiła -17 st. C w Krakowie, - 16 st. C w Rzeszowie, -13 st. C w Warszawie i w Lublinie, a najcieplej było w Szczecinie - -5 st. C. W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą od -7 st. C na północnym zachodzie do nawet 2 st. C na północnym wschodzie. Będą bardzo trudne warunki drogowe.

W kolejnych dniach do Polski napływać będą ciepłe masy powietrza. W niedzielę termometry wskażą od -3 st. C do 3 st. C, w poniedziałek i we wtorek temperatura wzrośnie do 5-6 st. C. Najcieplej będzie w środę, prognozuje się od 3 st. C do nawet 8 st. C. Pojawią się również opadów deszczu na zachodzie i w centrum. Na Suwalszczyźnie spadnie deszcz ze śniegiem.

Autor: mab/rp / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości