Najnowsze

Jak trenować z cukrzycą typu 2?

Najnowsze

Jak powinni ćwiczyć cukrzycy?
TVN Meteo ActiveJak powinni ćwiczyć cukrzycy?

Cukrzyca typu 2 nie jest chorobą, która kompletnie wyklucza aktywność fizyczną. Regularnie uprawiany sport może tylko pomóc. Należy jednak wiedzieć, jak ćwiczyć, aby osiągać zadowalające efekty i nie zrobić sobie krzywdy.

TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE? SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW!

Zachorowanie na cukrzycę typu 2 często wynika z nadwagi i niechęci do uprawiania sportu. Nie jest to jednak choroba wykluczająca jakąkolwiek aktywność. Najlepszą metodą na walkę z chorobą jest właśnie zmiana trybu życia na zdrowy i aktywny.

Trenuj na spokojnie

Trening w przypadku osoby chorującej na cukrzycę musi być inny niż ten dla osób kompletnie zdrowych.

- Jeżeli cierpisz na cukrzycę typu 2, systematyczna aktywność fizyczna wraz z dobrze dobraną dietą będzie wspomagała leczenie - zaznaczyła trenerka personalna Anna Podsiedlik-Ciebiera w programie "Cegiełka zdrowia" . Trening jednak nie może być zbyt intensywny i długotrwały.

Nie dopuść do zadyszki

- Polecam marsz, bieganie, pływanie czy jazdę na rowerze - wymieniała Podsiedlik-Ciebiera. - Nie należy jednak przedłużać treningu. Koniecznie należy także kontrolować intensywność; nie powinno się czuć dyskomfortu podczas ćwiczeń - dodała. - Powinno się móc swobodnie podczas treningu oddychać i rozmawiać. Nie można doprowadzać się do stanu, w którym łapie się zadyszkę - precyzowała. Koniecznie przed każdym treningiem należy się rozgrzać, a po treningu rozciągnąć - podkreśliła.

Autor: stella/map / Źródło: TVN Meteo Active

Źródło zdjęcia głównego: TVNMeteo Active

Pozostałe wiadomości