Najnowsze

Do soboty upały, potem gwałtowne ochłodzenie

Najnowsze

Wojciech Raczyński o pogodzie w najbliższych dniach (TVN24)
Wojciech Raczyński o pogodzie w najbliższych dniach (TVN24)

Synoptycy mają dobre wiadomości dla tych, którzy do końca tego tygodnia przebywają na urlopach. Do soboty będzie bardzo ciepło, wręcz upalnie, zwłaszcza na południu kraju. Od niedzieli pogoda popsuje się. Zacznie padać, a temperatura mocno spadnie. Na Wybrzeżu nie przekroczy 20 st. C.

- Do soboty upały rzędu 30 st. C na południu kraju. Od niedzieli ochłodzenie o 5-6 st. C w całym kraju - prognozuje Wojciech Raczyński, synoptyk TVN Meteo.

Gwałtownych zjawisk atmosferycznych powinni spodziewać się przede wszystkim mieszkańcy województw zachodnich, gdzie oprócz burz mogą zdarzyć się gradobicia.

Czwartek, 23 sierpnia

W czwartek zagrzmi na Podkarpaciu, a przelotne opady deszczu zdarzą się na Wybrzeżu. Na pozostałym obszarze kraju będzie spokojnie. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 20 st. C na Suwalszczyźnie do 28 st. C na Pogórzu.

Powieje słaby i umiarkowany wiatr z zachodu, na Wybrzeżu dość silny. W porywach burzowych może wiać do 90km/h.

Piątek, 24 sierpnia

Spokojnie będzie tylko na Suwalszczyźnie i Podlasiu. Poza tym wystąpią przelotne opadu deszczu i burze – na południu z gradem.

Słupki rtęci w najcieplejszym momencie dnia pokażą od 22 st. C na Kaszubach i Suwalszczyźnie do 30 st. C na Podkarpaciu.

Z południa powieje słabo i umiarkowanie, w porywach burzowych do 90km/h.

Sobota, 25 sierpnia

Objedzie się bez burz. Tylko na północy mogą wystąpić przelotne opadu deszczu.

Powietrze nagrzeje się maksymalnej wartości od 23 st. C na Suwalszczyźnie do 30 st. C w Małopolsce.

Będzie wiało słabo i umiarkowanie z południowego-zachodu.

Niedziela, 26 sierpnia

Ostatniego dnia tygodnia przyjdzie ochłodzenie. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 21 st. C na Suwalszczyźnie do 25 st. C w Małopolsce, gdzie pojawią się burze. Pogodnie będzie jedynie na Pomorzu. Na pozostałym obszarze kraju przelotnie pokropi.

Poniedziałek, 27 sierpnia

Na początku przyszłego tygodnia przelotne opady deszczu wystąpią już w całym kraju. Odczujemy znaczący spadek temperatury. Tylko 18 st. C pokażą termometry na Suwalszczyźnie. Najcieplej będzie w Małopolsce, do 23 st. C. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr z północnego- zachodu.

Autor: mm/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości