Najnowsze

Kolejny upalny dzień w Grecji. Nad Zatoką Meksykańską zagrzmi

Najnowsze

Prognoza pogody dla kurortów europejskich
TVN MeteoPrognoza pogody dla kurortów europejskich

W Europie prawie wszędzie będzie pogodne niebo. Zagrzmi jedynie w okolicach Barcelony. Upały zapanują w Grecji i w Turcji, temperatura dojdzie tam do 37 st. C. Nad Zatoką Meksykańską i w Indonezji niebo przysłonią burzowe chmury.

Na Wyspach Kanaryjskich pogodna aura zadowoli wczasowiczów. Termometry wskażą od 25 st. C na Gran Canarii do 27 st. C na Teneryfie.

Słoneczna Portugalia i Hiszpania

Niebo nad kurortami Portugalii będzie bezchmurne. Synoptycy prognozują od 23 st. C na północy do 27 st. C na południu. W Barcelonie w Hiszpanii turyści usłyszą grzmoty. Nad Walencją i Alicante zawisną chmury. W pozostałych kurortach niebo będzie pogodne. Temperatura zawaha się od 25 st. C w Barcelonie do 32 st. C w Estaponie, Marbelii i w Maladze.

Zachmurzona Francja

Turyści przebywający w kurortach Lazurowego Wybrzeża mogą spodziewać się mało słonecznej aury. Meteorolodzy przewidują od 23 st. C W Perpignan do 27 st. C w St. Tropez. Turyści wypoczywający w Italii będą zachwyceni słoneczną aurą. Termometry wskażą od 24 st. C w Wenecji do 33 st. C w Syrakuzach.

Upalna Grecja i Turcja

Północne regiony Chorwacji znajdą się pod chmurami. Na południu natomiast wczasowiczów rozpieści słońce. Synoptycy prognozują od 26 st. C na Istrii do 28 st. C w pogodnych kurortach. Upalnego dnia mogą się spodziewać te osoby, które przebywają w Grecji. Temperatura zawaha się od 30 st. C na Korfu do 35 st. C na Krecie i Rodos. Turcja również będzie upalna. Meteorolodzy przewidują tam nawet 37 st. C.

W Egipcie do 41 st. C

W Egipcie turyści mogą spodziewać się bardzo wysokiej temperatury. Termometry wskażą od 32 st. C w Aleksandrii do 41 st. C w Sharm el Sheikh. W Tunezji również zapanują upały. Synoptycy prognozują od 32 st. C w Tabarce i na Dżerbie do 35 st. C w Tunisie.

Burzowe kurorty Ameryki Łacińskiej

Kurorty Zatoki Meksykańskiej charakteryzować się będą burzowa aurą. Nie zagrzmi jedynie w Caracas. Termometry wskażą od 31 st. C w Puerto Plata do 33 st. C w Hawanie. Na Malediwach słoneczna pogoda zadowoli turystów. Temperatura wyniesie 30 st. C. Sumatra i Dżakarta znajdą się pod chmurami burzowymi, a Phuket pod deszczowymi. Bali natomiast będzie charakteryzować bezchmurną, upalną aurą. Synoptycy prognozują od 31 st. C na północy Indonezji do 34 st. C na Bali.

Prognoza pogody dla kurortów światowych
Prognoza pogody dla kurortów światowychTVN Meteo

Autor: mab/mk / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości